ביקורת צרכנית: אינגריד

 
עודכן 21:13 09/01/2007
מיטל לוי

השירותים שקופים והאוכל מפתה, אבל מסעדת אינגריד לא תגרום לכם להתאהב

 
 
 
 
 
לאחר שקראתי כי המתנדבות השבדיות מדירות רגליהן הארוכות והשזופות מן הניסוי האנושי המכונה קיבוצים, החלטנו, אני והשולפת, להעניק מתרומתנו הצנועה ולבדוק האם אפשר עוד למצוא באוויר הישראלי איזו נישה שבדית שתמלא את החלל הריק שנוצר. המקום בעל השם הכי בלונדיני וקריר שמצאנו, היה האינגריד בתל אביב.

האינגריד Resto-Bar (שעטנז מוזר בין מסעדה לבר) ממוקמת במתחם המכונה "יד חרוצים" - כינוי זול במיוחד לאזור התעשייה האפרורי והמיותר סביב רחוב המסגר, שהפך בשנים האחרונות למתחם פורח של מסעדות, בתי קפה ומועדונים רוויי הורמונים.

החלטנו להגיע בשעה 23:00, על מנת לתפוס את שקיעת ה-Resto ויקיצת ה-Bar. אחרי חיפוש של דקה או שתים מצאנו חנייה בקרבת מקום, כך שהטיימינג היה מדויק, לפחות בנושא הזה. בכניסה קיבלה את פנינו מארחת בעל מראה צנוני, כשבפיה הבשורה כי "צריך להמתין לשולחן הרבה זמן, אך בינתיים אפשר לשבת על הבר". 2:1 לטיימינג, מסתבר, ובנתיים החלטנו להיענות להזמנה ולהתחיל בתחזוקת אלכוהול וניקוטין שוטפת עד שיתפנה לנו שולחן, ובאותה הזדמנות גם לסקור את המתחמים המעוצבים של השבדית התל אביבית.
 

חיפשנו שבדית ומצאנו את ניו יורק

מתחם החופות (מתוך האתר הרשמי)
מתחם החופות (מתוך האתר הרשמי)
יותר משהמקום היה מלא בבליינים הוא היה עמוס באווירה. תקרת קשת לבנה חלקה את החלל הגדול לשני מתחמים, מתחם אחד כלל חופות לבנות מעל כורסאות עור שחור מפנקות - עיצוב שעושה חשק לארוחה אינטימית עד השעות הקטנות של הלילה. החלל השני עמוס שולחנות עץ כבדים, חלקם משקיפים אל חלונות גבוהים המכוסים בוילונות צחורים, שיצרו ניגוד מושלם למראה הגותי והרציני של השולחנות וכיסאות העור.

ברקע התנגנה מוסיקת אסיד- ג'ז חלושה, שהיתה נמוכה מספיק כדי לאפשר לנו לשוחח בדציבלים אנושיים, אך מצד שני טירפדה לחלוטין את האווירה השבדית שחיפשנו לשווא, ותייקה באופן רשמי את המקום בתור ניו יורקי להחריד.

התפריט
ברגע האמת עברנו למקומות הישיבה, ואת זמן ההמתנה למלצרית ניצלנו לבחינת המנות המוגשות לשכנינו; יצירות אומנות מוקפדות וצבעוניות שגרמו לעינינו הרעבות לרייר, עד שכמעט לקינו בהתייבשות קלה. אחרי המתנה ממושכת למדי הגיע אלינו התפריט המיועד - עיצובו מושקע, גווני בורדו, ומחיריו סבירים. המלצרית האדיבה שליוותה אותו לשולחננו, הסבירה כי הוא מחולק למנות יום (עד 12 בלילה) וקטנות ללילה. "כמה נחמד", חשבתי, "שבאינגריד דואגים לנו לגזרה".

מנות הפתיחה כוללות סלטים, דגים ופירות ים, בשר, פסטות וקינוחים. גם ה"קטנות של הלילה", המחליפות את תפריט היום, נראות סבירות וכוללות כריכים, ראפים וקינוחים.

כמנה ראשונה, וכספורט אתגרי למתחילים, בחרנו במשהו קליל העונה לפראזה "לבבות ארטישוק בתרד ואספרגוס מתובלים בפרמז'ן, שמן זית, לימון וחומץ בשמפניה". לאחר המתנה קצרה הגיעה מנת הטבע מסודרת היטב על צלחת מבהיקה. הירוק מעולם לא ניראה ירוק יותר, הפרמז'ן קיפצץ קלות מעל עלי התרד, ולאחר טעימה הבנתי כי מדובר בנפילה - המרירות שתקפה את חיכי לא הרפתה, לפחות עד שהגיעה מנת כבדי העוף ביין מרסלה, שהתגלה כרוטב מתוק בנגיעות תאנים, ושיפר מייד את המצב.
 

שירותים לאמיצים

וילונות צחורים ושולחנות גותים (מתוך האתר הרשמי)
וילונות צחורים ושולחנות גותים (מתוך האתר הרשמי)
לאחר שמילאנו ליבנו וקיבתנו בטוב, החלטנו לבדוק את השירותים במקום, הממוקמים בקומה השניה. מקצה השירותים המוצלח והמרווח קידם את פנינו בקריצה ממזרית, כאילו כל מה שעברנו עד עכשיו היה רק ההקדמה. כן, גם לאינגריד הגיעה האופנה המפוקפקת של שירותים שקופים הנאטמים רק בנעילה. הווה אומר - אם אתם לא רוצים שיראו לכם, תצטרכו להתאמץ ולסובב את המנעול. זמן ההמתנה בין השקוף לאטום הוא לא יותר משניה, אך היה זה מספיק כדי לשחרר לחופשי מספר מחשבות פראנואידיות שעיניינן "אני באמת מקווה שזה אטום גם בצד השני של הדלת".
 

לסיכום

ה'אינגריד' הוא רסטו-בר מושקע לעילא ולעילא, אך טרם החליט מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול. האם הוא מקום בילוי אינטימי או המוני? האם הוא סנוב או מסביר פנים? ההשקעה ניכרת בכל פינה, אך חסרה בו האלכימיה הבלתי מוגדרת שהופכת עוד מקום יפה ומעוצב למקום חוויתי באמת, אליו תרצו לחזור שוב ושוב. "כל אחד מוצא באינגריד משהו אחר", אמרה לי המלצרית. אני לא מצאתי שם את המרכיב שיגרום לי להתאהב, אבל תמיד אפשר להישאר ידידים.
 
 

אינגריד רסטו-באר

כתובת: המסגר 9 פינת ריבל
כשר: לא
חניה: במתחם יד חרוצים
הזמנה מראש: ניתן להזמין מראש
מקום למעשנים: יש
שרות: בינוני
שעות פעילות: מ-12:00 עד הלקוח האחרון
גישה לנכים: יש
טלפון: 03-6880022
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות