להשאר בסדר בסדר

 
עודכן 15:51 07/01/2007
ורד ברלל

נו, אז בחרתם לארח בליל הסדר, דבר שעשוי להלחיץ את המיומנת שבמארחות. לפניכם כל הטיפים כדי לצאת מהלחץ

 
 
 
 
 
כל המשפוחה בדרך? אין מה לחשוש (תמונה: ASAP)
כל המשפוחה בדרך? אין מה לחשוש (תמונה: ASAP)
לחלק מהאנשים, ליל הסדר הוא הארוחה המשפחתית החשובה בשנה, או לפחות מרובת המשתתפים ביותר. ארוחת פסח מהווה הזדמנות נפלאה למפגש משפחתי מורחב, וככה בלי בכלל ששמנו לב, הצטברו סביב שולחננו 30 איש. למארחים שאינם מנוסים בהסעדה המונית זו יכולה להיות סיבה טובה לחרדה, אך האמת היא, שאם מקפידים על כמה כללים פשוטים ניתן לארח הרבה אנשים ואפילו ליהנות מכך. איך עושים את זה? לפניכם מקבץ רעיונות להתארגנות והמלצות לטובת המארחים. אתם רואים? אנחנו בעדכם.
 

שלב ראשון, טרום התארגנות

לא רע שיהיה מי שעזור לכם במטבח (תמונה: ASAP)
לא רע שיהיה מי שעזור לכם במטבח (תמונה: ASAP)
אל תקחו את כל ההכנה על עצמכם: האצילו סמכויות. נסוא ת קונספט האאוט סורסינג - כל אורח יכול להביא מהבית מנה, ובמיוחד את זו המנה המועדפת עליו, ויחד עם זאת הרגישו חופשיים להטיל את מגבלותיכם בהתאם להעדפותיכם האישיות.

חשוב מאד: כתבו תפריט, תוך התחשבות ביכולתכם ובחולשתכם. פיתחו ספרים תתרשמו ותושפעו, אך אל תעתיקו אחד לאחד, תנו לעצמכם לספוג מהאווירה ומהרעיונות. שתפו את נציגי המוזמנים בכתיבת התפריט. התחשבו במגבלות הבריאות של האורחים כמו סכרת, דיאטה וכו'. התחשבו בילדים, והכינו מנות שהם אוהבים.

גוונו את רמות הקושי. אל תגזימו במגוון גדול של מנות ואל תכניסו לתפריט מנה שיש לה יותר מארבעה שלבי הכנה.תכננו נכון את הכמויות, חשבו את כמויות הבשר לפי 200-250 גרם בשר לסועד (אם יש שני סוגי בשר קחו בחשבון שהכמות הסופית היא 250 גרם, יהיו מן הסתם מי שירצו רק מסוג זה ולא מהאחר, כך שתכינו תמיד עוד מנה נוספת).

כדי להבטיח את הצלחת המנה תמיד רכדשו את המוצרים האיכותיים ביותר, וכן השתדלו להכין כמה שיותר מנות שניתן להכין מראש לחמם אותם לפני ההגשה.
 

הפתיעו

האורחים אינם שפני ניסיון
האורחים אינם שפני ניסיון
המנות הקבועות והסטנדרטיות שכולם מצפים להן חייבות להופיע על שולחן החג. עם זאת, גוונו אותן מעט, תנו קריצה מעניינת (למשל מרק עם קניידלך כתומים בתוספת בטטה). בנוסף למנות המוכרות, הפתיעו במנה חגיגת ומפתיעה.

אל תעמיסו מנות רבות וכבדות, גם ככה המצות לוחצות, ולפני הארוחה עצמה יש מספיק "ברכות".

התייחסו לעונה ולחג. בשוק יש מגוון רחב של פירות וירקות עונתיים, השתמשו בהם, צרו תפריט אביבי, השתמשו באגוזים בהם נהוג להשתעשע בחג.
וכמובן, אל תהפכו את האורחים שלכם לשפני ניסיונות. הכינו מנות שניסיתם לפחות פעם אחת במטבח שלכם וזכו להצלחה.
 

ההכנות

אל תצרו פקק תנועה סביב התנור
אל תצרו פקק תנועה סביב התנור
התחשבו בציוד שלכם, וחלקו את אופני ההכנה כך שלא יווצר עומס על אמצעי בישול אחד. שיטה זו חוסכת זמן יקר. כך בזמן שהמג'ימיקס עובד מחד, התנור עובד מאידך. אל תצרו מצב של "פקק" תנועה סביב מכשיר אחד.

גוונו את שיטות הבישול: השתדלו לכלול כמה שיותר שיטות שונות (צליה, אידוי, אפייה וכו').
אל תכינו מנות גדולות במיוחד, האורחים ירצו לטעום מהכל.

קחו בחשבון את צבעוניות המזון ואת צורות החיתוך. צרו ניגודים בטעמים, ובצבעים. העין אוכלת כמו החיך. אם יש לכם מנה חומה כמו צלי הגישו לצידה מחית בטטה כתומה או אפונה ותקבלו צלחת עשירה בצבע.
 
 

שלב העיצוב

עיצוב השולחן הוא חלק חשוב בארוחה (תמונה: ASAP)
עיצוב השולחן הוא חלק חשוב בארוחה (תמונה: ASAP)
השקיעו בעיצוב השולחן, זהו הדבר הראשון שהמוזמנים נחשפים אליו. הכינו תפריט מעוצב של המנות על השולחן. זה יחסוך שאלות מיותרות כמו: "מה עוד יש לאכול?" ויסייע לאורחים לתכנן את הארוחה, ולא לשבוע כבר מהמנה הראשונה. הניחו פתק עם שם לפי סדר ההושבה, כך מתקבל מראה יוקרתי יותר ופחות בלגן של "איפה לשבת".

השתמשו להגשה בכלים שמתאימים גם לבישול וגם להגשה. הגשה מרכזית תיצור אווירה משפחתית ותחסוך עמידה מיותרת על הרגליים. הימנעו מכלי הגשה שצבעם יאפיל על מראה המזון המוגש וזכרו: לא חייבים סרוויס זהה. עיצוב המנה חשוב אף הוא. ממש לא חייבים לכסות לגפילטע פיש את העין עם הגזר.
 

ההגשה

תמיד כדאי לדאוג למים על השולחן (תמונה: ASAP)
תמיד כדאי לדאוג למים על השולחן (תמונה: ASAP)
תיכנון, ושוב תיכנון, זהו שם המשחק. מאוד לא נעים לגלות יום אחרי הסדר, שמנה שעמלתם עליה נשארה תקועה במקרר, כי שכחתם להוציא אותה. ערכו רשימה מסודרת על גב המקרר של כל מנה ומנה, באיזה מדף היא מאוכסנת, ובאיזה כלי (אם יש כלי למנה וכלי לרוטב ציינו את שניהם). הוציאו את המנות לפי הרשימה, וכך לא תשכחו דבר.

ערכו את המאכלים במקרר הפוך לסדר המנות, כך שהמנה האחרונה תכנס ראשונה למקרר, כך היא תמוקם הכי עמוק במקרר, מאחר שהיא יוצאת אחרונה. וכמובן, הקפידו לעטוף ולאטום את המאכלים, לא נעים לאכול קינוח עם ריח של דג. כמו כן, כדאי להגיש את המנות החמות על מבערי שולחן, שישמרו את האוכל חם.

לגבי השתייה, חשוב לזכור כי לפחות 25 אחוזים מכמות השתייה צריכה להיות דיאט (או סודה). אם יש לכם אורחים חולי סוכרת או שומרים על דיאטה, דאגו לכמות גדולה יותר. תמיד, ללא שום קשר לכמות המשקאות, ודאו שיהיו מים צלולים על השולחן. וגם: השתדלו להתאים את היינות למנות.
 

הסיום

לאחר הארוחה הדשנה, מומלץ "להסתפק" בקינוח קליל על בסיס פירות חמצמצים. חשוב לזכור: הכל יכול לחכות לבוקר. עבדתם קשה, נהנתם, לכו לישון. אליהו הנביא הבטיח לשמור לכם את הבלאגן והכלים לבוקר שאחרי.

אם אתם בכל זאת רוצים לנקות ולסדר, שתפו את כל בני הבית בפינוי. הכינו מבעוד מועד כלי פלסטיק לאריזת השאריות. כדאי להשתמש בכלי הגשה חד פעמיים איכותיים, זה יחסוך זמן בחיסול. ניתן לשכור ציוד הכולל כלי הגשה ואף כלי אוכל. חלק נכבד מהחברות הללו מוכנות לבוא ולאסוף את הכלים אחרי השימוש מלוכלכים. עסק שחוסך הרבה כלים ושווה לפעמים את הכסף.

יעצו ותרמו טיפים ורעיונות: השפים ניקי גרנר ואלון ארליך, מתנובה שף.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות