עוד מימי התנ"ך • האדומים של יתיר

 
יקב יתיר
יקב יתיר צילום: יקיס קדרון
 
עודכן 07:58 29/01/2014

מירה איתן מספרת על היינות האדומים של יקב יתיר, ועל האלמנטים בזכותם אזור תל ערד אידיאלי לגידול ענבי יין עוד מימי המקרא

 
 
 
 
 

יקב יתיר מייצר יינות, ביחוד אדומים, באזור רמת ערד, מענבים הגדלים ביער יתיר, היער הנטוע הגדול ביותר במדינת ישראל. אזור שנמצא בגבול שבין הרי יהודה לבין הנגב, אזור גידול חדש בתעשיית היין המודרנית. אזור דרומי עם מיקרו אקלים שונה ומיוחד, בין בדואים, גמלים ושאר סממני המדבר. והיינות? אלה זוכים בעקביות, למן ההתחלה, להצלחה רבה מאוד בארץ ובעולם.

 

חזון יער יתיר

כשרצה דוד בן גוריון לנטוע יער באזור יתיר הוא קרא לחבורת מומחים שיגידו לו איך ומה כדאי לנטוע באזור. לאחר דיונים ובדיקות רבות פסקו האגרונומים כי המקום לא מתאים לנטיעת עצים, יבש וחם מדי. המלצתם הייתה: "להחליף את המקום!". תשובתו של בן גוריון לא אחרה לבוא: "להחליף המומחים!". אמר וצדק.היער, שגובל במדבר וניטע באזור צחיח למחצה, נהפך ליער הנטוע הגדול בישראל. המקום משמש ריאה ירוקה ואתר לטיולים, וכן מודל ניסויי לשיטות מתקדמות במלחמה במדבר. הוא הפך כלי אקולוגי חשוב, ונחקר בידי מדענים רבים בשנים האחרונות. היער נטוע באזור שמסמן ספר המדבר - שער המעבר בין הירוק לשממה, בגבול מדבר יהודה.

 

בשנות ה-60 החלה קרן קימת לישראל בפריצת דרכים ובנטיעה כחלק מן האתגר הלאומי של פיתוח הנגב, ונטעה את יער יתיר מטעמי ביטחון וכמוקד משיכה להתיישבות, לפנאי ולנופש. היער משתרע על פני 30,000 דונם, שניטעו ב?1964-? על ידי קק"ל, ובו מגוון עצי מחט, עצים רחבי עלים וגם עצי בוסתן. קרוב ל?5-? מיליון ברושים ואורנים, אלות, שיזפים, חרובים, זיתים, אקליפטוסים, וגם... כרמי גפנים.

 

 
יער יתיר
יער יתיר צילום : יקיס קדרון
 

היסטוריית היין

לחבל יתיר היסטוריה עשירה של ייצור יין. המטייל באזור יוכל להתרשם ממערכת גתות ענפה, המעידה על קיומה של תעשיית יין מפותחת כבר לפני 2500 שנה, בימי מלכות יהודה הראשונה. מרכז התיישבות יהודי גדול התקיים באזור זה בתקופה שבין חורבן הבית השני לראשית התקופה המוסלמית. חקלאים קדומים אלו התפרנסו בעיקר מגידול ועיבוד של ענבים וזיתים.

 

הכרמים והיקב

הכרמים של היקב ניטעו בגובה של עד 900 מטרים מעל לפני הים. האקלים הייחודי מתאפיין בבוקר צונן עם רוחות קלות, ימים יבשים שטופי שמש, לילות קרים (גם בשיא הקיץ...) וחורפים מושלגים. הקרקע אבנית, עשירה בגיר וחרסית ומנוקזת היטב, כך שיבולי הגפן נמוכים באופן טבעי (כ-700 ק"ג לדונם). תנאים אלו נחשבים אידיאליים לגידולי זני איכות אדומים, כשלכל אחד מכרמי יער יתיר אופי ייחודי המשקף את מיקומו ביער. יינות האיכות היוצאים מאזור זה, מסתמכים על נתוני הקרקע, הטופוגרפיה והאקלים (הדומים לאלה השוררים באזורי יין מעולים בעולם).

 

היקב הוקם בשנת 2000, כמיזם משותף של כורמי האזור ויקבי כרמל, שגילו את הפוטנציאל יוצא הדופן הטמון בחבל יתיר. מבנה היקב ממוקם למרגלות המצודה בתל ערד, מרחק 10 דקות מהכרמים. המצודה הינה אתר ארכיאולוגי הכולל שרידי עיר כנענית ואתר מימי מלכי יהודה הראשונים. האזור היה ידוע כאחד האזורים המשובחים לגידול גפן לתעשיית היין, ומכאן ייצאו את היינות למצרים, לרומא ולרחבי ישראל. כיום, כורמי ויינני היקב מחויבים לאיכות הגבוהה ביותר, החל מתהליך בחירת החלקות וטיפוח זני ענבי היין ועד לתהליך הבציר, התסיסה, היישון והבקבוק, הנעשים כולם בעזרת הטכנולוגיה והציוד העדכניים ביותר.

 

 
יינות יתיר
יינות יתיר צילום : יח"צ
 

היינות האדומים של יקב יתיר

ליקב שתי סדרות יינות: יער יתיר ויתיר. היינות הראשונים של היקב ששווקו הם מבציר 2001. כיום (2014) מייצר היקב כ-150,000 בקבוקים. היינן הוא ערן גולדווסר שהשתלם באוסטרליה. היינות ברובם אדומים ומיוצרים בעיקר מהזנים: קברנה סוביניון, שיראז, מרלו, פטי ורדו, מהחלקות שהניבו את היינות האיכותיים ביותר בשנת בציר נתונה.

 

יער יתיר - יין הדגל של יקב יתיר מיוצר מענבי חלקות הכרם שהניבו את היינות האיכותיים ביותר בשנת בציר נתונה, בדגש על עושר ניחוחות וטעמים ויכולת התיישנות ארוכה. הרכב הזנים משתנה בהתאם לאופי הבציר, במטרה להבליט את האופי ה'יתירי' ומיוחדות האזור וכרמיו. יער יתיר הפך להיות אחד היינות המובילים בארץ, יין עקבי, שקיבל שבעה בצירים ברציפות ציון של 90 נקודות ומעלה ממגזין Wine Advocate של מבקר היין החשוב רוברט פרקר. היין מורכב מזני הענבים הקלאסיים של בורדו, קברנה סוביניון, פטי וורדו, מרלו, מלבק וקברנה פרנק.

 

סדרת יתיר - יתיר קברנה סוביניון, יתיר סירה, יתיר פטי ורדו, ויין הבסיס של היקב, היין שנמכר יותר ויותר בהרבה ממסעדות ישראל הוא יתיר מרלו/שיראז/קברנה.

 

מירה איתן היא מנהלת התקשורת של יקבי כרמל ויתיר

 

לעוד כתבות של מירה איתן בעולם היין:

זני ענבים: שיראז, גראנש ומורבדר

טיול אוכל ויין בסיציליה

זני ענבים: ריזלינג, מתיישן לנצח

זני ענבים: שרדונה - מלך היינות הלבנים

יין בתנ"ך ובמורשת היהודית

טיול יין ביוון

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.