וויסקי וסיגרים

 
עודכן 11:42 15/05/2006
יפית עזריה

וויסקי וסיגרים נחשבים לזיווג שמשדר יוקרה, בטחון, סטייל וחיים טובים. יפית עזריה בדקה למה הוויסקי הלך לסיגר

 
 
 
 
 

כל מה שחשוב לדעת על הזיווג היוקרתי ביותר בבר, ובעיקר האם זה אכן השילוב האולטימטיבי כפי שמבטיחים לנו.
 
לילות רבים ישבתי על הבר בחברתו של וויסקי איכותי, ומעולם לא הרגשתי שחסר לי משהו. זה היה כמו לשבת עם דייב גאן (סולן להקת דפש מוד): התמונה מושלמת. אבל אם פתאום מישהו בא ושם לך את blasphemous rumors ברקע נכנס הרכיב שהיה חסר כדי להפוך את התמונה לאושר צרוף, ושעד אז לא ידעתי שהוא חסר. אמרו לי שביום שני מתחילה מסורת של ערב סיגרים ו-וויסקי באליעזר בבן יהודה בתל אביב. חשבתי שיהיה שווה בגלל הוויסקי. לגבי הסיגרים-עד אז היכרותי עם עולם הסיגרים הסתכמה בלקלל את הלקוחות שעישנו עלי מעבר לבר. לא חשבתי שיום אחד אהיה גם אני מחובבי הז'אנר.
 

חייבים גם סיגר?!

כשהגעתי ישב אוסף מכובד של אנשים שנראו ככאלה שיודעים את העבודה. הם ישבו והפריחו עשן בשעה שאני נאבקתי להדליק את הביל קלינטון שלי וחשבתי לעצמי איך לעזאזל אני עושה את עצמי כאילו יש לי מושג מה אני עושה.
 

העיקר הוויסקי

התיישבתי, סקרתי את הבר, התלבטתי קצת והזמנתי את גראנט'ס אייל קאסק, מהוויסקי החביבים עלי, ולמען האמת, הסקוטש הצעיר היחיד שנכנס אליי לפה. זהו וויסקי סקוטי מבית וויליאם גראנט, שמיושן 3 שנים לפי מיטב המסורת. הייחוד של הגראנט'ס אייל קאסק הוא בזכות המהלך הנוסף שהוסיפו לו בסיום. בדרך כלל הוויסקי יוצא מהחבית ונשפך אל תוך הבקבוק המשולש שלהם. בשלב הזה האייל קאסק מועבר לחביות (cask) בהן יושנה בעבר בירת אייל כהה ומרירה, הוויסקי ממשיך להתיישן בחביות האייל למשך חצי שנה נוספת, שם הוא מקבל את הגימור שלו. הפיניש של האייל הוא שנותן לחוש הטעם את הטוויסט הלא צפוי והמבורך. עם וויסקי הסתדרתי, כולם סביבי סימנו לי לחיים עם הסיגר והבנתי שאו שאני עושה את עצמי ויוצאת מהערב הזה פחות או יותר כמו שנכנסתי אליו, או שאני לוקחת את עצמי בידיים ונכנסת קצת לעניין הזה של הסיגרים.
 
 

בחירת סיגר

בחרתי את המונטה קריסטו, רק כי אמרו לי שהוא הוצג לראשונה ב-1935, ונחשב למועדף מבין הקובנים במשך שני עשורים. הבחירה נעשתה. עכשיו איך אני פותחת את הניילון באלגנטיות? רגע לפני שהחלטתי לוותר עשיתי פרצוף קלולס לזה שלידי, והוא, כמיטב המסורת של ג'נטלמן, הרים את הכפפה ואת הסיגר, פתח לי את הניילון ומיד מיהר לתת תוקף לבחירתי הראשונה בעולם הסיגרים: "בחיים אל תזמיני סיגר בצלופן". מסתבר, שכשמדובר על עולם הסיגרים הקובנים, אריזת צלופן, לרוב, מצביעה על עבודת מכונה, שזה כמובן לא רצוי. מכיוון שהסיגר שהחזקתי בידי היה קובני, הבנתי שלא מדובר על עבודת יד. לא עברה דקה קלה ושכני מהצד השני של הבר הזמין סיגר. ראה זה פלא, גם הסיגר שלו היה עטוף בצלופן. עכשיו, עם כל הידע העצום שרכשתי, פניתי אליו, ואמרתי לו שלפני שהוא פותח את הסיגר הוא ירצה אולי להחליף למשהו יותר אישי. הוא נתן לי מבט של "אני נראה לך כמו מישהו שעשו אותו באצבע אתמול?" (האמת היא שהוא בכלל נראה כאילו עשו אותו ממש מזמן). החזרתי לו מבט מישיר ובוטח של "בבקשה אל תרביץ לי" אז הוא הואיל להסביר לי שסיגרים מהונדורס, ניקרגואה, והרפובליקה הדומניקנית מגיעים בצלופן רק כדי להוזיל עלויות, והצלופן לא מעיד על איכות הסיגר. כדי לתת משנה תוקף לדבריו, הוא לחץ קלות על הסיגר, וכשהוא הרפה מהאחיזה הסיגר חזר לצורתו המקורית. עכשיו אפשר לדעת שהסיגר אוחסן כהלכה. לו הסיגר היה רך מידי ולא חוזר חזרה לצורתו המקורית, היה הדבר מעיד שהוא ספג יותר מידי לחות.
 

הלהבה

טוב, אוקיי, עברנו גם את השלב הזה, בדרך להדלקה המבורכת. לא הספקתי לקרב את הסיגר לזיפו וכבר קפצו עלי שלושה אנשים כאילו אני שמה קרח בלואי טרז. השתגעת?! סיגר מדליקים באחד משניים, מצת על בסיס גז או גפרורים. כל דרך אחרת, מסתבר, מערבבת את טעם הסיגר עם חלקיקי הלהבה והעשן. מזל שהחזיקו לי את הגפרור, כי תוך כדי הדלקת הסיגר, אמורים לסובב אותו, כך שכל קצותיו נדלקים באופן אחיד. אחרי זה תופסים את הסיגר בין השפתיים ושואפים תוך כדי סיבוב הסיגר בפה. מי אמר שלעשן סיגר, ועוד עם כוס וויסקי ביד, לא דורש הרבה קואורדינציה.
 

השילוב המנצח

אחרי שצלחתי את כל השלבים הללו, הגיע הזמן פשוט לשאוף ולהינות. לקחתי שלוק מהוויסקי שלי, ואז לקחתי שאיפה מהמונטה קריסטו שלי. אח, מה שלא ידעתי שלא ידעתי. שאר הערב המשיך בשיחות על סיגרים ועל וויסקי. בוויסקי השלישי הגעתי לשליש האחרון של הסיגר, והתחלתי להלחם בעשן של הסיגר שלי. אז חזרו המורים לתמונה, ואמרו לי שזה הזמן להיפרד לשלום, מהסיגר כמובן.
 

יש חיים מחוץ לתל אביב

בעוד שסוגי וויסקי שונים הולכים טוב עם מגוון סיגרים, בעולם לקחו את זה צעד אחד קדימה, וב-1996 הוציאה חברת האנטרס&פרנקו, המייבאת סיגרים קובניים, קוניאק המשחזר את הטעם המשולב של קוניאק וסיגר ( cigar reserve). ואם תל אביב היא פרובינציאלית מידי בשבילכם, מלון בלמוראל באדינבורו עורך מעת לעת ארוחת ערב יוקרתית של וויסקי וסיגרים, בקומבינציות שנבחרו על ידי צוותים של ה"וויסקי מגזין". רק שתדעו, למקרה שאתם מזדמנים לסביבה.
 

רוצים עוד על וויסקי?

הוויסקי הכי אלכוהולי בדרך אל הוויסקי בואו לדבר על זה בפורום אלכוהול של נענע
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות