בדקנו: ממתיק ללא סוכר של קרין גורן ותמציות טעם מיוחדות

 
בקטו פלייבורס וסוכרלוז
בקטו פלייבורס וסוכרלוז צילום: יח"צ
 
עודכן 07:31 11/09/2013
תמי בן דוד

קרין גורן וחברת סוגת הוציאו לאחרונה ממתיק חדש ללא סוכר, ומיהרנו להביא אותו למומחית האפייה תמי בן דוד לראות כיצד הוא משתווה לסוכר הרגיל. וגם: האם תמציות טעמים מצליחות להגיע לרמה של הדבר האמיתי? בדיקת מוצרים

 
 
 
 
 

ממתיק על בסיס סוכרלוז תוצרת סוגת בשיתוף קרין גורן

עוגת בוטנים עם סוכרלוז
עוגת בוטנים עם סוכרלוז צילום : תמי בן דוד
 

בקטגורית ה'צרכים הקולינריים המיוחדים' נכללים הסוכרתיים. קהילה גדולה של צרכנים שאינם יכולים ליהנות ממוצרים המכילים סוכר או נמנעים מבחירה. הממתיק החדש שבדקתי הוא חלק מקו מוצרים חדש אותו מכוונת סוגת לקהילה זו. סוכרלוז מיוצר מסוכר בתהליך מורכב שהופך אותו לנטול קלוריות ונטול פחמימות לכשעצמו.

 

מקור הפחמימות במוצר הוא בחומר הנפח מלטודקסטרין, שמתווסף לסוכרלוז כך שיתאים לאפיה. חשוב לציין שמדובר ברמת פחמימות נמוכה מאוד (כמות אבקה שתמתיק באותה עוצמה כמו כוס סוכר לבן מכילה כ-26 גרם פחמימות!). המוצר מאושר ע"י האגודה הישראלית לסוכרת (איל) ונושא את חותמתה.

 

מה הכנתי מהממתיק עד עכשיו? הכנתי עוגת בוטנים נפלאה ללא גלוטן, ללא סוכר וללא לקטוז- בה יכולתי להשתמש בסוכרלוז כמעט כמו סוכר רגיל כדי לייצר קצף יציב ולקפלו את בלילת העוגה. הכנתי גם זיגוג שקוף מתוק ללא סוכר ואת עוגיות האלפחורס ללא סוכר של קרין גורן (באמצעות סריקת קוד האריזה של הממתיק). כדי להוריד את כל המאפים שתיתי כוס תה ירוק מומתקת בשקיק מאריזת השקיות האישיות.

 

מה אהבתי? מה שהכי הרשים אותי הממתיק הוא היותו טבעי, כלומר ללא אספרטיים וללא סכרין, וחשוב לא פחות, שאין לו טעם לוואי. גם בהשוואה לממתיקים אחרים מבוססי סוכרלוז הוא מכיל פחות קלוריות ופחמימות.בנוסף, אהבתי את העובדה שסוף סוף הגיע הממתיק שמבטיח להקציף וגם מקציף - יכולת הקצפת הביצים נהדרת ביחס לכל ממתיק 'מבטיח' אחר ומאפשרת אפייה גם של עוגות טורט ואווריריות אחרות ללא סוכר.

 

אריזת הצנצנת הנוחה והעובדה שלא שכחו את איכות הסביבה (והמחיר) ודאגו שתימכר גם שקית למילוי הצנצנת גם ראויה לציון. כמו כן, אהבתי את העובדה שהשקיות האישיות המשמשות להמתקת שתיה חמה - יכולות בשעת חירום לשמש גם לאפיה, מה שכלל אינו אפשרי בממתיקים האחרים. ולסיום, אהבתי את שפע המתכונים הנפלאים המבוססים על הממתיק, וניתנים לסריקה באמצעות סורק ברקוד סלולרי או דרך אתר האינטרנט.

 

מה לא אהבתי? לא אהבתי שמוצר שבראש ובראשונה מכוון אל קהילת הסוכרתיים מביא מתכון על גב האריזה ומציין 'מתכון זה אינו מתאים לסוכרתיים'.

 

עוד דברים ששווה לשים לב אליהם: כצרכנית שאינה שייכת לקהילת המשתמשים בממתיקים לצריכה אישית, כן הרגשתי הבדל בטעם לעומת סוכר. קשה לי להגדיר זאת כטעם לוואי אבל בהחלט מדובר בטעם שונה ונרכש. כמו כן יש לקחת בחשבון שהסוכרלוז גורם לחלק מהמאפים לצאת כהים יותר, ולכן אם מעוניינים בעוגת וניל לבנה וצחה - כדאי לוותר על רעיון השימוש בממתיק.

 

מחיר: צנצנת 100 גרם - 21.99 ₪/ שקית למילוי הצנצנת 100 גרם - 19.99 ₪/ מיכל 100 טבליות - 14.99 ₪/ 100 שקיות אישיות בקופסה - 24.99 ₪.

מכיל: מלטודקסטרין, סוכרלוז

מותג: סוגת בשיתוף פעולה ייחודי עם קרין גורן. להשיג בכל רשתות השיווק וחנויות המזון.

סיכום: אהבתי מאוד. אפשר עדיין להמשיך לחלום על ממתיק שיצליח גם להחזיק מרנג לאפיית נשיקות ודומותיהן - אבל עד אז, בהחלט מדובר על אחד הממתיקים המוצלחים איתם אפיתי: טבעיים ו/או מלאכותיים, מהארץ וגם מחו"ל.

 

תמציות טעם טבעיות של בקטו פלייבורס – הטעמים החדשים

תמציות טעם של בקטו פלייברס
תמציות טעם של בקטו פלייברס צילום : תמי בן דוד
 
 

רוב הסיכויים שאתם מכירים את תמציות הטעם האיכותיות והטבעיות של בקטו פלייבורס, חברה אמריקאית מניו ג'רס, שנחשבת לאחת הוותיקות והאיכותיות בתחום תמציות הטעם, עם דגש על מגוון עצום של טעמים ויתרונות התזונתיים. לזכותה של החברה נזקפת העובדה שאינה שוקטת על שמריה ויוצאת כל שנה במוצרים ובטעמים חדשים גם לאופה הביתי וגם למגזר התעשייתי - טעמים שיש בהם חדשנות ותעוזה יחד. הפעם בדקתי שלושה מהטעמים שיצאו במהלך השנה האחרונה: קרמל, פקאן-חמאה ומייפל.

 

מה הכנתי מהתמציות החדשות עד עכשיו? השתמשתי בטעמים הללו (כל אחד לחוד) לזיגוג ללא סוכר אך בטעם קרמל, לקרם עוגיות בטעם מייפל, לקרם פטיסייר בטעם קרם עוגיות, למרמלדות במגוון טעמים ולחיזוק טעמי עוגות ועוגיות ללא גלוטן.

 

מה אהבתי? מאוד אהבתי את ההצהרה באתר האינטרנט של החברה שכל התמציות 100% טבעיות והינן ללא גלוטן, ללא תוספת סוכר, סירופ תירס או צבע מאכל, GMO-Free ואפילו כשרות. אהבתי את הטעמים הכל כך אמיתיים שזה פשוט מדהים! גם כשמשלבים אותם במוצרים קרים, כמו קרמים, ציפויים, גלידות וקצפות, טעמן ברור והן אינן משאירות מקום לניחושים וניסיונות זיהוי שגויים.

 

אהבתי גם את הריכוזיות הגבוהה של התמצית - די במינון קטן (אפילו ביחס לתמציות אחרות ומלאכותיות) כדי להעניק את הטעם המבוקש. אהבתי את נגישות המוצר והימצאותו בכל חנות טבע וחנות מתמחה. ודבר אחרון ומאוד חביב הוא אני אוהבת לא מעט את העובדה שבראש פירמידת הפיתוחים המדהימים הללו, כבר מעל ל-25 שנים, עומדת בוטניקאית 'תוצרת הארץ': דוקטור דפנה חבקין-פרנקל.

 

מה לא אהבתי? לא אהבתי שתמצית טעם הקרמל היא חלבית כך שאינה מתאימה לטבעוניים או לרגישים ללקטוז - חובה לקרוא היטב את רשימת הרכיבים בכל תמצית. בנוסף, עם חלק מתמציות החברה (קפה, מניסיוני) נדרשתי להגדלת המינון כשהשתמשתי בהן לעוגיות אפויות.

 

מחיר מומלץ לצרכן: 20-26 ₪ לבקבוקון בתכולה של 29 מ"ל.

מכיל: מים, חומרי טעם וריח טבעיים, אלכוהול ורכיבים טבעיים נוספים בהתייחס לכל טעם. כל התמציות ללא גלוטן, סירופ תירס או צבע מאכל, GMO-Free וגם ללא תוספת סוכר מלבד תמצית הקרמל שמכילה את הסוכר המשמש ליצירת הטעם המקורי

מותג: Bakto Flavors ניו-ג'רזי ארה"ב, יבואן: מרשל מוצרי טבע (נציג החברה בארץ מוטי כהן 052-2490871)

להשיג בחנויות המתמחות לחומרי גלם לטבח החובב, בחנויות הטבע ובחנויות תבלינים בכל הארץ.

סיכום: מאוד אהבתי. מוצר איכותי העונה לדרישותיי הבררניות בתחום תמציות הטעם ושימושיהם במטבח.

 

תמי בן דוד הינה המפתחת של קמח תמי ללא גלוטן ובעלת בלוג האפייה קולינריא

 

לעוד מתכונים וכתבות שיתנו לכם מיליון סיבות לאפות:

סיפורו של מאפה: פבלובה

בראוניז ללא קמח

עוגיות מזרחיות בתבלין סודי

 
עוד כתבות במדור סודות האפייה
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.