סכנה עופות

 
עודכן 07:20 24/04/2006
מיקה אהרון

עוד לא תמה ההיסטריה. עשרה טון תערובת לעופות מהשטחים נתפסה בדרכה לגליל. הסיכון: העברת נגיף שפעת העופות מהרשות חזרה לתוך ישראל

 
 
 
 
 

סכנה ממשית של העברת מחלת שפעת העופות לצפון המדינה, סוכלה בשבת עקב פעילות של יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות. יחידת הפיצו"ח תפסה משאית במחסום חוצה שומרון ועליה 10 טון תערובת מזון לעופות, אשר יוצרה בטול כרם ויועדה לכפר ריינה בגליל. הנהג, ערבי ישראלי בשנות החמישים לחייו, תושב ריינה, ניסה תחילה להסביר כי המשלוח "מקורו" מישראל ובשל מחלוקת עסקית, הוחזרה הסחורה. אך, לאחר חקירה הודה הנהג כי התערובת יוצרה בטול כרם ומיועדת להימכר בישראל. עוד נחשף במהלך החקירה כי מפעל בחיפה הוא שמעביר באופן קבוע חומר גלם לייצור תערובות למפעל בטול כרם ומשמש גם כמשווק התערובת בישראל אחרי הכנתה ועירבובה.
 

למה זה חמור?

מנהל יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות, רואי קליגר מסביר "המקרה חמור עוד יותר לאור האפשרות הסבירה להעברת המחלה לתוך ישראל חזרה ועוד לאזור בו היא לא נתגלתה קודם לכן. 'בימים כתיקונם' הרשות הפלשתינאית לא מבצעת כל פיקוח ווטרינרי לאיכות מזון בעלי חיים. כיום, שהאפשרות להעברת המחלה אפשרית מתמיד, הדבר מהווה סיכון ממשי לבריאות בעלי החיים". הנהג נעצר לחקירה, המשאית הועברה להשמדה ולחיטוי, וכנגד הנהג והחברה בחיפה יפתחו הליכים משפטיים.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות