חיים כהו ואלי לנדאו מבשלים

 
עודכן 15:06 23/08/2007
מאיה פלמון מעוז

לנדאו וכהן שניהם בשלנים ותיקים ומפורסמים, עלו על רעיון הגיוני ונחוץ ויצרו אינדקס ירקות ופירות. הם חברים, הם נהנו, הם יודעים אוכל, אבל קצת פספסו

 
 
 
 
 
במסה, חיים כהו ואלי לנדאו מבשלים, פרי עטם של שתי האושיות רמות המעלה, כ-400 מתכונים המסודרים באינדקס מילוני שכזה, על פי סדר האלף - בית של חומרי הגלם, ירקות ופירות. כל אות היא מעין שער, ומתחתיו כל הפירות ירקות, הסבר קצר ומתכונים רלוונטים.

כספר בישול, המתכונים, המגוונים ברמתם ובתיחכומם, טובים ברובם המכריע (בכל זאת חיים כהן). אבל חסרות תמונות של מנות, שהן מצרך נדרש, במיוחד במתכונים לא פשוטים וטרוויאלים.
כמילון, לעניות דעתי, אין מספיק תוכן, ולכן הקריאה, גם אם נחמדה, אינה מעשירה במיוחד את מוחו הרעב של פודי שטורח לקרוא על אוכל ולא רק לקרוא מתכונים.
לדעתי חטאו השניים במידה מסוימת של יוהרה בעיצוב הבלתי אלבומי של הספר, יחד עם תוכן שלא מצדיק לוותר על הויזואליות המוכרת, וחבל, כי צילומיו של מיקי קרצמן מעוררים תאווה לראות עוד.

לסיכום - הרעיון לאנדקס חומרי גלם הוא נכון ושימושי, אך כהן ולנדאו פיספסו קצת. הספר אינו ידידותי ולא מאוד מזמין, השימוש בו מסורבל והמידע לא חוצה את גבולות הסטנדרט.
המחיר מפלצתי, מתאים להבטחה, אך לא הולם את קיומה.
 
כתבו: ד"ר אלי לנדאו ושף חיים כהן
צילומים: מיקי קרצמן
הוצאת כתר.
מחיר: 110 שקלים
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.