הדגים של אידי

 
עודכן 12:15 09/01/2007
נענע אוכל

את מסעדת הדגים של אידי באשדוד כולם כבר מכירים, ושמו של הדייג שהפך לשף של דגים יצא למרחוק. עכשיו אידי מביא את ניחוחות המסעדה האשדודית שלו גם לדפי הספר

 
 
 
 
 
יופי של ספר קיץ, מעוצב בגווני ים, המשדר ניחוח ייווני, ניחוח נמל עם פשטות עיצובית מוקפדת.

את הספר מקדיש אידי בין השאר לעירו אשדוד, ובעיני ההקדשה הזו היא מאוד "אידי". לפני שנים ראיינתי את אידי לכתבה גדולה באחד העיתונים. אני זוכרת איך הגעתי לעיר אשדוד שבעיני הייתה סוף העולם, ברכבת, אידי בא לאסוף אותי מתחנת הרכבת, ובדרך למסעדה כשהוא גילה שאינני מכירה את העיר אשדוד, במקום לקחת אותי למסעדתו עשינו סיבוב ברחבי העיר אשדוד. האהבה הרבה וההתפעלות שאידי גילה כלפי עירו גרמו לי לחשוד בו אז שהוא פשוט מתעד לרוץ לרשות העיריה, שנים חלפו מאז והאהבה של אידי למקום נשמרה, והיא אותנטית כתמיד.

הגדולה של הספר בעיני היא בעובדה שלראשונה יש לנו ספר בישול בעיברית שמוצאו מישראל והוא עוסק בפירות ים למיניהם. הצילומים ברורים ומוצלחים, והעיצוב כאמור מוקפד ומסוגנן. הספר מכיל קרוב ל-100 מתכונים, רובם של דגים ופירות ים אך לא רק. תמצאו פה למשל את השום האפוי המפורסם מהמסעדה של אידי ועוד מתכונים לחובבי המסעדה האשדודית.

חבל בעיני שלא מצאו לנכון להוסיף בספר קצת יותר מידע על דגים ופירות ים בעיקר. היכן ניתן להשיג, כיצד לבחור דגים ופירות ים ואופן הטיפול בהם. בכל זאת זהו ספר על דגים של דייג האוהב דגים וחבל שלא זכינו ליותר מידע.

לסיכום - מומלץ במיוחד לבשלנים שהם גם פריקים של דגים ופירות ים.
 
מאת: אידי ישראלוביץ
כתיבה ועריכה: עירית בלוה
צילום: דני לרנר
הוצאת כנרת.
לא כשר.
מחיר: 98 שקלים.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.