המנפנפים בע"מ

 
עודכן 18:13 02/05/2006
ורד ברלל

כל מה שרציתם לדעת על ההבדל בין המינים, קיבוץ גלויות ופוליטקה ישראלית תמצאו סביב המנגל של יום העצמאות

 
 
 
 
 

אתמול, כמידי שנה נתקלתי שוב בנוכחותם המעיקה, שוב קרצו אלי מהמדפים עומס המבצעים וערמות הבשרים והודיעו לי כי הם כבר כאן, כן, המנפנפים שבו אל גבולם. כל שנה ישר אחרי פסח, פתאום אנחנו חוגגים עצמאות. האמת שזו הגזמה, הגברים חוגגים עצמאות, לנשים אין סיבה, אנחנו עצמאיות כל השנה, ולא רואות בזה שום סיבה לחגיגה. אבל הגברים שבנינו, לקראת יום העצמאות אומרים בליבם מן הסתם "מה שטוב בשביל המדינה, טוב בשביל כולם", ואם היא, המדינה בוחרת בעצמאות מי אנחנו שנקלקל לה ומה אנחנו שלא נפגין עצמאותנו גם כן, אי לכך ובהתאם לזאת, פונה הגבר המצוי למפגן העצמאות השנתי שלו.
 
כיצד נבחנת העצמאות הבסיסית של בן אדם אם לא ביכולת לספק לעצמו את מזונו. לכן מודיע המנפנף המצוי לאשתו, לילדיו ולחבר מרעיו, כי השנה הוא במנפנפים. יען קרי הוא חוגג עצמאות. לא עוד הוא ישב ניסמך על שולחנה של רעייתו וזו תטרח ותכין לבעלה הנזקק את ארוחותיו, ולא כן הוא ימות ברעב. הפעם זה עצמאות, ובאופן עצמאי לחלוטין הוא ידאג למזונו בעצמו. זאת ועוד, הוא לשם שינוי אפילו יאכיל אותה ואת ילדיה, וכל המפגן המרהיב הזה של זיקוקי דינור וגיצי מנגל שווה כקליפת השום אם לא מזמינים את כל השכנים והחברים כדי שיבואו ויצפו בעצמאותו של המנפנף החוגג את עצמאותו ואי תלותו ברעייתו. אי לכך שבוע לפני היום המיועד הוא כבר טורח באופן עצמאי לחלוטין לכתוב רשימה באורך הגלות ובה הנחיות מדויקות לאשתו מה צריך לקנות לכבוד ה"עצמאות", רשתות השיווק מודעות לכך ומתכוננות אף הן בהתאם למשל מבצעי "קני שתי חבילות בשר ותקבלי כדור רגל". למה?!, ככה, כי את אולי עושה את הקניות אבל בעצמאות המנפנף מחליט. אשתו, בואו נקרא לה תקווה, רק כי זה מתחרז טוב עם עצמאות, הולכת לסופר, קונה את כל הרשימה ומוסיפה עוד מפה ומשם כי בסך הכל מה הוא כבר יודע, כמה פעמים בחיים שלו הוא כבר אירח אנשים ולפי איזו נוסחה מסובכת הוא מחשב כמויות, מה שבטוח, ביטוח. אחר כך, תקווה גם תצלצל לכל החברים ותזמין אותם, כי יחצ"נות זה לא משהו שזקוק לעצמאות. אחר כך, תקווה תגיע הביתה ותפרק את הסופר ותעשה השלמות אצל הקצב השכונתי שרק אצלו אפשר לקנות בשר טחון להכין קבבים.
 
המנפנף מנצח בהתלהבות עצמאית על האירוע ומכריז "זה לא מספיק", אז תקווה יושבת ומכינה עוד איזה קילו או שניים של קבב מהבשר הטחון, שיהייה. יום לפני האירוע המיוחל, תקווה קמה ממש מוקדם בבוקר, כי צריך לשפד טון בשר, אחר כך היא גם תכין משרה להניח בו את הכנפיים, ומשרה נוסף לחזה העוף, ברגע האחרון היא תחליט שאולי כדאי גם להכין משרה לסטיקים. אחר כך תקווה תרחץ את כל הירקות לשים על האש. פתאום היא נזכרה שחסר בקבוקי שתייה ורצה לקנות. על הדרך תקווה כבר עצרה במאפייה אצל מוחמד לקנות פיתות, ובפינה אצל סבטלנה היא קנתה גם כמה כלים חד פעמיים שיהיה, בכל אופן זה יום העצמאות לא?! תקווה מיהרה הביתה לחתוך סלטים, לערבב, לקלות ולטגן, שיהיה גם קצת תוספות, וחשוב שיהיה משהו חריף, ואיזה תירס וצ'יפס לילדים.
 
עצמאות, המנפנף בדרכו הביתה עוד עצר לקנות פחיות בירה ופחמים. הוא ידע שהוא יכול לסמוך על תקווה שכבר תדאג לחומר בערה. סוף כל סוף הגיע יום העצמאות, תקווה סידרה את הכיסאות בגינה, ניקתה את שולחנות הפלסטיק ופרסה מפות. סידרה את הכלים, והקציפה קצפת למנה האחרונה. המנפנף נעמד בעמדת ההנצחה של המנגל, והתרווח לו על בימת הכבוד, בעוד תקווה מקבלת את האורחים ומובילה אותם אחר כבוד לשולחן, ואז המנפנף העצמאי מתחיל בשירת התקווה בנוסח "תקווה, תביאי חצי בצל ושמן", ואז "תקווה, איפה שמת ת'נפנף?!", ואז "תקווה, איך מדליקים ת'פחמים האלה?" בין לבין כדי שלא יהיה משעמם תקווה רצה כל רגע מהמטבח לעמדה, כדי לעזור למנפנף להדליק את משואת יום העצמאות. אחר כך המנפנף בגאווה בלתי מוסתרת על ההישג העצמאי שלו מכריז בקול רם "תקווה, סיר! הבשר מוכן". תקווה רצה להביא סיר ומנהלת מרגע זה ואילך מרדף מהמנגל לשולחן בניסיון להשביע את הקרניבורים שהצטופפו על שולחנה. מידי פעם מעמדת הדגל צועק המנפנף "טעים הא?!,אני קונה רק את הבשר הכי משובח " (זה שתקווה קנתה זה בדיוק כאילו הוא עצמו וגופו היו בחנות). אחר כך, תקווה תגיש את הקינוח, ואחרי כן היא תפנה מהשולחן, תארוז את השאריות, תסדר את הקונסטרוקציה במקרר כך שכל הדברים יכנסו, תדיח כלים, תנקה ת'חצר, תאסוף אשפה, תערום את הכסאות, ואז שניהם ישבו מותשים על הספה ויסכמו את היום ב"איזה כיף היה ". תקווה רק תמלמל בתוספת "כן, אבל אני מה זה הרוגה", המנפנף יביט בה בפליאה גדולה "אבל תקווה, מה יש לך להיות עייפה, זה אני שבישלתי הפעם!". ככה זה שרק פעם בשנה הגבר שלך מחליט לחגוג עצמאות.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות