כנגד ארבעה סועדים

 
עודכן 12:37 19/04/2006
מיכל זמרני

על ארבעה בנים דברה האגדה, ובכל ארוחה רבת משתתפים ובכל מסעדה פוגשים אותם שוב. האגדה על ארבעה סועדים, לא רק בפסח

 
 
 
 
 

פסח על שפע ארוחות החג שלו מאפשר הזדמנות מצויינת למפגש עם דודים ובני דודים שלא רואים בשום הזדמנות אחרת. אפשר לרכל על מי התחתן ומי התרבה ומי סתם השמין, לדלג על הקטעים המשעממים בהגדה והעיקר נאביס את עצמנו למוות, או לפחות עד התפקעות הכפתור העליון בג'ינס. בין המגיד לרחץ ולשולחן הערוך, גם השנה פגשנו אותם שוב, בידידנו משכבר הימים, חכם, רשע, תם וזה שלא שואל שאלות. והיות והם מתקשרים אצלנו כל כך יפה לאכילה חסרת מעצורים, אין מנוס מהשאלה: איזה מין סועדים היו יכולים להיות ארבעת הבנים של ההגדה?
 

חכם, מה הוא אומר?

"מה העדות והחוקים והמשפטים אשר ציווה השף בספיישלים של הערב? מה עוד מכילה הבקלאווה כבד אווז? האם השרימפסים טריים או קפואים? האם גבינת הרוקפור שלכם מיובאת או מקומית? מיובאת מהיכן? צרפת? כן, אבל מאיזה חבל בצרפת? לא, זה לא יסתדר... העגל של האוסובוקו, האם מדובר בעגל צעיר? כמה צעיר? וממה מורכב הרוטב של הסלט הירוק? בסדר. אז אני אקח את זה, עם בקבוק של קלו דה מוש...... 96? אין 96? שיהיה 98. לפעמים מוכרחים לעשות פשרות".
 

רשע, מה הוא אומר?

"תסלח לי, אתה המנהל פה? אני רוצה להתלונן.... האוכל היה על הפנים. הגספצ'ו היה קר, הסושי כזה קטן והקרפצ'יו נא לגמרי! בתור מסעדה שמכבדת את עצמה, אני לא מבין איך אתם מגישים פה אוכל כזה. גם השירות מתחת לכל ביקורת. תראה, יש שערה במנה שלי. אז מה אם המלצרית קרחת, אולי זה מישהו במטבח. וכששלחתי את הסטייק למטבח בפעם השלישית, אני מוכן להישבע שהיא עשתה פרצוף. טיפ היא כבר לא תראה ממני. אני חושב בהחלט שאנחנו זכאים לפיצוי על עוגמת הנפש שנגרמה לנו. העוגת שוקולד הזאת נראית לי כמו פיצוי הולם. אבל בלי פירות בצד, זה עושה לי גזים".
 

תם, מה הוא אומר?

"קדירת בקר עם בצלצלי שאלוט, חסה, ביצה שלוקה, חזרת וטופי קרמל? המממ. זה נשמע מעניין. המלצת השף? מה אתה אומר. יאללה, נהמר. ומיץ תפוזים בבקשה. כן, מיץ פז זה בסדר גמור".
 
 

וזה שאינו יודע לשאול

"אני יודע בדיוק מה אני רוצה, כבר שלושים שנה אני מזמין קבוע. אני אקח ספגטי ברוטב עגבניות"
 

ומה עם לשתות משהו

כנגד ארבעה שתיינים
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות