מצוקת אבוקדו בניו זילנד: פשיטות ליליות ושוק שחור בפייסבוק

 
עודכן 09:15 22/08/2017

עונת האבוקדו במדינה הדרומית מתחילה בימים אלה, והחקלאים במצוקה: הביקוש גבוה מאי פעם, המחירים מאמירים ל-20 שקלים לפרי, וגנבים חודרים למטעים באישון לילה

 
 
 
 
 
נואשים לירוק. אבוקדו
נואשים לירוק. אבוקדו צילום : fortolia
 

שינויי האקלים בעולם מביאים גם לשינויים בהרגלי הצריכה, והנה עוד דוגמה שכזו: בניו זילנד, החוסר באבוקדו בשל הביקוש הגדל מרקיע שחקים - ומדרדר אנשים לצעדים נואשים במיוחד.

 

בתקופה האחרונה, כך מפרסם הגרדיאן הבריטי, גברה התופעה של פשיטות ליליות על מטעי אבוקדו - בעיקר באי הצפוני - והסחורה הגנובה נמכרת לאחר מכן בפייסבוק, בחשאי, כדי לעקוף את מאמצי המשטרה להשתלט על התופעה.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

כך הפכה ישראל למעצמת אבוקדו | טופ 5: מנות מפתיעות עם אבוקדו

 

"מדובר בגניבות בהיקף מסחרי, שמגיעות לשווי של אלפי דולרים בכל מקרה, ובתופעה שהלכה והידרדרה מאז השנה שעברה", אמר טרבור בראון, קצין משטרה מקומי, "ומגדלי האבוקדו, שחלקם מרגישים שמשלח ידם בסכנה, לוקחים את החוק לידיים ורודפים בעצמם אחר הגנבים. זה לא כמו שלוקחים כמה מנדרינות מהעץ שלכם".

 

את הפירות הגנובים מאחסנים לרוב בחנויות זמניות ובחוות בצדי הדרך, כדי להקשות על רשויות החוק לאתר אותם, אבל המשטרה עלתה על השיטה ומקשה על הגנבים. בחלק מהמקרים מצאה המשטרה פושעים שהשתמשו ברשת החברתית כדי למכור אבוקדו טרי.

 

בשנת 2015, על פי מועצת האבוקדו של ניו זילנד, 96 אלף בתי אב נוספים החלו לצרוך את הפרי הטעים, החקלאים לא עמדו בביקוש, והמחיר האמיר לכ-7.5 דולר ניו זילנדי (כ-20 שקלים) לפרי בודד. עונת האבוקדו במדינה מתחילה בימים אלה, ובניו זילנד לא מייבאים את הפרי - אלא משווקים רק תוצרת מקומית.

 


 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.