שיכורי חתונה

 
עודכן 14:01 09/01/2007
מערכת HNET

כשחברת הבר מציעה לכם מחיר מבצע מדהים היא כבר תדאג להרוויח את הכסף שלה בדרכים אחרות. אז לפני שאתם מרימים כוסית, כדאי לכם מאד לקרוא את השורות הבאות

 
 
 
 
 
הבר הוא תחום מסתורי (תמונה: indi.ca, FLICKER.COM)
הבר הוא תחום מסתורי (תמונה: indi.ca, FLICKER.COM)
קלישאה נפוצה בעולם החתונות היא: "לי הכי חשוב בחתונה די.ג'יי טוב ואלכוהול טוב". זו קלישאה שיש בה המון מן האמת: שילוב מוצלח של שני הדברים האלו בחתונה, כמו בעוד מקומות בחיים יספק תוצאות חיוביות בהחלט.

אבל איפשהו, בדרך מהפה לכיס, הקלישאה הזו נשכחת. הרבה זוגות מתפתים לכל מיני "דילים" של חברות בר קיקיוניות שמציעות מחירי תחתונים. וכפי שקורה בעניינים שמעורבים בהם תחתונים: משהו חייב להיות מסריח.

עומר (השם האמיתי שמור במערכת) ניהל בשנים האחרונות שלושה ברים בענף החתונות. הוא פנה אלינו אחרי שנתקל בכמה וכמה מקרים שבהם זוגות הולכו שולל על ידי חברות בר. "משקרים לזוגות בפנים" הוא קובע חד משמעית, "הבר הוא תחום שלרוב הזוגות אין בו מושג והמון חברות בר מנצלות את זה".

איך?
"לא חסרות דרכים, למרות שזוגות לפני חתונה מטבעם מאד חשדניים, אין להם אפשרות לכסות את הכל. למשל: קיימים בשוק חיקויים זולים למשקאות מוכרים והברים פשוט ממלאים בקבוקים ריקים של המשקה האמיתי בחיקויים שעולים פחות מחצי".

אז אפשר לבקש שהבקבוקים יהיו סגורים?
"ממש לא, בקבוקים סגורים זה שטויות. בר יכול להציג בקבוקים סגורים בתחילת האירוע וחצי שעה אחרי להחליף אותם".
 
רדבול ישר מהארגז (תמונה: tengis, FLICKR.COM)
רדבול ישר מהארגז (תמונה: tengis, FLICKR.COM)
אתה ממש מציג תמונה מזעזעת.
"תראה, אף אחד לא מוכן להפסיד כסף, בר שמכר אירוע בזול יעשה הכל כדי לצמצם את הנזק וזה תמיד יבוא על חשבון הלקוח. למשל בנושא הרדבולים – הרבה פעמים הזוג רוצה להביא את הרדבול לבד כי הברים גובים על זה תוספת תשלום גבוהה ממחיר השוק (דבר לגיטימי בהחלט ר.ג). אז הזוג מביא כמות X של ארגזים והבר מבטיח לו שאם זו תיגמר הוא יגבה אותו והזוג ישלם רק עבור ארגזים שהבר פותח. בפועל מה שקורה זה, ששעה אחרי שהתחיל האירוע, חצי מהרדבולים של הלקוח כבר בדרך למחסן של הבר, שמצידו כבר פותח ארגזים משלו".

אז התופעה הזו מתרחשת בוודאי עם עוד סוגי משקאות?
"בהחלט. בגלל זה זוגות שהחליטו להביא משקאות מהדיוטי פרי או מכל מקום אחר התחילו ממש לסמן את הבקבוקים שלהם כדי לוודא שאלו הבקבוקים שהשתמשו בהם ושהם באמת נגמרו. אבל גם עם זה הברים הזולים כבר למדו להתמודד והם מביאים לאירוע בקבוקים ריקים משלהם, שופכים לתוכם את תכולת הבקבוקים שהזוג הביא ומציגים בסוף החתונה בקבוקים ריקים..."

איך זוג יכול לוודא שלא מרמים אותו?
"אז זהו, שזוג לא יכול לוודא דבר כזה. בגלל זה הדבר הבסיסי והחשוב ביותר בבחירת בר הוא האמון באדם שיושב מולך לפני הכל. אין זוג שאי אפשר לעבוד עליו לכן כל פעולה שהזוג ינסה לנקוט כמו בקבוקים מסומנים או סגורים וכו' נידונה לכישלון אם הבר לא ישר ולא ואמין. ואם הוא כן, אז אין שום צורך בפעולות מהסוג הזה."

ובכל זאת, איך נצמצם את החשד?
"אז זה עניין מאד קל: במוסף לאמינות שהבר משדר יש גם את עניין המחיר. בר שמספק באמת את מה שהוא מבטיח יודע שכדי לא להפסיד באירוע עם בר תוצרת חוץ, המינימום שבמינימום שהוא חייב לגבות זה 15 שקלים לאדם. כמובן שהמחיר יכול לעלות בהתאם לתוספות, למוניטין של הבר ולצוות. אבל ככל שהמחיר יותר נמוך מזה אז יש פה איזשהו קצ'

ומסר אחרון לזוגות, יש?
"בטח, זו אמנם קלישאה, אבל אין מה לעשות למחירים גבוהים יש סיבה , ובטח שגם למחירים נמוכים. וגם אם החלטתם להתפשר על איכות האלכוהול, אף פעם אל תתפשרו על האיכות והמקצועיות של צוות הברמנים והברמניות".
 
לעוד על חתונות, הכנסו ל-HNET
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות