שנה טובה מרוברט פרקר • ציונים מרשימים ליינות ישראלים

 
עודכן 07:20 08/09/2013

מבקר היין הנודע פרסם השבוע סקירה על מספר יינות ישראלים, והעניק ציונים גבוהים של 90 ומעלה לשלושה מהם: ריזלינג קאיומי של יקבי כרמל, גוורצטמינר בציר מאוחר של יקבי בנימינה ומוסקט סיקרא של יקב קלו דה גת. כל הפרטים בכתבה

 
 
 
 
 

לפני מספר ימים פורסמו במגזין היין היוקרתי Wine Advocate של מבקר היין המוערך והמשפיע ביותר בעולם, רוברט פרקר, רשמי טעימה של מספר יינות ישראלים. ההישג הבולט בטעימה זו הינו הענקת ציון של 90 ליין כרמל ריזלינג, כרם קאיומי 2011 של יקבי כרמל. מעטים מאוד היינות הלבנים הישראלים שאינם מתוקים שזכו להישג זה. בנוסף, שני יינות קינוח לבנים, מוסקט סיקרא 2006 של יקב קלו דה גת וגוורצטרמינר בציר מאוחר 2010 של יקבי בנימינה, זכו לציונים הגבוהים במיוחד של 94 ו-91, בהתאמה.

 
ריזלינג כרם קאיומי
ריזלינג כרם קאיומי צילום: יח"צ

תגובת יקבי כרמל לזכיה:

בהמשך לזכיותיו של היין בתחרות 'אשכול הזהב 2013' ולאחר כתבות רבות ובהן ביקורות המעריכות מאוד את היין בשוק המקצועי בישראל, הצטרף גם רוברט פרקר למשבחים של הריזלינג קאיומי.

 

דברי ההלל על היין חשובים וראויים מאוד, לנוכח העובדה שהיין הוא יין לבן חצי יבש או עונה להגדרה Off Dry. מעט מאוד יינות לבנים ישראליים, יבשים או חצי יבשים, הצליחו להגיע לציון 90 נקודות ומעלה במגזין המוערך (אפשר לספור אותם על יד אחת). דירוג זה ליין מחזק את מעמדו של היין כאחד היינות הלבנים הטובים בישראל וכריזלינג הישראלי הטוב ביותר.

 

כרמל ריזלינג, כרם קאיומי (שנמצא למרגלות הר מירון, בגליל העליון) היין הלבן הראשון בסדרת Single Vineyard , יוצר בשנת 2010, ובימים אלה משיק היקב את כרמל ריזלינג, כרם קאיומי 2012. ענבי כרם קאיומי המפורסם 'אחראיים' גם לייצור יינות משובחים אחרים של יקבינו: כרמל שיראז, כרם קאיומי וכרמל קברנה סוביניון, כרם קאיומי.

 
גווצטרמינר בציר מאוחר 2010
גווצטרמינר בציר מאוחר 2010 צילום: גבריאל בהרליה

תגובת יקבי בנימינה לזכיה:

יקבי בנימינה גאים בציון המרשים (91) שניתן ליין הקינוח מסדרת הדגל בנימינה רזרב- בנימינה רזרב גוורצטרמינר בציר מאוחר אשכולות נבחרים 2010, ע"י מבקר היין המוערך. מרגע השקתו זכה היין בשבחים ומחמאות בפאנלים ובטעימות יין של עיתונאים ומביני יין בישראל ובעולם.

  

אנו רואים בקבלת ציונים גבוהים ליינות היקב וכן בזכייה בפרסים בינלאומיים, מחמאה גדולה וכלי שיווקי המסייע בחשיפת פירות העבודה הקשה המושקעת בייצור יין איכותי. בשנים האחרונות זוכים יינות רבים מתוצרתינו לחשיפה בינלאומית וממתגים את היקב כאחד המובילים בישראל.

 

קבלת בשורות אלה בפרוס השנה החדשה, מעוררת בצוות מוטיבציה אדירה להמשיך ולפעול בצורה הרמונית ומושקעת, מהכורמים ועד לצוות המפעל, לשמירה ופיתוח של איכויות היינות שלנו.

 
מוסקט סיקרא 2006 קלו דה גת
מוסקט סיקרא 2006 קלו דה גת צילום: יח"צ

תגובת יקב קלו דה גת לזכיה:

ציון של 90+ אצל רוברט פרקר מאוד חשוב ליקב בכללי וכמובן שליין הספציפי הזה. לציונים גבוהים שכאלו יש השלכה חיובית מאוד על שאר מוצרי היקב.

 

זו הפעם השנייה שהיין נטעם על ידי אנשי המגזין, ושמחנו לראות שהציון שלו הצליח להשתפר - מ-93 ל-94 בטעימה הנוכחית. כל אנשי היקב גאים בהישג, אך עם זאת תמיד יש עוד גבעות לטפס עליהן!

 

עוד ציונים ראויים לציון מביקורת זו של פרקר:

שני יינות של יקב צרעה, צרעה מיסטי הילס 2011 וצרעה שורש לבן 2012 זכו שניהם בציון 89, היין סירה ויונייה 2011 מהסדר הים תיכונית של יקב רקנאטי זכה לציון 88 והיין צרעה שורש אדום 2011 זכה לציון 87.

 

כן ירבו!

 

לעוד מתכונים וכתבות בעולם היין:

איך לטעום יין?

מה זה בכלל יין?

הקשר בין יין לבריאות

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.