צעירי הגורמה: זה מה שאוכלים בבתי ספר מסביב לעולם

 
עודכן 14:52 07/03/2017

קימצ'י, רוסטביף אדמדם, קרפ פירות ולקינוח גבינת ברי - זה מה שאוכלים בצהרונים במדינות השכנות, בזמן שאצלנו ניזונים בעיקר מפתיתים. לראות ולהוריק מקנאה

 
 
 
 
 

 

שניצל, עוף בתנור, קציצות, אפונה וגזר, וגם המלכה הבלתי מעורערת של ארוחות הצהריים - צלחת פתיתים. אם הילדים שלכם רשומים לצהרון, סיכוי רב שהתפריט הנ"ל נשמע לכם מוכר. אם הילדים שלכם לא בצהרון ואתם אמונים על ארוחת הצהריים שלהם, סביר להניח שכל מה שצומח או פורח מודר דרך קבע מהצלחת ומסווה בתוך קציצות או בתבשילים כדי לא לעורר זעם מיותר. המודעות לתזונה בריאה אמנם קיימת, אבל לא נמצאת בראש סדרי עדיפויות של מערכות החינוך, כך שילדים הנצמדים ללחם כמו אל מגנט ונרתעים מכל מגע עם ירוקים - הם עניין שכיח בכל בית אב ואם (לא משנה כמה השקעתם במאמצי הסברה).

 

>> והנה רעיון גאוני לקופסת אוכל מעוצבת לילדים

 

גם אם ארוחות הצהריים של הילדים שלנו בריאות יותר מאלו המוגשות בבתי הספר בארצות הברית, יש עוד כברת דרך עד ליום שבו נגיע למצב אוטופי בו צלחת צבעונית תיאכל על כל תוכנה. סרטון ויראלי שהתפרסם השבוע מציג בצורה אפילית במיוחד את ארוחת הצהריים הממוצעת של ילדי בית הספר במדינות שונות ברחבי העולם. התמונות לא פשוטות: בעוד אנחנו נלחמים על כל פיסת ירק, הדרדק האיטלקי יזלול רוסטביף וסלט עגבניות ועלים ירוקים, הילד הפיני יתענג על קערת סלקים מבושלים, וחכו שתראו איזו תוספת ירוקה תופסת רבע מצלחת האוכל של תלמיד בית ספר קוריאני. ומה הילד שלכם הולך לאכול מחר בצהרון?

 

 

 
גם ברוקולי הוא חלק מהעסקה. ארוחת צהריים קוריאנית
גם ברוקולי הוא חלק מהעסקה. ארוחת צהריים קוריאנית צילום : צילום מסך
 

בעוד אנחנו נלחמים על כל פיסת ירק, הדרדק האיטלקי יזלול סלט עגבניות ועלים ירוקים, הילד הפיני יתענג על קערת סלקים מבושלים, וחכו שתראו איזו תוספת ירוקה תופסת רבע מצלחת האוכל של תלמיד בית ספר קוריאני. ומה הילד שלכם יאכל היום בצהריים?

 

 

 
ולקינוח גבינת ברי. ארוחת צהריים צרפתית
ולקינוח גבינת ברי. ארוחת צהריים צרפתית צילום : צילום מסך
 
עוד כתבות במדור אוכל - מובייל
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.