מהאליקנט לשיראז • יין אדום מאז ועד היום

 
יין אדום
יין אדום צילום: Fotolia.com
 
עודכן 07:00 13/01/2014
מירה איתן

מירה איתן מתחקה אחרי היסטוריה של היינות האדומים ביקבי כרמל: מימיו של הברון רוטשילד ועד היום

 
 
 
 
 

בהיסטוריה של ארץ ישראל היין תמיד תפס חלק נכבד ביותר. גפן היין הייתה נפוצה באגן הים התיכון כבר מתקופת הברונזה. בתנ"ך ישנם מאות אזכורים ליין, כרמים וגפנים ליין. אזכורים רבים אפשר למצוא גם בתגליות ארכיאולוגיות, המעידות על גתות רבות לדריכת ענבים, שרידי כרמים עתיקים, ועשרות סוגי יין המוזכרים כבר בתלמוד.

מצוות שתיית היין, המיוצר מפרי הגפן, הוא חלק בלתי נפרד מהיהדות, החל מהקידוש בשבת, ארבע הכוסות של ליל הסדר, העדלאידע בפורים ועוד.

 

היקב המסחרי הראשון

למרות שיין ליווה תמיד את הישוב היהודי באזורנו, בתקופת השלטון העותומאני ניסו השליטים לעקור מן השורש את מנהג ייצורו ושתייתו באזור. גידול הגפנים הפך שוב לענף חקלאי חשוב מאוד במושבות של הברון רוטשילד, רק אחרי אמצע המאה ה-19, בתקופה החדשה של ההתיישבות בארץ.

בשנת 1882, עם הגיע העלייה הראשונה לארץ, נאות הברון רוטשילד לעזור בפרנסת 'הציונים החקלאים' ולייסד בראשון לציון ובזכרון יעקב את היקבים ששימשו את אגודת הכורמים, לימים יקבי כרמל מזרחי, ובימינו יקבי כרמל. בשנת 1890 הושלמה בניית היקב בראשון לציון והחלו בבניית היקב בזכרון יעקב.

 

יין קידוש ויינות פולחן

תעשיית היין הישראלית בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 הייתה מבוססת בייחוד על יינות אדומים, אותם היה קל יותר לייצר. בנוסף, רוב היישוב דרש יין אדום לקידוש או יין פולחן לכנסיות. היין האדום היה היין הפופולרי ביותר וכמעט היחיד באותה תקופה. הזנים הראשונים שהיו בארץ הגיעו עד אז מאזור חברון. הכרמים המודרניים הראשונים היו בשנת 1882. בהם הוחלט לנטוע זנים מדרום צרפת, האזור "הכי קרוב" לפלסטינה.

 

בשנת 1887 הברון רוטשילד טען כי לא מתאים לו לייצר פה יינות זולים ורצה לייצר יינות איכות בארץ. המומחים ששלח המליצו על זני בורדו כזנים המתאימים ביותר לאזור. בהמלצתם נשלחו זמורות של הגפנים הנפוצות בבורדו מ'שאטו לאפיט' של רוטשילד, נשלח היינן הראשון מבורדו, ואתם גם יועץ יין מ'שאטו לאפיט', אך הניסיון לא צלח. כדי לעשות יין איכותי היבולים היו צריכים להיות קטנים, והכורמים, שרצו להרוויח יותר כסף, התנגדו. כמו כן, בארץ לא היה אז שוק ליין איכותי יקר, ובנוסף לכל הגיעה גם מחלת הפילוקסרה המפורסמת שחיסלה כרמים רבים. ושוב היו צריכים נטיעות חדשות.

 

 
ענבי קריניאן
ענבי קריניאן צילום : יקיס קדרון
 

הזנים האדומים שהומלץ לנטוע הפעם היו קריניאן, גרנאש ואליקנט, גפנים הנפוצות בדרום צרפת וידועות בחוסנן לעומס חום גבוה. היינות המופקים מהם לא נחשבו ליינות באיכות משובחת, ויצרו מהם בעיקר את יינות הקידוש ואת היינות השולחניים הזולים. רוב היינות שיוצרו היו יינות אדומים חצי מתוקים, כשהיין היבש היה נדיר, ביחוד בשל היותו עפיץ מדי לאנשים.

 

ואז הגיעו החביות

עם השנים רצו לייצר בארץ יינות איכותיים יותר. גפני דרום צרפת הורישו עם הזמן את מקומם לזנים קברנה סוביניון, מרלו וסירה/שיראז המשובחים יותר. בשנות ה-60 מכירות היין הגדולות ביותר היו של יין אדום עתיק וכרמל הוק, חצי יבשים, שיפור קטן מהיינות המתוקים. אגב, אדום עתיק היה מותג שעשה שינוי משמעותי ונמכר בכמויות ענק.

 

בסוף שנות ה-60 יצאו ביקב לראשונה עם היינות הזניים הראשונים, כרמל קברנה סוביניון וכרמל סוביניון בלאן.

 

בסוף שנות ה-70 ייצרו יקבי כרמל מזרחי שני יינות מתיישנים - קברנה סוביניון רוטשילד מבצירי 1976 ו-1979 - שהיו ללא ספק טובי היינות שיוצרו בארץ מאז סוף המאה ה-19.

בשנת 1976 פרדי שטילר, יינן ותיק, כמעט 40 שנה בכרמל, קנה הרבה חביות מעץ לימוזין כדי ליישן בהן ברנדי. בשנים אלה נהגו לשתות הרבה מאוד ברנדי בארץ וגם זיקקו הרבה ברנדי מקומי. יין לא נהגו ליישן בחביות , אך פרדי שטילר חשב לנסות לשים קצת יין בחביות הלימוזין, בלי לבקש אישור. הענבים הגיעו מגדרה ומראשון לציון. וכך נולד קברנה סוביניון ספיישל רזרב 1976 המפורסם, היין הראשון עם דמות הברון אדמונד דה רוטשילד על גבי התווית, היין הראשון הישראלי שהיה מיושן בחביות קטנות, כמו יינות אחרים רציניים בעולם.

 

היין היה מעין נס, שנשאר בחיים 20 שנה, הראשון ברמה בינלאומית בארץ. אחריו יצא קברנה סוביניון ספיישל רזרב 1979 שענביו הגיעו מהגליל העליון, עוד לפני שהגליל העליון היה טרנדי. היין הראשון מאחד הכרמים הוותיקים שיצא מהגליל העליון היה עוד סוג של נס.

 

 
ענבי קברנה סוביניון
ענבי קברנה סוביניון צילום : ורוניקה פסטובסקי
 

צפון עולה, מרכז יורד

בשנות ה-80 נעשו נטיעות כבדות יותר של ענבים אדומים בגליל. הקריניאן, שהיה מאוד דומיננטי עד שנות ה-70 (יותר מחמישים אחוז מהנטיעות) ירד בהיקפיו. משנות ה-80 זני קברנה סוביניון ומרלו הפכו למלכים וניטעו יותר מאשר הקריניאן שצומצם וגרנאש ואליקנט שהלכו לאיבוד.

 

שנים אחר כך, בשנות האלפיים, זנים היסטוריים כמו קריניאן עשו קמבק עם יבולים קטנים, וכרמים בוגרים בין 30 - 40 שנה. אך קצת לפני כן הגיע למדינה עוד זן שקצר פה הצלחה רבה, שיראז. רוב הנטיעות בארץ היו פחות מקלון הסירה הצרפתי ויותר מהקלון האוסטרלי, ולכן נקרא שמו שיראז בארץ. השיראז, שאפשר לגדל אותו בכל אקלים, לעומת קברנה סוביניון שגדל טוב בגבהים, מאוד התאים לנטיעות בארץ חמה כמו שלנו, והפך להיות המהפך הבא וניטע בכל מקום.

 

לאחר מהפכת הקברנה והמרלו, והממסכים משני הזנים, שהיו בדיוק כמו חזונו של הברון רוטשילד, התחילו לייצר בארץ בכמות די גדולה יינות מזן השיראז.

 

יינות אדומים ים תיכוניים

בשנות האלפיים, אחרי השיראז, החלו להגיע לארץ גם זנים ים תיכוניים חדשים, מורבדר, גראנש ואחרים. הטרנד החדש היה יינות ים תיכוניים עם זנים ים תיכוניים, במקום זני בורדו הקלאסיים. סגנון חדש נולד.

 

בעשרים השנים של המהפך הנטיעה זזה צפונה ומזרחה. התעשייה שנבנתה מלכתחילה על הכרמל ושפלת יהודה עברה עם הנטיעות החדשות לגליל, לגולן ומזרחה להרי יהודה. כל הזנים האדומים החדשים ניטעו במקומות גבוהים יותר. כיום, הגולן והגליל יחדיו הם אזור הגידול מספר אחת בארץ של רוב הזנים האציליים, מה שלא היה אף פעם בארץ בעבר, והיינות האדומים עושים חיל בארץ.

 

יש שאומרים שישראל היא מדינה טובה לייצור יינות אדומים. וההוכחה, היינות האדומים מצליחים כבר שנים רבות לקבל פרסים בעולם כולו, בתחרויות היין הנחשבות ביותר, כמו התחרויות והציונים הגבוהים של מגזין היין החשוב דקנטר, כמו אצל מבקר היין המשפיע ביותר רוברט פרקר ועוד.

 

 
יינות סדרת סינגל ויניארד יקבי כרמל
יינות סדרת סינגל ויניארד יקבי כרמל צילום : יקיס קדרון
 
 

יינות אדומים בסדרות יקבי כרמל

ליקבי כרמל יינות אדומים בארבע סדרות, החל מסדרת סלקטד, המשך בסדרה פרייבט קולקשן והסדרה אזורית וכלה בסדרת כרמל עם יינות הכרמים היחידניים. שני יינות הדגל של היקב הם לימיטד אדישן, ממסך קלאסי מענבי בורדו, ומדיטרניאן, ממסך חדשני מזני ענבים ים תיכוניים.

 

SelecteD - סדרת סלקטד, ביססה את מעמדה לאורך השנים, כסדרת יין מובילה, המעניקה תמורה גבוהה למחירי היין הנוחים. יינות לשתות ולא יינות לטעום.

 

בתחילת שנות ה-70 של המאה העשרים, לפני כארבעים שנה התחילו למכור ביקבי כרמל יין עם המילה Selected על התווית. יינות Selected החלו להימכר לראשונה תחת שם הסדרה בשנת 1979. 

  

לוגו החברה, שהוא סמל המרגלים, מופיע על בקבוקי סדרת סלקטד מאז ומתמיד. הלוגו מציג את המרגלים שנשלחו על ידי משה רבנו לתור את הארץ ושבו עם אשכול ענבים "וישאוהו במוט בשניים" (במדבר י"ג, כ"ג). סדרת היינות כוללת יינות זניים ורב-זניים בעלי אופי צעיר, פירותי ורענן ומעניקים חוויה של שתייה מהנה בכל עת ובכל אירוע. בארץ נמכרים כל שנה בין 4 ל-5 מיליון בקבוקים מהסדרה.

 

Private Collection - בסדרת Private Collection הוותיקה, המיוצרת מראשית שנות השמונים, יינות המאפשרים כמעט לכל נפש בישראל לרכוש יין טוב ואיכותי ברשתות השיווק. עד מחצית שנות התשעים הייתה ידועה כסדרת רוטשילד, והיא מזוהה יותר מכל עם הברון אדמונד דה רוטשילד, מייסד יקבי כרמל, ועם פועלו ותרומתו לתעשיית היין בישראל, ונושאת על גבי הבקבוקים את דיוקנו של הברון.

 

אזורית - הסדרה 'אזורית' הינה סדרה ייחודית של יינות משובחים המייצגים את מיטב אזורי היין של ישראל. יינות הסדרה מופקים מזני הענבים הקלאסיים לצד זנים ייחודיים הנבצרים בכרמים מצטיינים שנבחרים בקפדנות בגליל העליון, בזכרון יעקב ובהרי יהודה. כל אחד מהכרמים זוכה לטיפול פרטני לאורך כל עונת הגידול. יינות הסדרה מטופלים במסירות, במקצוענות ובדייקנות על מנת להביא לידי ביטוי את האיכות והאופי המיוחדים של זני הענבים ושל אזורי הגידול.

 

יינות הסדרה 'אזורית' זוכים לפרסים רבים בארץ ובעולם, כשהיינות מהווים תמורה מצוינת למחירם. יינות איכותיים ומבריקים ברמה גבוהה, שמתאימים גם לאוכל וגם לשתיית יין להנאה.

 

סדרת 'כרמל' - בסדרה הגבוהה של היקב נמצאים שני יינות הדגל של יקבי כרמל ויינות Single Vineyard.

יינות 'הכרם היחידני' (Single Vineyard) מופקים מכרמים המניבים באופן עקבי ענבים באיכות גבוהה במיוחד. יינות אלו מבטאים את התכונות והאופי יוצא הדופן המזוהה עם הטרואר הייחודי של הכרם. כרמים אלו זוכים לטיפוח ייחודי ומעקב צמוד שתורם למימוש הפוטנציאל הגלום בהם. ביקב, תהליך הפקת יינות 'הכרם היחידני' הוא תהליך מוקפד מאוד המשלב בין הסטנדרטים הגבוהים ביותר בייצור היין תוך שמירה על זהות חלקות הכרם.

 

היין שפקח את עיני הציבור לסדרה הוא כרמל קאיומי שיראז 2006, שקיבל את ה'אוסקר של עולם היין' בתחרות של מגזין היין האנגלי החשוב דקנטר.

 

לעוד כתבות של מירה איתן בעולם היין:

זני ענבים: שיראז, גראנש ומורבדר

טיול אוכל ויין בסיציליה

זני ענבים: ריזלינג, מתיישן לנצח

זני ענבים: שרדונה - מלך היינות הלבנים

יין בתנ"ך ובמורשת היהודית

טיול יין ביוון

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.