חדשות היין חודש ינואר

 
סדרת כרמל ויניארדס
סדרת כרמל ויניארדס צילום: יח"צ
 
עודכן 22:01 29/01/2014
אוכל ורק אוכל

יקבי כרמל משיקים סדרת יינות חדשה ובלעדית מסעדות וחנויות יין, יקב הרי גליל משיק את מירון 2010, יינות חדשים מיקבי בוטיק, סדרת ערבי יינן במסעדת רוקח ים ועוד חדשות היין

 
 
 
 
 

יקבי כרמל משיקים סדרת יינות למסעדות וחנויות בשם "Carmel Vineyards"

 

יקבי כרמל השיקו השבוע סדרת יינות יוקרתית למסעדות וחנויות יין. השקה זו מהווה את המהלך הראשון של ההנהלה החדשה, בראשותה של המנכ"לית דליה זוננפלד-מנדלמן, וזאת כחלק מתכניות הצמיחה של היקב. השקת הסדרה החדשה, העונה לשם: Carmel Vineyards תלווה בהשקה שיווקית של כ-1.5 מיליון שקל.

 

הסדרה כוללת בשלב זה ארבעה יינות לבנים וארבעה יינות אדומים במגוון זנים רחב, שמתאים לכל סגנון וטעם, עם דגש על זנים שמתאימים לאזור ים תיכוני. סדרת הפרימיום Carmel Vineyards מצטרפת ליינות הדגל של יקבי כרמל Limited Edition ו- Mediterranean וסדרת הסופר פרימיום Carmel Single Vineyards.

 

יקבי כרמל מייצרים מדי שנה כ 15 מיליון בקבוקים וחולשים על כרמים בשטח של 14 אלף דונם, מהגליל העליון ועד הנגב. דליה זוננפלד-מנדלמן, מנכ"לית יקבי כרמל, מסבירה כי מהפכת האיכות המתרחשת ביקבי כרמל בעשור האחרון השפיעה על שדרוג האיכות בתעשיית היין כולה. "כיקב המוביל את קטגוריית היין בישראל אנו שואפים להמשיך ולפתח את תרבות היין הישראלית ולתרום להגדלת הצריכה, וזאת על ידי יצירת הצעות ערך לצרכן, העמקת הפעילות בערוצי המכירה עם דגש על חנויות יין מתמחות ומסעדות ופיתוח תיירות היין של היקבים".

 

היינות שהושקו: 

סוביניון בלאן מצפון הגולן, מאופיין בניחוחות טרופיים, עשב טרי ומינרלים, גוף קל עד בינוני וחמיצות מרעננת. מחיר: 58 ש"ח.

 

גוורצטרמינר ממרום הגליל, מאופיין בניחוחות פירות טרופיים מפתים, גוף בינוני עד מלא וחמיצות מאוזנת. מחיר: 65 ש"ח.

 

קברנה פרנק מעמק קדש, מאופיין בניחוחות פרי יער אדום עסיסי המשתלבים עם עלי טבק, גוף בינוני עד מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. מחיר: 80 ש"ח.

 

קריניאן old Vines מעין תות, מאופיין בניחוחות טריים של פרי עסיסי ועשבי תיבול ים תיכוניים, גוף בינוני עד מלא וסיומת פירותית ארוכה ומאוזנת. מחיר: 90 ש"ח.

 

קברנה סוביניון ממרום הגליל, מאופיין בניחוחות קסיס, מנטה ואקליפטוס ופרי עסיסי ורענן, גוף בינוני ומעודן וסיומת ארוכה ומאוזנת. מחיר: 80 ש"ח.

 

פטיט סירה old Vines מעדולם, מאופיין ב ניחוחות עשירים של פטל שחור בשל ולקריץ, גוף מלא, גדוש ומרוכז וסיומת ארוכה ומאוזנת. מחיר: 90 ש"ח.

 

להשיג בחנויות יין ובמסעדות נבחרות.

