תפוח אדמה אלא מה

 
עודכן 11:23 17/05/2006
ורד ברלל

בזכרון הקולקטיבי שלנו ל"ג בעומר זה מדורה ותפוח אדמה עטוף נייר כסף. הכירו את הירק שהשתלט על החג, ויש גם מתכונים

 
 
 
 
 

המאכל של ל"ג בעומר הוא בסך הכל תפוח אדמה. חגי ישראל ולא חשוב מה המועד, מאופיינים תמיד באוכל, ובכלל אנחנו נוהגים לחגוג עם שולחן עמוס כל טוב. רק ליל המדורות זיכה אותנו באוכל פשוט, ולא מתחכם או יומרני. למרות זאת או אולי דווקא בגלל הפשטות, אין תחליף לתפוח אדמה מהמדורה.
 

תפוח אדמה בראי ההיסטוריה

מקורה של הפקעת החומה וחסרת החן כנראה מהרי האנדים, והיא הגיעה עם הספרדים לאירופה. לאנגליה הגיע הירק העגול בעל הפריחה הלבנה צהובה רק במאה השש עשרה. תוך פחות ממאה שנה, כבר היה תפוח האדמה לגידול החקלאי העיקרי באירלנד, ושימש כספק העמילנים הגדול ביותר באי הבריטי. במאה השבע עשרה תפוח אדמה נחשב למזונם של העניים, מאחר והיה גידול זול, מזין ומשביע, אך בזכות הצרפתים, אלופי הגסטרונומיה, זכה כבר במאה השמונה עשרה למקום של כבוד על שולחנות מלכים. כאשר אלה גילו אותו, הוא הפך למעדן פופלארי והיה מוגש דרך קבע על שולחנו של לואי החמישה עשר, מלך צרפת. בשנות הארבעים של המאה התשע עשרה פרץ "רעב תפוחי האדמה הגדול" באירלנד, כאשר מחלה תקפה את גידולי תפוחי האדמה בכל אירופה וגרמה להשמדה של יבולים. אירלנד נפגעה קשה במיוחד. ועקב הפגיעה בגידולים נוצר משבר חמור ברחבי המדינה ולמעלה מחצי מיליון תושבים מתו מרעב.
 

ערכים תזונתיים בתפוח אדמה

למרות שנוטים לחשוב כי תפוח אדמה משמין, אין זה כך. הוא ירק בריא במיוחד, ואם הוא משמין זה רק בגלל התוספות והתיבול העשיר בשמן וחמאה שנוטים לשדך לו. במאה גרם תפוח אדמה יש רק 79 קק"ל, 2 גרם חלבונים ו18 גרם פחמימות, מה שהופך את תפוח האדמה לשני אחרי משפחת הדגנים בסיפוק פחממות. לעומת זאת תפוח האדמה מכיל 0 כולסטרול, וכמות מזערית ביותר של שומנים (0.1 מ"ג לכל 100 גרם). כמו כן תפוח האדמה עשיר במינרלים ואפילו ויטמינים. בקיצור, תפוח אדמה ממוצע (בערך 150 גרם) מכיל 45 אחוזים מהערך היומי המומלץ של ויטמין סי, 21 אחוזים מהערך היומי המומלץ של אשלגן, 3 גרם של סיבים תזונתיים, וכל זה "במחיר" של 100 קלוריות בלבד.
 

עשר עובדות וטיפים על תפוח אדמה

1. בעולם קיימים אלפי זנים שונים של תפוחי אדמה. בארץ גדלים עשרות זנים. לכן כשאנו מבשלים חשוב לבחור את הזן המתאים למתכון. לא כל תפוח אדמה מתאים לכל מתכון, למשל יש תפוחי אדמה שבהרתחה לא יתפוררו ויישארו קרובים לצורתם הטבעית, אלה מתאימים לסלטים. יש זנים שבהכנת פירה יוצרים מחית אחידה, יבשה, ללא סיבים או גושים. 2. כאשר תפוח האדמה נמצא בטמפרטורה נמוכה, 2-7 מעלות צלזיוס (כמו זו שבמקרר) העמילן שבו הופך לסוכר. תפוח האדמה מקבל טעם מתקתק ובטיגון מתקבל ממנו צ'יפס חום כהה. בטמפרטורה גבוהה מ-8 מעלות תופעה זו אינה מתרחשת ונשמר טעמו האופייני של תפוח האדמה. 3. למרות שנראה כאילו הם קרובי משפחה, הבטטה איננה זן של תפוח אדמה, והם אפילו לא שייכים לאותה משפחה. מצד שני, דווקא הטבק ותפוח האדמה קרובים מאוד. 4. כדי שתפוחי האדמה לא יפסידו בשעת בישול מערכם התזונתי רצוי לבשלם בקליפתם, לאחר שנשטפו היטב. אם לא ניתן לבשל את תפוחי האדמה בקליפתם רצוי לבשלם במעט מים ובסיר מכוסה היטב. במי הבישול ניתן להשתמש אחר כך למרקים ורטבים. 5. ככל שתפוחי האדמה גדולים יותר כך הם ניתנים לאחסון לזמן ארוך יותר. תפוחי אדמה נשמרים היטב בטמפרטורה של 8-25 מעלות, בחושך ובאווירה שאינה יבשה מדי. בתנאים ביתיים מומלץ לשמור את תפוחי האדמה בשקיות נייר חומות. 6. כאשר תפוח האדמה מקבל גוון ירוק הדבר מעיד על פקעת שאוחסנה זמן רב מדי באור וטעמה עלול מאוד להיפגע. 7. הציבור בישראל צורך כ-4,200 טון של תפוחי אדמה בשבוע. הכמות נשארת אחידה לאורך כל השנה, ואינה תלויה בעונות השנה. 8. באוקטובר 1995 תפוח האדמה היה הירק הראשון שגודל מחוץ לכדור הארץ. סוכנות החלל האמריקאית נאס"א החלה בפרויקט שמטרתו להאכיל אסטרונאוטים השוהים זמן רב בחלל, ובעתיד הרחוק אולי להאכיל מושבות חלל שלמות. 9. באמצעות תפוח אדמה ניתן להפיק זרם חשמלי נמוך. כיצד עושים זאת? נועצים בתפוח האדמה חוט תיל נחושת וחוט תיל אבץ באורך עשרה סנטימטרים, החוטים צריכים להיות במרחק שני סנטימטרים זה מזה, ממתינים מעט עד שעסיס תפוח האדמה יתחיל להשפיע על חוטי המתכת. כעת ניתן לחבר את הקצוות החופשיים של חוטי המתכת לנורה של פנס או לשעון דיגיטאלי ולהפעיל אותם. 10. ענף גידול תפוחי האדמה בישראל הוא הגדול ביותר מבין גידולי הירקות בארץ, זאת הודות ליצוא לאירופה. על פי נתוני מועצת הצמחים, בשנת 2005 הסתכם היקף שיווק תפוחי האדמה ב-515 אלף טון, יותר מחצי הופנה לייצוא וכ-50 אלף טון הופנו לתעשייה. ערך היצור בענף הסתכם ב-800 מליון שקלים. בארץ עוסקים בענף כ-150 מגדלים אשר מגדלים את תפוחי האדמה על פני כ-160 אלף דונם.
 
 

אנחנו והעולם

צריכת תפוחי האדמה בישראל מגיעה ל-34 קילו לנפש לשנה. במערב אירופה ובארצות הברית הצריכה לנפש מגיעה ל-80 קילו לנפש ואילו תושבי רוסיה ומדינות מזרח אירופה מחזיקים בשיא העולמי של 120 קילו לנפש בממוצע. כך שביחס לעולם המערבי, הצריכה הישראלית היא הנמוכה ביותר, והיא פחות ממחצית הצריכה במערב אירופה וארצות הברית וכשליש מרוסיה ומזרח אירופה. בחלקים אחרים בעולם ובעיקר במזרח הרחוק, הצריכה נמוכה מאוד.
 

טיפים לבישול תפוחי אדמה במדורה

לא חייבים לעטוף את תפוח האדמה בנייר כסף, כך קליפתו הופכת פחם וחלק בלתי נפרד מחווית החג הוא להתלכלך ולצייר בעזרת הקליפה המפוחמת על הפנים. לא חייבים לבשל את תפוחי האדמה לפני צלייתם, יש להמתין שהאש תחלש ורק אז לפזר את תפוחי האדמה בין הגחלים. כדי שלא יאבדו תפוחי אדמה בין הגחלים, מומלץ להעזר בחוט תייל או ברזל ארוך להשחיל עליו את תפוחי האדמה העטופים בנייר כסף, בזה אחר זה. ניתן לגוון ולהוסיף גם בצלים, בטטה ועוד. ולהכניס את כל השיפוד הענק שנתקבל לתוך המדורה, כך ברגע שהתפודים יצלו, ניתן לשלוף החוצה באחת את כולם. דרך נוספת: להניח את תפוחי האדמה בתוך סלסילת רשת מברזל או מתכת שתשמור כי התפודים לא יאבדו. כדי להשביח את טעמם של התפודים לפני שעוטפים אותם בנייר כסף אפשר לפזר מעט מלח גס, וכמה עלי רוזמרין על כל תפוח אדמה ורק אז לעטוף בנייר כסף ולהכניס למדורה. יתקבלו תפודים בניחוח מיוחד.
 

מתכון מפתיע לתפודים של ל"ג בעומר

המתכון של השפית ומנחת קורסי בישול, אלה חורי , שממליצה להכין פשוט את אותם תפוחי האדמה הזכורים לטוב, רק עם סוויטש עדיןבניחוח של מרווה ושום. המצרכים: על כל תפוח אדמה צהוב שטוף ונקי קוביית חמאה 2 עלי מרווה עם גבעול מלח גס נייר אלומניום שן שום לא קלוף אופן ההכנה: 1. על משטח העבודה הכינו: קערת מים רחבה, נייר אלומניום, קרש חיתוך, ואת חומרי המתכון. שיטפו היטב את תפוחי האדמה כי הקליפה מקבלת טעם נפלא. 2. הניחו את נייר האלומניום מולכם, פרסו אותו קדימה כך שיתגלגל בקלות. 3. קחו תפוח אדמה, טבלו אותו במים, הניחו אותו בנייר. פזרו מלח, שימו לידו גבעול מרווה, קוביית חמאה וגלגלו כך שהנייר יכסה אותו פעמיים. 4. ארזו בשקית וקחו למדורה (מומלץ להכין בבית 2 קילו, להגיע איתם למדורה ולזרוק אותם פנימה בלי לספר לאף אחד, הם יודו לכם). טיפ: אם מכינים בבית, יש להניח בתבנית מרווחת, כשהתפר של הנייר פונה מעלה. בתנור מחומם ל220 מעלות למשך שעתיים-שעתיים וחצי.
 

עוד מתכונים על מתפוח אדמה

לתפוח האדמה יש נטייה סובלנית, הוא סופג הכל, מקבל כל טעם והולך נפלא בכל שילוב כמעט, החל משמן זית וכלה בשמנת או בשר. מקבץ מתכונים מגון על טהרת בהתפוח אדמה: תפוחי אדמה אפויים עם חרדל קיש תפוחי אדמה תפוחי אדמה ממולאים תפוחי אדמה עם משישים וצימוקים תפוחי אדמה בשמנת תפוחי אדמה ובטטה פיקנטיים צ'יפס בבלילה תפוחי אדמה בנוסח ספרדי תפוח אדמה בנענע סלט תפוחי אדמה
 

עוד על תפוחי אדמה

זני תפוחי אדמה תפוד בהפתעה ייעוץ מקצועי לכתבה ונתונים: מפעלי חבל מעון, יצרני תפוחי האדמה "דוד משה".
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות