אם תאכל יוגורט תהיה טייס

 
עודכן 14:23 26/02/2007
יעל עופר

העולם מכוסה ביוגורט, כנראה: לכל קו רוחב יש את הווריאציה שלו. מי אתה, יוגורט, ואיך זה קרה לנו? מורה נבוכים

 
 
 
 
 
הומאז' לסדאם חוסיין - יוגורט באקט של הזדהות
הומאז' לסדאם חוסיין - יוגורט באקט של הזדהות
איך אתם מעדיפים את היוגורט שלכם? סמיך או דליל? קרמי מחליק לגרון או בעל מרקם מחוספס וגס משהו? ואיזו דרגת חמיצות עושה לכם טוב? ניטרלית, מעודנת או חמוצה כלימון? אוהבים אותו מלוח מאד או בתוספת פירות מתוקים?

אפשר להמיר טיול שורשים בטיול יוגורט, ויש סיכוי טוב שתגיעו כמעט לכל חור.
בכל מקום יש גרסה קצת שונה, מעטינייה של חייה אחרת, אבל בעצם בעצם יוגורט, קפיר , קאומיס ואיירן, ראיטה, חלב יאק ולאסי, הם כולם ...יוגורט.

איך הגענו לשלב התמוה באבולוציה, שבו דרים להם בכיף "אגס פראי", "תפוז נוירוטי" ו"קיווי עם הפרעות קשב" במקרר שלנו לא ברור, אבל בסדר- גם זה יוגורט.
 

יוגורט מחלב נאקות? די!

למרות שהמחשבה על מעדני חלב מיד מעלה פרה סטנדרטית למדי לנגד עינינו, הרי שיוגורט ניתן לייצר גם מחלב כבשה, עז ואפילו מבופאלו, נאקות וסוסות (רחמנא ליצלן).

היוגורט מיוצר במשך אלפי שנים ברחבי החצי המזרחי של הגלובוס. השינויים בין סוגי היוגורט במרקם ובטעם נובעים מהסגנון השונה בכל אזור ואזור. כך למשל, בחברת רועים מונגולים תזכו לטעום יוגורט המכיל תוספת של אלכוהול ומלח רב, ואילו בהודו תקבלו משקה קר ומתוק.
 

יוגורט - איך זה קרה?

ההסטוריונים והמדענים, לאורך הדורות, תמימי דעים באשר לתכונותיו ועתיקותו של המשקה. למרות השנים הרבות, הוא לא איבד רייטינג וממשיך לצבור פופולריות ולככב במטבחי כל העמים והעדות.

המילה "יוגורט" מקורה בטורקית "Yogurmak " שפרושה "לערבב". בטורקיה היוגורט נחשב כבן לוויה נפלא למאכלי בשר הכבש, בערך מהזמן שבו יצרו את היוגורט הראשוןאו שחטו את הכבש הראשון.

למטבח האירופאי הוא הגיע באמצעות הטורקים בימי האימפריה של מלכות קונסטנטינופול, שלהי האימפריה הרומית וראשית ימי הביניים.

ב-1542, סבל פרנסואה הראשון, מלך צרפת, מדיכאון עמוק. באותה עת, נואשו רופאי החצר מלהושיעו, עד שהגיע לאוזניהם שמעו של רופא יהודי מחצר השולטן המרפא מחלות רבות באמצעות קרישי חלב כבשים-יוגורט. רופאי המלך הזעיקו לחצר את הרופא המוזר שהתעקש לצעוד לתוך הארמון כשהוא מלווה בכבשתו. הוא רקח למלך מחלבה של הכבשה יוגורט, ולאחר שהמלך הקפיד לשתות מחלבה מצבו הנפשי והפיזי השתפר פלאים.

ב-1625 מוזכר היוגורט בשפה האנגלית כמוצר חלב שהחמיץ בחום האקלים הים תיכוני.

המיקרוביולוג הרוסי, איליה מצ'ניקוב ( Matchnikov )זוכה פרס נובל (1900) חקר את סגולות היוגורט וטען, בין היתר, שאת אריכות חייהם, חייבים זקני בולגריה ליוגורט. גם על זקני קווקז ששותים קפיר מקדמת דנה מרחף מיתוס היוגורט כבעל סגולות בריאותיות נדירות.

היוגורט התגלה עוד הרבה לפני שהטורקים טבעו את שמו.
חוקרי האוכל מניחים שהוא התגלה כבר בתקופה הניאוליתית כ6000 שנה לפני הספירה באזור המזרח התיכון ומרכז אסיה.

את המצאת היוגורט מייחסים לרועים הנוודים שנהגו לחלוב את הצאן לאחסן את החלב בנאדות עור או במיכלים מקיבת כבש שמכילה את האנזים "רנין" המקריש את החלב שהחמיץ והופך אותו ליוגורט ובהמשך לגבינות.

הטלטלות על גבי הבהמות או על מוטות האוהל, טמפרטורה גבוהה יחסית והחיידקים והאנזימים שפעלו, הביאו להחמצת החלב.

הרועים התרגלו לחמיצותו ומניסיונם למדו שהוא מסייע בריפוי מחלות מעיים ועוד מרעין בישין.
עיקר יתרונו, מלבד סגולותיו הרפואיות , היה בעמידותו בחום לעומת החלב הרגיש.

היוגורט הוא חלק מהמטבח המקומי עוד מתקופת המקרא:
"מים שאל חלב נתנה- בספל אדירים הקריבה חמאה" הפסוק הלקוח משירת דבורה רומז אולי משהו על מוצרי החלב בתקופה.
 

יוגורט חוצה גלובוס

(תמונה: SXC)
(תמונה: SXC)
איירן- גרסה דלילה של משקה יוגורט טורקי. בחצרות הכפרים ברחבי טורקיה ניתן לראות מיכלים של משקה אירן לפני שדוללו במים, בחלב או בסודה.
את תבשילי הכבש מלווה משקה יוגורט חמצמץ ומלוח.

קפיר kefir- נקרא גם יוגורט רוסי הוא משקה חלב מותסס שמוצאו בפסגות הרי קווקז. הוא רווח במזרח אירופה ובמרכזה וכן ברחבי רוסיה האסייתית .
הרוסים משתמשים בו כתרופה לחמרמורת ("האנג אובר").

קאומיס koumis- המכונה גם Airag יוגורט תוסס מחלב סוסות והוא מכיל 2-3 אחוזי אלכוהול .
מוצאו אצל השבטים המונגולים שהפיצו אותו במרכז אירופה.

דאהי-המונח ההודי ליוגורט שלהכנתו מרתיחים את החלב כדי שמרקם הפרוטאינים ישתנה.

ראיטה- רוטב או מטבל הודי על בסיס דאהי. מזכיר במרקמו ובמרכיביו את הצזיקי היווני. ההודים אינם מהססים להוסיף לו ירקות קצוצים ואפילו פירות ואינם מסתפקים במלפפונים כמו בסלט הבלקני. הוא בן לוויה מושלם למאכלי קארי פיקנטיים.

לאסי- גרסה הודית למילקשייק, זהו יוגורט מעורב בפירות עם קרח מרוסק.

חלב יאק- משקה חמוץ ומלוח ויש אומרים גם דלוח המופק מבהמת העבודה הטיבטית והמונגולית יאק. במונגוליה מוסיפים לחלב מלח וגם לתה המונגולי נהוג להוסיף חלב ומלח.

GREEK YOGURT - יוגורט סמיך מחלב כבשים, שבלעדיו, נסיון לעשות צזיקי יסתיים במפח נפש מצער.

דנונה- הגרסה האמריקאית ליוגורט. כבר במאה השמונה עשרה הובא היוגורט לאמריקה בידי המהגרים הטורקים אך רק במאה העשרים הוא צבר פופולריות. ב-1940 דניאל קרסו החל לנהל מפעל קטן ליוגורט ברובע ברונקס בניו-יורק. הוא קרא לו דנון על שם אביו שהיה יצרן יוגורט מברצלונה. הרבה יוגורט נזל מאז 1947 כשלראשונה העיזה החברה להוסיף ליוגורט תותים משומרים ועד הלום.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות