איזו פיצה הכי טובה?

 
עודכן 09:16 22/01/2007
יעל ניסקי

מתים מרעב? רגע לפני שאתם מתקשרים להזמין פיצה, כדאי שתבדקו האם היא שווה את המאמץ. בדקנו בחמש פיצריות ידועות את המחיר, הטעם ומהירות המשלוח. לא תאמינו מי לקח את המקום הראשון

 
 
 
 
 
בין אם מדובר על ימי חול או חג, פיצה היא ללא ספק הפתרון האולטימטיבי להאכלת קבוצת אנשים רעבים. אין דבר קל יותר מלהרים טלפון לפיצרייה הקרובה או האהובה, ולהזמין פיצה משפחתית עם כל התוספות. אז נכון, לכל אחד מאיתנו יש העדפה אחרת לפיצה - יש כאלו שאוהבים פיצה עבה ויש כאלו שמעדיפים אותה דקה. לאחד חשוב הרוטב, לשני הגבינה והשלישי מכור לתבלין התעשייתי. אבל בכל מקרה מה שהכי חשוב הוא שהיא תגיע מהר ותהיה גדולה, חמה ומהבילה.

מערכת היחסים שלנו עם הפיצרייה מורכבת ולא אחת קורה שהיא מאחרת, לא עומדת בציפיות ואפילו מידרדרת ככל שהשנים עוברות. כדי לעמוד אחת ולתמיד על טיב הפיצות והשירות שהפיצריות מציעות בימים אלה החלטנו לבצע מבחן. הזמנו פיצות מ- 5 פיצריות גדולות ומוכרות ובדקנו את כל תהליך הזמנת הפיצה מרגע ההזמנה ועד שהיא מתכלה על ידי האנשים הרעבים ביותר במשרד. כל הפיצות שהוזמנו היו בדיוק עם אותן תוספות קלאסיות – זיתים ופטריות. יתרה מכך, בכל מקום הקפדנו להזמין את מה שמוגדר על ידי הפיצרייה כ"פיצה משפחתית". בדקנו כמה זמן לוקח לכל פיצה להגיע ליעדה, באיזה מצב היא מגיעה ומה רוב האנשים חשבו על טעמה.
 

פיצה דומינו

מתוך האתר
מתוך האתר
מספר משולשים: 6.
מחיר: 58 שקלים (עדיף במזומן)

הפיצה הגיעה אלינו חמה תוך 20 דקות, וזה אומר 20 דקות לפני הזמן שהתחייבו אליה בפיצרייה. הריח היה מגרה והרים את כל המשרד על הרגליים, ובמבחן הטעימה עצמו קיבלו הגבינה והתוספות הרבה תשבוחות, כולל ציון לשבח על הרוטב . הטועמים חזרו ואמרו כל פעם מחדש כי "הפיצה עם טעם ביתי" ו"טעם של פעם". יחד עם זאת, עבור חלק מהטועמים הבצק היה עבה מידי והפיצה שמנונית, אבל בסך הכול – מדובר בפיצה טובה ששווה להזמין, ובתוספת של שקל אחד מקבלים גם ליטר וחצי של שתייה.

ציון: 9
 

פיצה מקסיקנה

מתוך האתר
מתוך האתר
מספר משולשים: 6
מחיר: 57 שקלים (מזומן או אשראי)

שמה של הפיצה התל אביבית הזו עובר מפה לאוזן, ומסתבר שיש דברים בגו. הפיצה הגיעה 10 דקות לפני הזמן שהתחייבו לו והייתה חמה, אבל היות והבצק שלה דק למדי היא סבלה ממעיכה טראומתית משהו בצד אחד. למרות זאת, הפיצה עצמה הייתה טעימה מאד. הרוטב היה פיקנטי ובמידה טובה, הבצק היה דק ופריך למי שאוהב זאת, אך הגבינה הוגדרה כ"רגילה למדי". התוספות היו טעימות ופוזרו על גבי הפיצה ברוחב לב. בסך הכול רוב הטועמים אהבו אותה מאד, והיא חוסלה במהירות בלי הרבה טענות וביקורת.

ציון: 8.5
 

פיצה מטר

מתוך האתר
מתוך האתר
מספר ריבועים במטר: 32
מחיר: 112 שקלים (אשראי או מזומן)

מאחר שאין בפיצה מטר הגדרה ל"פיצה משפחתית", המליצה לנו הבחורה בטלפון על גודל של מטר אחד, שהתברר כמתאים ל- 4-5 אנשים. הפיצה הגיעה חמה ובזמן, וצורת ההגשה שלה נוחה לאכילה ולנשנוש. יחד עם זאת, כאן הייתה חלוקה ברורה בין הטועמים שלנו – או שאוהבים אותה או שממש לא. חלק טענו שהיא "בטעם של קרטון", שהבצק שמנוני ושתוספות לא מפוזרות בצורה אחידה על הגבינה. הטועמים שאהבו את הפיצה טענו כי הבצק דומה לבצק פוקצ'ה ושהתוספות טריות וטעימות. כך או כך, מדובר בפיצה לא כל כך אחידה, לא בעובי הבצק לאורכה, לא בפיזור התוספות, ולא בטעם הסועדים.

ציון: 7.5
 
 

פיצה דומינו'ס

מתוך האתר
מתוך האתר
מספר משולשים: 8
מחיר: 64.80 שקלים (אשראי או מזומן)

או שהפיצה הזו ירדה מגדולתה, או שמראש היא לא הייתה כל כך מוצלחת, עוד בשלב ההזמנה עברנו דרך נתב שיחות שלקח אותנו יד ביד לסניף הלא נכון. עברו בערך חמש דקות עד שיכולנו לדבר עם מישהו, וכשאתה רעב, זה הרבה מאוד זמן. הפיצה הגיעה תוך 40 דקות, זאת אומרת - איחור אופנתי של 10 דקות מהזמן שהתחייבו אליו בטלפון, ובנוסף היא גם לא היתה חמה. על הפיצה היתה כמות גדולה של רוטב עם טעם ברור של רסק עגבניות מקופסא. גם על התוספות הם לא התקמצנו, וחבל, כי הן היו יבשושיות לחלוטין. הטועמים שלנו הגדירו את הבצק כ"בצק של פיתה", והטעם הכללי לא היה משביע רצון בכלל.

ציון: 6
 

פיצה 1+1

מתוך האתר
מתוך האתר
מספר משולשים: 8
מחיר: 74 שקלים (ומקבלים פיצה אחת חינם)

למרות שהיא הגיעה חמה ובשעה המובטחת, הפיצה פשוט לא הייתה טעימה. במילים אחרות, היה לה טעם של פלסטיק מותך ויש שטענו שבכלל מדובר ב"פיצה מקפיצה" שחוממה בטוסטר. הבצק היה קשה, ובאוויר ריחף טעם לוואי חריף של אנשובי, למרות שביננו - לא היה זכר לאנשובי על הפיצה עצמה. הזיתים והפטריות היו כנראה מקופסת שימורים שנפתחה בחודש שעבר, ובפעם הראשונה בהיסטוריה של מערכת נענע, מגש שלם של פיצה (שקיבלנו חינם!) נשאר שלם ומוקצה מחמת מיאוס.

ציון: 4
 

פיצה האט

אחרי שבילינו כמעט חמש דקות עם נתב השיחות המעצבן של הרשת, ענתה לנו הטלפנית ואמרה בפשטות: "לא ניתן לעשות משלוח, אין סניף שמגיע אליכם". יש לציין כי הדבר גם מתמיה וגם מפתיע, הרי אנחנו יושבים בתל אביב (איזור רחוב המסגר) ולפיצה האט יש שני סניפים בעיר. בדוק. אז אם בתל אביב, מעוז הטייק-אווי של ישראל, אין לפיצה האט האט שירות משלוחים מלא - אנחנו אפילו לא צריכים לחשוב הרבה כשאנחנו מעניקים את הציון.

ציון: 0
 

סיכום אירוע מרובה קלוריות

יעל ניסקי (במרכז) משדלת את הבנות לשבור דיאטה
יעל ניסקי (במרכז) משדלת את הבנות לשבור דיאטה
הקוטר הכי מרשים: פיצה מקסיקנה, עם 39 סנטימטרים. הכי הרבה משולשים בצפיפות אוכלוסין: פיצה דומינוס ופיצה 1+1 עם 8 משולשים קטנים וצפופים על קוטר של 35 סנטימטר. הפיצה הכי יקרה: פיצה מטר עם 112 שקלים. המחיר שהכי לא מצדיק את עצמו: פיצה דומינוס (64.80 שקלים) ופיצה 1+1 (74 שקלים) שגם קיבלו את הציונים הכי נמוכים.

אבל מה עם הדיאטה?
תאמינו או לא, אבל פיצה היא בין המזונות המהירים היותר מומלצים, למרות שמבחינה קלורית יש לה מחיר, כפי שמסבירה הדיאטנית הקלינית לירון לדנהיים:" תכולת הקלוריות במשולש פיצה עומדת על 350 עד 500 קלוריות". לדנהיים מדגישה כי באופן כללי פאסט פוד אינו מומלץ, אבל כשאין ברירה פיצה היא אופציה עדיפה: "בפיצה יש בצק, גבינה צהובה ורוטב. בסך הכול לא מדובר על מזון מטוגן כמו פלאפל או בשר מעובד כמו נקניקיות והמבורגר. הגבינה הצהובה בפיצה, למרות שמכילה הרבה שומן רווי, מכילה גם הרבה סידן".

באשר לתבלינים שמציעים בשקיות במשלוח הפיצה: "מרבית התבלינים הללו מכילים הרבה מלח ומונוסודיום גלוטמט שאינם בריאים ולכן מומלץ להימנע מהם ולשים על הפיצה תבלינים טבעיים, וכמובן את התוספות של הירקות שמוצעות בפיצריות". בנוסף לכך, לדנהיים ממליצה לאכול את הפיצה בתוך תפריט יומי מאוזן שמכיל את כל אבות המזון, כולל ירקות: "זה בסופו של דבר עניין של מידה. אם כל היום וכל השבוע אוכלים מטוגנים, ברור שהפיצה אינה תוספת כדאית, אך אם אוכלים אותה במשך היום עם ירקות, שמנים בלתי רוויים ומרכיבים אחרים, היא בהחלט אפשרית".
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות