קח לך תנור ובנה לו בית

 
עודכן 17:01 22/02/2007
יעל ניסקי

תנור זה קונצנזוס. לא משנה אם אתה סטודנט שהחליט במפתיע לעשות עוגה לאמא, בשלנית מדופלמת, או אוליגרך משועמם שמחפש איפה לשפוך, לכולם יש תנור, השאלה היא רק - איזה? האפשרויות רבות אז קיבצנו אותן לנוחותכם

 
 
 
 
 
תנור בדולרים של וייקינג
תנור בדולרים של וייקינג
הצלחה או כשלון של אפיה תלויה במידה רבה באיכותו של התנור. בעוד רובנו רוכשים תנורים סטנדרטיים בחנות מכשירי החשמל, צצים ועולים להם תנורי יוקרה בעלי גודל, מבנה ותכונות יוצאות דופן. המבחר כיום בשוק רחב יותר מבעבר, ואפשר למצוא יותר ויותר תנורים עם איכויות מקצועיות המיועדים למטבח הביתי.
בחרנו לערוך סקירה עם דגש מיוחד על התנורים הפחות סטנדרטיים שקיימים בשוק, אלא שלא כולם מכירים, על יתרונותיהם וחסרונותיהם. בדקנו למה חשוב לשים לב כשקונים תנור, האם תנורים מקצועיים בכלל מתאימים למטבח הביתי ומאיזה תנורים עדיף להתרחק.
 

בילט אין או משולב

שאלה ראשונה היא – איפה ימוקם התנור? אם יש לכם מטבח המותאם לתנור גומחה (בילט אין), אז הבחירה תתמקד בהם. יתרונם של תנורים אלה הוא בנוחות, תנורי הגומחה ממוקמים בגובה החזה של המשתמש, דבר שחוסך הרבה התכופפויות מיותרות.

תנורים משולבים לעומת זאת, הם יחידה עצמאית ומכילים גם כיריים. תנורים אלה מעוצבים יותר בדרך כלל, ובינם גם כאלה עם מראה תעשייתי ומקצועי, שאופנתי מאוד לאחרונה.
תנורים משולבים בגודל סטנדרטי, נוחים מאוד למי שמרבה לעבור דירה וכן למי שנוהג לנקות מדי פעם, היות וניתן להזיז אותם ולחשוף את העולם שמתחת לחסדי המגב.

מבחינת מחיר, תנורי בילט אין זולים בדרך כלל מתנורים משולבים, מאחר שאין בהם כיריים. מחיר לתנור בילט אין עם תא אחד, נע בין 1,200 שקלים לתנור הזול והפשוט ביותר ועד 10 עד 20 אלף שקלים לתנורים של מותגי יוקרה כגון שולטס ודה-דיטריש. ניתן למצוא גם תנורים מעוצבים עם תא אחד או יותר. לדוגמה, תנורי בילט אין של לה קוצ'ינה, שמחירם נע בין 6,000 שקלים ועד 9,500 שקלים או של ויקינג הנמכרים ב"קסטיאל" במחירים החל מ- 6,200 דולר ועד 12,500 דולר (המטבע הנהוג כנראה ברחוב וולפסון).
 

תנור מפלצת

תנורי האפיה הפכו לסוג של סמל סטאטוס, והתנורים הגדולים, התעשייתיים והמעוצבים עושים הרבה רושם. מטבע הדברים, ישנן יותר אפשרויות בתנורים משולבים מאשר בבילט אין. במגוון תנורי לה קוצ'ינה למשל, תמצאו תנורי בילט אין החל מגודל של 60 ס"מ ועד 90 ס"מ. לעומת זאת, תנורים משולבים המורכבים ממספר תאים, יגיעו גם ל- 1.5 מ' ויותר.

רשימת החסרונות של תנורי הענק לא קצרה: החל מהמחיר, לדוגמה: תנור משולב של לה קוצ'ינה ברוחב 60 ס"מ יעלה 11,000 שקלים, ואם תרצו עוד 90 ס"מ תשלמו 44,000 שקלים.
הגודל גם הוא יכול להוות מכשול קל, לדוגמא מפלצות ענק של LA CORNUE הנמכרות בהזמנה מיוחדת ויכולות להגיע לאורך של לא פחות מ- 1.8 מ' ואם אין לכם טירה ו-50,000 שקל מיותרים, יתכן שזו לא אופציה בשבילכם.
חסרון נוסף הוא העובדה שבחלקם יש צורך בהתקנה מיוחדת שיכולה להמשך גם 4 שעות ובשקע תלת פאזי שיוכל לעמוד בעומס החשמל (ושוב – בארנק תפוח שיוכל אף הוא לעמוד בעומס החשמל). גם המשקל שיכול להגיע ל-350 ק"ג ויותר הוא בעייתי.
 

כמה תאים?

תנורים עם מספר תאים יכולים להיות אופציה טובה לאפיה וצליה של מספר תבשילים בעת ובעונה אחת. אך חשוב לדעת שבתנורים מסוימים לא תוכלו לקבל את כל מכלול הפעולות בכל התאים ולכן כאשר אתם רוכשים תנור המורכב ממספר תאים שימו לב לפונקציות הניתנות להפעלה בכל אחד מהתאים.
 
 

גז או חשמל?

למרות שהרוב המכריע של התנורים הביתיים בישראל עובדים על חשמל, חברות התנורים מציעות גם תנורי גז. שף רן שמואלי מסביר על היתרון בתנורי הגז: "תנור גז מאפשר אש גלויה שיש לה השפעה משמעותית על הטעם של המזון. בנוסף לכך, לתנורים עוצמה גדולה יותר וניתן להגיע איתם במהירות לטמפרטורה גבוהה יותר ומדויקת. כמו כן יש להם ייתרון גדול בצלייה ובאפיית פיצות ופוקאצ'ות שדורשים חום גבוה". שמואלי מסביר כי מניסיונו, קשה מאד להגיע לחום של 300 מעלות ויותר בתנורי חשמל, בעוד שבתנורי גז הטמפרטורה הזאת מושגת בוודאות.
הסיבה שתנורי גז, מלאי היתרונות, אינם פופולאריים פה לעומת ארה"ב, נובעת ממחירי הגז הגבוהים יותר מהחשמל. לכן ניתן למצוא אותם בדרך כלל רק אצל עולים וחוזרים מארה"ב, שמתקשים להיגמל ושפים מקצועיים שיודעים מה טוב בשבילם.

תנורי גז מעט יקרים יותר מתנורי החשמל. לדוגמה, אם מחיר תנור חשמל בסיסי של חברת ויקינג עומד על 6,200 דולר, מחיר תנור גז דומה יעמוד על 7,800 דולר. יחד עם זאת, מסתבר שיש גם אפשרויות לשילוב בין שני סוגי האנרגיות בתנור אחד - חברת דאקור יצאה לאחרונה עם תנור הנמכר ב"הייטאצ' מטבחים", והוא מאפשר חימום עם חשמל וגז גם יחד. המחירים: 8,000 דולר עד 25,000 דולר, תלוי בגודל התנור.
 

טורבו, למה זה טוב?

בתנורים עם תוכנית טורבו מתאפשר פיזור חום טוב יותר ואחיד בחלל התנור,ולפיכך אפייה אחידה יותר. בנוסף, תוכנית הטורבו מאפשרת חימום ואפיה של מספר מאכלים במקביל.
קחו בחשבון שיש עדיפות גדולה לתנורי טורבו עם גוף חימום אחורי (נוסף) מלבד גופי החימום הרגילים, מבחינת התוצאות הרצויות.

קל ללכלך, קל לנקות

נכון, אנחנו קונים תנור כדי לבשל ולא כדי לנקות, אבל העובדות בשטח אומרות שחלק ניכר מהעבודה היא תחזוקה, תנור מתלכלך ולכן חשוב שיהיה קל לנקות אותו.

בחלק מהתנורים יש אפשרות לניקוי פירוליטי, כלומר ניקוי עצמי. בתוכנית הניקוי העצמי התנור מגיע לטמפרטורות גבוהות מאד של עד 500 מעלות למשך כשעה וחצי עד ארבע שעות. בטמפרטורה זו הלכלוך והשומן נשרף ומתפרק לחלוטין לאפר, כך שכל שנותר לעשות בסיום הפעולה הוא לנגב קלות את תחתית התנור. אם בחרתם בתנור עם מנגנון כזה, חשוב לוודא שהוא מצויד גם במערכת נעילה אוטומטית, 500 מעלות זה לא משחק ילדים, תרתי משמע.

אפשרות נוספת היא לרכוש תנור שדפנותיו מתפרקות. במקום להתכופף לתנור או להשחיל ידיים פנימה, ניתן לפרק את הדפנות ולנקותן בכיור. במקרה זה קיימת עדיפות לדפנות אמייל שקל לשטוף אותן. בתנורים בהם הדפנות אינן מתפרקות, יש עדיף דפנות טפלון שקל להסיר שאריות של מזון ושומן.
 

קומביסטימר

קומביסטימר לה קוצי'נה
קומביסטימר לה קוצי'נה
קומביסטימר הוא תנור המאפשר אפיה בטורבו תוך כדי אידוי, ובדרך כלל משמש במטבחים מקצועיים. לאחרונה ניתן למצוא תנור שכזה המיועד לשימוש ביתי. כלפי חוץ הוא דומה קצת לתנור או למיקרוגל, אולם הוא מחובר למקור מים ובתוכו מובנה מחולל קיטור הניתן לכיוון לחץ ומאפשר אידוי ובישול במהירות רבה. רן שמואלי מסביר: "בישול ירקות בקומביסטימר נותן תוצאות מצוינות. בניגוד לבישול במים, במהלכו אובדים טעמים, כאן מתאפשר אידוי הירקות וריכוכם בלי לאבד מצבעם וטעמם. כמו כן באפיית לחמים מקצועית יש צורך באדים בתחילת האפייה".

יחד עם זאת, הקומביסטימר דורש כאמור, התקנה מיוחדת וחיבור למים, כאשר לעיתים קרובות יש צורך במסנן מיוחד. בנוסף לכך, התנור אינו פשוט לתפעול מוצלח. בנוסף, מדובר בתנור יקר – בשביל לרכוש קומבי (בסלנג מקצועי) של לה קוצ'ינה תאלצו להיפרד מ-12,500 שקלים.
 

תנור ואקום

עולה חדש מצרפת הוא תנור הוואקום, שהגיע אלינו על ידי חברת "שולטס". התנור מציע שיטת בישול המאפשרת בישול בחום נמוך (95,85 או 120 מעלות),כשהמזון ארוז בעטיפת ניילון הרמטית ונטולת חמצן.
טכניקת הבישול בוואקום קונה לה מעריצים רבים בעולם, בקרב שפים ואנשי מקצוע, אשר יודעים לספר על יתרונות רבים הן בטעם, הן בבריאות והן בנוחות העבודה. בצורה זו ניתן לבשל את המזון מראש, גם בטווח של שבועות, כאשר הטעם והאיכות זהים למזון שבושל בו במקום. כל מה שצריך זה לאחסן את המזון שבושל בתא ההקפאה עד השימוש, ואז לחמם אותו באמבט מים (Bain Marie), בצלייה או בטיגון.
המחיר לתנור: 12,000 שקל.
 

פטנטים למיניהם

תנור מעלית של נף
תנור מעלית של נף
בתחום החידושים וההמצאות, הרי שבתחום התנורים אין להם סוף. לדוגמה, תנור בילט אין SLIDE AND HIDE" " של חברת נף מאפשר פתיחת דלת מיוחדת: ידית הגולשת ומסתובבת עם תנועת מפרק היד כאשר הדלת עצמה גולשת אל מתחת לתנור. מתאים במיוחד לאלו מאיתנו שאין להם הרבה מקום במטבח כאשר דלת התנור נפתחת. המחיר: 9,290 שקלים.
תנור פטנט נוסף של החברה הוא תנור קיר עם מעלית. פנל ההפעלה של התנור נמצא בחלקו התחתון, ובעזרת לחצני מעלית ניתן להוריד את חלקו הפנימי של התנור לכיוון השיש ולהעלותו למעלה לבישול ואפייה. המחיר הלא כל כך אטרקטיבי - 27,990 שקלים.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.