 

יקב הרי גליל משיק את מירון 2010

 
מירון הרי גליל
מירון הרי גליל צילום: יח"צ

יקב הרי גליל משיק את מירון 2010, יין אדום יבש המורכב מ-73% סירה, 18% פטיט ורדו, 9% קברנה סוביניון, כולם מכרמים בהרי הגליל העליון.  לאחר בציר ומיון עברו הענבים כשבועיים ימי תסיסה "על קליפות" בטמפרטורה מבוקרת, אחריה עברו תסיסה מלולקטית מלאה ו-16 חודשי יישון בחביות עץ אלון צרפתי.

 

היין שהתקבל עשיר ומורכב בניחוחות וטעמים. ארומות של שזיפים, פירות יער וקסיס עם תחושה עדינה של קפה קלוי ותבלינים. ליין צבע סגול עמוק בעל מרקם קטיפתי וסיומת ארוכה ואלגנתית. ישתדך היטב לכתף טלה צלויה, תבשילי בקר ביין ועוד מנות מכובדות. לפי דברי היקב, היין יתיישן היטב במשך חמש עד שבע שנים ממועד הבציר. מחיר: 106 ש"ח.

 

יקבי עמק האלה משיקים שני יינות חדשים

 
קברנה סוביניון ו-32.35 עמק האלה
קברנה סוביניון ו-32.35 עמק האלה צילום: איל קרן

Cabernet Sauvignon 2010 ELLA VALLEY

יין אדום יבש המורכב מ: 85% קברנה סובניון, 10% מרלו ו-5% ענבי סירה מכרמי היקבים באזור עמק האלה במבואות ירושלים. ענבי הקברנה עבור בלנד זה הגיעו משני כרמים; כרם אדרת, סיפק את הפרי הבשל יותר המאופיין בטעמים מרוכזים ואינטנסיביים וכרם נס הרים שימש לליטוש הבלנד וביטוי המאפיינים הזניים. לבלנד הסופי הוספו גם ענבי מרלו וסירה לקבלת האיזון והמורכבות המאופיינים עם היקב. לאחר בציר מיון ותסיסה מבוקרת יושן היין משך 14 חודשים בחביות עץ אלון

 

היין שהתקבל מציג שילוב מעניין של טעמי פירות אדומים וסגולים לצד תיבול עדין ותחושת רעננות. ישתדך היטב למנות בשר צלוי. מחיר: 118 ש"ח

 

N35E32 Blend 2010 VINEYARD'S CHOICE

זוהי השנה השנייה בה יוצא הבלנד 32˚N35˚E המשתייך לסדרת Vineyard's Choice האיכותית והמחייבת הכוללת רק יינות שהוגדרו כראויים להיכלל בסדרה היוקרתית ביותר. שמו של היין נגזר מהקואורדינאטות הגיאוגרפיות של כרמי היקב: קן הרוחב N°32 העובר מעט צפונית לקו האורך 35˚E החוצה את חצר היקב.

 

להכנתו עורבבו ענבי קברנה סובניון, אליהם התווספו פטיט סירה ופטי וורדו מהכרמים והחלקות המובחרות ביותר של היקב. לאחר בציר ומיון יסודי ותהליך ויניפיקציה מוקפד יושנו מרכיבי הבלנד 18 חודשים בחביות עץ אלון. 

 

היין שהתקבל בעל ריח חזק של פרי שחור, תבלינים, פלפל לבן, וניחוחות קלייה. בלגימה הוא חזק, מורכב ובעל סיומת ארוכה, שתתאים היטב לליווי מנות בשר צלויות ותבשילי קדירה מורכבים. מומלץ לתת ליין עוד שנה שנתיים להתפתח. מהיין יוצרו 4996 בקבוקים בלבד. מחיר: 210 ש"ח. 

 

 

 
יינות חדשים יקב בן חיים
יינות חדשים יקב בן חיים צילום : מיטל סולומון
 
 

יקב הבוטיק בן חיים מציג ארבעה יינות חדשים

 

SENNA 2010 סדרת TRADITION

בלנד של 75% קברנה סובניון 15% מרלו 10% קברנה פרנק מכרמים בהר מירון שבגליל. התיישן 16 חודשים בחביות עץ אלון מובחרות. יין בעל גוף עגול על רקע חמיצות רעננה וארומה של פירות יער שחורים וסגולים. ילווה ארוחות צהריים קלילות ויתאים גם בערב עם טאפסים וחברים. מחיר: 95 ש"ח.

