עיין ערך: פלפל אנגלי

 
עודכן 10:15 22/01/2007
יעל עופר

נא להכיר: הוא בכלל לא אנגלי, שבטי המאיה נהגו לשמר בו גופות והסינים טוענים שיש לו מאה טעמים. בנוסף, הוא לא ממש פלפל

 
 
 
 
 
כשמריחים לראשונה את הגרגרים השחורים לא ברור בדיוק איזה ריח הם מזכירים יותר. האם זה ציפורן? קינמון? או פלפל שחור? אולי אפילו תמצאו רמז למוסקט? כל התשובות נכונות.
 

איזה פלפל הוא הפלפל האנגלי?

הפלפל אנגלי המוכר גם כאולספייס Allspice, מתייחס לגרגרים המיובשים שהוסרו מעץ ירוק-עד. אותו עץ מתנשא לגובה של 9 מטרים, והגרגרים שלו מוסרים כשהגיעו לגודלם הסופי אך עדיין לא הבשילו. אם יניחו להם להבשיל על העץ הם יאבדו את הארומה שלהם לחלוטין.

מקורו של הצמח בג'מאיקה, במקסיקו ובהונדורס (טווח קו הרוחב של מרכז אמריקה והקריבים). והתבלין עצמו התגלה על ידי משלחת קולומבוס וזכה לשם "פלפל" בשל הדמיון של גרגריו השחורים לפלפל השחור הקטנים יותר.
 

למה דווקא אנגלי?

שמו הרווח: "פלפל אנגלי", נובע מהפופולריות שלו בבישול האנגלי. התבלין הפך פופולרי באי הבריטי כאשר הגיע עם תושבי הקולוניות הבריטיות מאמריקה המרכזית, כדוגמת ג'מייקה. מכאן קל להבין את שמו האנגלי של התבלין, המכונה: jamaica Pepper. בספרדית ובאיטלקית הוא מכונה Pimento כתוצאה מהבלבול בינו לבין גרגרי הפלפל השחור. בסינית הוא מכונה:"פלפל מאת הטעמים".
 

שימושים לפלפל האנגלי

במטבח האנגלי הפלפל האנגלי רווח מאוד. במטבח האירופאי בכלל והאמריקאי מוסיפים אותו למאפים ולקינוחים. ברוטב הקארי של צפון הודו הוא מרכיב חובה. גם במטבח הערבי מרבים להשתמש בפלפל אנגליף אם כי טחון ולא בגרגרים שלמים. ברוב המקרים הוא חלק ממרכיבי תערובת תבלינים כמו "בהרת".

כל בעל חנות תבלינים - "ראס אל חנות", מתהדר בתערובת התבלינים הסודית שלו, שמכילה תמיד מינון מסוים של פלפל אנגלי טחון. בתעשיית המזון משתמשים בגרגרים לתעשיית הנקניקים וסלטים כבושים. הוא משמש לתעשיית הקטשופ ושימורי בשר, שם בנוסף על הגרגירים משתמשים לשימורי הבשר גם בעלים הטריים שלו.

שימושים נוספים: נדמה לכם שהרחתם את התבלין כשחבקתם גבר? התבלין משמש תפקיד חשוב בתעשיית בשמים לגברים ומוסיפים אותו גם לסבונים. עוד שימוש לפלפל האנגלי הוא קצת פחות רווח בימינו ומשמר ניחוחות עתיקים ומסורות דרום אמריקאיות: שבטי המאיה השתמשו בו לשימור גופות של מנהיגים חשובים.
 
 

טיפים לקנייה ואחסון נכונים

עדיף לקנות גרגרים שלמים בכמויות קטנות ולטחון בכל פעם כמות רצויה במטחנת תבלינים. התבלין הטחון שומר על טריותו כחודש ימים. גרגרים שלמים יאבדו את הארומה בתוך שנה. חשוב לאחסן בכלי אטום במקום קריר ואפל (מה שנכון לגבי כל התבלינים).
 

סגולות רפואיות

המרכיב Phenol Eugenol, המשמש לאילחוש, מזוקק מגלעין הגרגר. בכל גרגר פלפל אנגלי יש שני גלעינים. לאחר השריית הגרגרים בשמן או מים הם משמשים לזירוז העיכול ולמניעת גזים. מומלץ להוסיף גרגר או שניים של פלפל אנגלי לכוס תה, או לחלוט ממנו תה: הוא יעיל לעיכול ומוסיף ארומה מיוחדת. בתאבון.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות