זאת הסיבה שגידי ואהרוני בחרו להישאר קרוב לבית בעונה השישית

 
עודכן 08:56 01/11/2017

אמנם אנחנו נקודה קטנה על מפת העולם, אבל המבנה הייחודי של הים התיכון והחיבור בין שלוש יבשות מרכזיות, הפך את האזור סביבו לערבוביה מטריפה של צבעים, טעמים, ניחוחות ותרבויות. גידי ואהרוני יצאו למסע אל "המטבח הים תיכוני", גילו כור היתוך קולינרי ולא ידעו ממנו שובע

 
 
 
 
 
נוף ים מדהים
נוף ים מדהים צילום : פוטוליה
 

נפתח בעובדה: המונח "מטבח ים תיכוני" הוא למעשה סלוגן שהומצא בשנות ה-90 על ידי האמריקאים ומאז הפך לבון טון עבור כל מי שרוצה לתאר מטבח שמוצאו באחת המדינות השוכנות מסביב לים התיכון. האמת היא שאין דבר כזה "מטבח ים תיכוני", אלא ערב רב של צבעים, טעמים, סגנונות בישול ותבלינים שזלגו ממדינה למדינה עקב המבנה הגיאוגרפי הייחודי של האזור. לכל מטבח מקומי יש כמובן את הסגנון הייחודי, את התבלינים, את הטוויסט שמבדיל אותו מכל היתר, אבל ככלל כל המטבחים דומים מאוד זה לזה ולעתים אפילו משיקים.

 

הים התיכון מחבר בעצם בין יבשת אירופה, אסיה ואפריקה, ולאורך ההיסטוריה חיבר בין הרבה עמים ותרבויות ששכנו מסביב לחופיו. דרך הים עברו מאכלים, רעיונות, תפיסות דתיות, סחורות, מוצרי מזון, טכניקות בישול ובעצם - מה לא? סביב ים זה צמחו שלוש הדתות המרכזיות: היהדות, הנצרות והאסלאם וכאן התרחשו אירועים היסטוריים רבים שהשפעתם נגעה באנושות כולה.

 

נושא המזון, כמובן, הוא חלק בלתי נפרד מאותה נדידה סביב הים. כך למשל, כמעט בכל מדינה אפשר למצוא גרסה מקומית לחלת השבת, ומדינות רבות הפכו את היוגורט לחלק בלתי נפרד מהמטבח ומבססים עליו מנות רבות, הן הודות לטעמו והן בשל סגולותיו הבריאותיות. לצד זה חומרי גלם שהם ים תיכוניים באופן מובהק: ענבים, יין, שמן זית, עלי גפן, תאנים, רימונים, פירות הדר, תבלינים מקומיים וכמובן תנובת הים וחיטה ושעורה, עברו ממדינה אחת לאחרת מסביב הים התיכון וקנו להם אוהדים רבים ששילבו אותם במטבח המקומי והפכו אותם לחלק מהמטבח המקומי.

 

 
זיתים יווניים
זיתים יווניים צילום : פוטוליה
 

הצבא צועד על קיבתו

האחראים המרכזיים לאותה נדידה של טעמים, מסורות ותרבויות היו החיילים בשירות האימפריות, הסוחרים והיהודים. שלוש הגורמים הללו היו עוברים תדיר בין המדינות ובין היבשות ומביאים באמתחתם מסורות, רעיונות, תפיסות דתיות וכמובן חומרי גלם לבישול ומאכלים שהביאו מארצות מוצאם.

 

חמושים באהבה ובסקרנות, אהרוני וגידי יוצאים לאותו מסלול מעגלי שהוא-הוא הים התיכון. כל תוכנית היא מסע קולינרי-תרבותי של ממש, שכולל מפגשים עם מקומיים, נופים, תרבויות וכמובן מאכלים מקומיים שישיקו זה לזה ויהיו מעין גרסאות של אותו מתכון בסיסי. כל מדינה עם הטאצ' הייחודי לה, כל מטבח עם המסורות וטכניקות הבישול שלו, אבל כולם כאחד כמו זזים לצלילי אותה מנגינה ים תיכונית שהיא מעדן לחיך.

 

 
אוכל ים תיכוני
אוכל ים תיכוני צילום : פוטוליה
 
עוד כתבות במדור המסע המופלא של היוגורט
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.