 

קברנה פרנק RESERVE 2010 הסדרה השמורה

85% קברנה פרנק, 10% קברנה סובניון 5% פטיט סירה מכרמים בהר מירון שבגליל.התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון חדשות. יין עשיר, מלא, בעל גוף דומיננטי ואלגנטי, מאוזן היטב ויתאים לארוחות יומיומיות וגם לאירועים משפחתיים מיוחדים לצד תבשילי קדירה מסורתיים. זוכה מקום 2 בתחרות 100 היינות הטובים בסין. מחיר: 145 ש"ח.

 

מיתוס 2005 Vin Hors Series

יין המבטא את התפיסה של היקב בהפקת יינותיו החל מגידול ועיצוב הענב עד הגשתו לטעימה. עשוי מענבי פטיט סירה,מרלו וקברנה פרנק, מכרמים באזור הר מירון בגליל העליון.


התיישנותו הארוכה, תחילה בחביות עץ אלון יוקרתי ובהמשך בבקבוק- פיתחה בו טעמים מורכבים ומאוזנים היטב,
האופיניים ליינות בעלי שיעור קומה. MYTHOS 2005 הוכתר בתחרות היין הבינלאומית טרה וינו כגרנד צ'מפיון! צוות איש הענבים הוסיפו וציינו: "זהו הישג היסטורי! זכיה ישראלית בפעם הראשונה בקטגוריית היין הטוב ביותר התחרות". יין זה צבר עד היום 5 מדליות יוקרתיות בניהן, זהב וזהב כפול ואף נבחר ליין הישראלי הטוב ביותר. יין זה פותח סידרה חדשה HORS SERIES VIN של יינות יוצאי דופן באיכותם, שהם מעל לכל סידרה אחרת ביקב. מחיר: 295 ש"ח.

 

קברנה סובניון GRANDE RESERVE 2009 סדרת הדגל

יין אדום יבש המורכב מ -90% קברנה סובניון, היתרה קברנה פרנק ומעט פטיט סירה. התיישן 30 חודשים בחביות עץ אלון חדשות. יין עשיר בטעמים וניחוחות של פירות, תבלינים ועשן. צבעו ארגמן בוהק והוא ניחן בגוף מלא וסיומת ארוכה. לפי דברי היקב, הוא בעל פוטנציאל התיישנות לשנים רבות. מחיר:210 ש"ח.

 

יין חדש מיקב אור הגנוז: קברנה סוביניון, כרם מרום, חלקת שמאי 2011

 
ק"ס שמאי אור הגנוז
ק"ס שמאי אור הגנוז צילום: יח"צ

יין אדום יבש זני המופק מ100% ענבי קברנה סובניון ממרום הגליל, מכרם מרום, חלקת שמאי. החלקה מתפרשת על 18 דונם בגובה של 800 מטר מעל פני הים. המידרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מזרחי ושיפוע בינוני. הרכב הקרקע ברובו אדמת טרה-רוסה. לאחר בציר תססו הענבים במשך 18 יום בטמפרטורה מבוקרת, ואחריה יושנו למשך 14 חודשים בחביות אלון צרפתי.

 

היין שהתקבל בעל צבע אדום-בורדו עוצמתי, עם ניחוח של פירות דובדבן שחור, אוכמניות כחולות ועץ קלוי. טעם היין מרוכז ויישון בטמפרטורה נכונה ישפר אותו עוד. ילווה היטב מנות של תלעות טלה בניחוח לבנדר, נתח קצבים צלוי עם בצל בגריל ותבשילי טלה עשירים. מחיר: 100 ש"ח.

 

אירוע World Of Wine מגיע לתל אביב

"צור"- עולם של יין, יבואנית יינות ואלכוהול מכל העולם, מביאה לישראל את - World Of Wine, אירוע טעימות היין היוקרתי והבינלאומי מבית Royal Wine Corporation האמריקאית - חברת שיווק היינות הכשרים הגדולה בעולם.

 

אירוע הטעימות מתקיים מידי שנה במספר מדינות בעולם ומפגיש קהל של חובבי יין עם יינות בינלאומיים כשרים של היקבים המובילים בעולם. עשרות סוגי יינות בטווחי מחירים שונים נפתחים בערב זה, לטעימת קהל המבקרים.

 

2014 WOW, יתקיים השנה בתל אביב בנוכחות נציגי יקבים מובילים ויוצגו בו למעלה מ- 100 סוגי יינות מרחבי העולם (ממדינות כמו ארגנטינה, ניו זילנד, פורטוגל, איטליה וארצות הברית) והארץ. בין היקבים אשר ייקחו חלק באירוע: יקבי הברון הרצוג, יקבי ברטנורא, יקב הברון אדמונד דה רוטשילד, יקב ריוחה, יקב קובננט ועוד.את הארץ ייצגו היקבים פסגות ומורד.

 

בכניסה לאירוע יקבלו המבקרים כוס יין אותה יוכלו למלא ללא הגבלה בכל סוגי היינות אשר יוצעו לטעימה. האירוע יתקיים ביום שני ה-10.2.14 החל משעה 19:00, בקומה ה-49 בבניין עזריאלי, תל אביב.

 

כרטיסים ניתן לרכוש באתר האינטרנט: https://www.facebook.com/wineszur במחיר של 160 ש"ח בלבד.

 

 
סביצ'ה ברוקח ים
סביצ'ה ברוקח ים צילום : מיטל סולומון
 

מסעדת רוקח ים תקיים ארבעה ערבי יינן במהלך חודש פברואר

 

בכל יום שלישי בחודש פברואר, תקיים מסעדת רוקח ים ארוחות מפוארות בהן יתארו הייננים והיינות של ארבעה יקבים מובילים מהארץ. המנות שתוגשנה תוכננו בקפידה על ידי שף איל לביא בשיתוף עם ארבעת היקבים. הארוחות יכללו מנות פתיחה, 4 מנות מרכזיות וקינוחים, וילוו על ידי נציגי היקבים, אשר יסבירו, ימזגו ויספרו על היינות.

 

ב-4/2 יתארחו יקבי יתיר-כרמל, ב-11/2 יקב אמפורה,אחריהם, ב-18/2, יקב תבור\ ולבסוף, ב-25/2 יתארחיקב בראבדו.

 

בארוחה הראשונה, בשיתוף יקבי קרמל ויתיר, יוגשו מנות כגון סלט ניסואז עם מאפה אנשובי, ג'מבו שרימפס עם תבשיל ירקות חורף ופאייה פירות ים למרכז השולחן, ובארוחה ההשנייה עם יקה אמפורה יוגשו טאטקי טונה עם קרם אפונה וסלט אטריות, קזואלה של דגים ופירות ים עם עגבניות, פלפלים, צילי וחלב קוקוס, וקבב טלה עם קרם חציל. בתום כלהארוחה, ניתן יהיה לרכוש את היינות במחירים מוזלים.

 

מחיר הארוחה: 280 ש"ח לאדם (כולל היין).

 

רוקח ים שוק הנמל ביפו, האנגר 1, יפו. טלפון להזמנות ופרטים נוספים: 03-7448844.

 

טעימת רוברט פרקר השנתית

 

מדי שנה מדרגים אנשי צוותו של רוברט פרקר באתר wine advocat יינות ישראלים. לאחרונה פורסמו תוצאות של תעימה עדכנית, עם נוכחות מרשימה ליקבים ויתקין, קסטל ועמק האלה.

 

לציון 90 זכו היינות הבאים: פטיט סירה 2009 של יקב ויתקין ושרדונה בלאנק 2012 של יקב קסטל.  

 

לציון 89 זכו היינות הבאים: פטיט קסטל 2011, גראנד וין 2010 ו-רוזה 2012, כולם מבית יקב קסטל, סוביניון בלאן 2012, פטיט סירה 2009 וN35E32 2010 VINEYARD'S CHOICE של יקבי עמק האלה, סירה 2008 של יקב מאור, מסע ישראלי לבן 2012 וקאריניאן 2010 של יקב ויתקין. ברכותינו לזוכים.

 
עוד כתבות במדור מרתף היין
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.