שארטרז ובנדיקטין ראש בראש

 
עודכן 10:26 08/03/2007
יפעל ביסטרי

הידעתם? הליקרים המשובחים בעולם נהגו ונרקחו דווקא בידי אנשי דת. אם היו אומרים לנו, היינו חוזרים בתשובה. שארטרז ובנדיקטין: ראש בראש

 
 
 
 
 
בנדיקטין (תמונה: נועם מורבצ'יק)
בנדיקטין (תמונה: נועם מורבצ'יק)
אולי זה החורף והאפרוריות של השבועות האחרונים, אולי מפני שמיום ליום נדמה שיותר גרוע לא יכול להיות בארצנו הקטנטונת. בין כך או בין כך, בישיבותינו התכופות לאורך הבר (כי זה מה שנשאר), מתגנב לעיתים החשק הבלתי מוסבר למעט צבע ומעט סוכר בכוס המשקה הצלולה, הכוס המכילה בדרך קבע ויסקי אהוב, וודקה איכותית או סתם ערק. זוהי התאווה הפתאומית לליקר.

אם גם אתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה זו מפעם לפעם, ראשית – אין מקום לדאגה. בקבוק הג'יימסון ימשיך להתקיים על המדף ערב אחד גם ללא עזרתכם האדיבה. שנית, אם כבר ליקרים, עדיף שתעשו את זה בסטייל.

בניסיון צנוע לעזור, הצבנו באור הזרקורים שני ליקרים מובילים, מהמשובחים שידע עולם האלכוהול. האחד מפורסם ממשנהו וזוכה לכבוד מלכים בכל אזכור אקראי של שמו. השני ירים את גבותיהם וירומם את לבבם של יודעי דבר בלבד, בעוד ספק אם הרוב הלוגם כלל ידע בַּמֵה מדובר. האחד נודע כקיסרם של הליקרים ואילו השני נולד כשיקוי פלא בעל סגולות מאריכות חיים. שניהם משקאות מורכבים בעלי מתכונים נסתרים ושניהם ספגו חינוך במנזר, שניהם חולקים מולדת משותפת, ויחדיו מובילים את הליקרים בבר: קבלו את הבנדיקטין ואת השארטרז.
 

היסטוריה ומורשת

שורשיהם של הבנדיקטין והשארטרז ניטעו בצרפת, מעט לאחר מחציתו של המילניום החולף. הבנדיקטין הינו משקה פרי ידיו של נזיר מהמסדר הבנדיקטיני הקתולי, אשר שהותו הממושכת במנזר בנורמנדי העניקה לו השראה מופלאה: בשנת 1510 רקח הנזיר לא פחות מ-27 סוגים שונים של עשבים וצמחים, אותם השרה בתזקיק אלכוהולי, וייצר את הגרסה הראשונה של הליקר המוערך. בתוך זמן לא רב הפך המשקה הרפואי במקור, למשקה אלכוהולי פופולרי הנצרך דרך קבע על ידי הנזירים. המרכיבים הסודיים עברו בחשאיות בין הדורות ונשמרו בידי שלושה נזירים לכל היותר. המהפכה הצרפתית סגרה זמנית את המסיבה והקפיאה את ייצור המשקה למשך קרוב למאה שלמה., אולם בשנת 1863 הגיע המתכון בדרך פלא לידיו של סוחר בשם אלכסנדר לה-גראן, אשר החליט להפיח רוח חיים בליקר האבוד. כהוקרה למנזר, כינה לה-גראן את הליקר – בנדיקטין.

ההיסטוריה של השארטרז התחילה לא רחוק משם, במנזר קטן ליד פריז בשם שארטרזי, שם קיבלו הנזירים מתנה מפתיעה שהגיעה דווקא מאיש צבא – מתכון לשיקוי מאריך ימים. למרבה הצער, במשך שנים ארוכות לא עלה בידי הנזירים לייצר את השיקוי בשל מורכבות הכנתו. לפיכך חייהם לא התארכו, ועברו עליהם בשתיקה נטולת אלכוהול. רק כחמישה דורות מאוחר יותר, בשנת 1737, הצליחו נזירי המנזר המרכזי של המסדר הקארטוזיאני, הממוקם בהרי שארטרז, לייצר את המשקה הנכסף. בהתאם לייעודו המקורי שימש השארטרז לצרכים רפואיים, אולם כיאה לאחוז האלכוהול הגבוה שבו (71%), החלו הנזירים בשלב מסוים ללגום מהמשקה גם מבלי להציג פתק מהרופא.

ההנאה היתה כה גדולה, עד כי הנזירים אף זיהו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון במשקה. הם הפחיתו את אחוז האלכוהול ל- 55% והפיצו את השארטרז הירוק בכל רחבי צרפת. לליקר הנהדר נכונו ימים לא קלים, החל במהפכה הצרפתית ותקופת נפוליאון וכלה בהלאמת המזקקה וגלות לספרד. ואולם, החל בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת יוצר ומיוצר השארטרז על ידי שני נזירים אשר מעבירים בשתיקה מדור לדור את רזי הכנתו.
 

מרכיבים וטעמים

בנדיקטין: הבסיס האלכוהולי של הבנדיקטין אינו קשור לברנדי או קוניאק, בניגוד לדעה הרווחת, אלא מופק מסלק סוכר. אל האלכוהול מתווספת תערובת עשבים עשירה של לא פחות מ-27 עשבים וצמחים שונים מארבע קצוות תבל. בעוד מרבית הצמחים הללו נשמרים בסודיות, מפרסם האתר הרשמי של בנדיקטין מספר מרכיבים דומיננטיים וביניהם וניל, זעפרן, זרעי כוסברה, קינמון ואגוזי מוסקט. התערובת האלכוהולית עוברת זיקוק כפול בדודים מסורתיים, בסיומה עובר התזקיק שתי תקופות יישון בחביות עץ אלון (היישון מסתכם בקרוב לשנה). לפני השלב האחרון מעורבב המשקה עם דבש וקרמל המעניקים לו את הצבע הענברי הידוע. שני סינונים וביקבוק ברמת אלכוהול של 40% חותמים את תהליך הייצור של קיסר הליקרים.

שארטרז: הבסיס האלכוהולי של השארטרז מופק מענבים ומתובל בכ-130 עשבים וצמחים שונים. אלו מושרים באלכוהול למשך שבועות ספורים והנוזל מסונן ומזוקק. התזקיק מעורבב עם סוכר ודבש, מזוקק בשנית ומוכנס לחביות לתקופת יישון. כאן, בניגוד לבנדיקטין, מציעים הנזירים תפריט ליקרים מעט יותר מגוון: הידועים והפשוטים יותר הינם השארטרז הירוק (55% אלכוהול) והשארטרז הצהוב (40%, מעודן ומתוק יותר). הצבעים הזוהרים הללו מהווים את אחד מסימני ההיכר הבולטים של המשקה, ולמרבה הפלא (שיקוי קסמים, כבר אמרנו?) הם אינם מופקים מצבעי מאכל כלשהם. בין שאר המשקאות המיוצרים במנזר, הראוי ביותר לציון הוא ה-V.E.P, שארטרז משובח המופק מהליקר הרגיל שעובר תקופות יישון ארוכות יותר. התוצאה, ככל הנראה, מאריכה חיים.

הבנדיקטין הוא משקה מאוזן, מתקתק, עדין אך מורכב ועשיר. מנעד הטעמים שלו יתאים כמעט לכל חיך ובעיני רבים הוא נחשב למשקה כמעט מושלם. השארטרז, מנגד, קצת פחות סוציאלי. אחוז האלכוהול הגבוה (בשארטרז הירוק) והטעמים החדים והדומיננטיים יותר, מפחיתים מעט מהאטרקטיביות בקרב חלק לא קטן מחובבי הטיפה. עם זאת, החלק הקטן שנחשף ואהב – נטרף, ושלא לומר עף.
 

מסתכלים בקנקן

שרטראז (תמונה: נועם מורבצ'יק)
שרטראז (תמונה: נועם מורבצ'יק)
במידה ואתם אנשים ששותים גם בעיניים, קרוב לוודאי שהבקבוק המעוצב והמיוחד של הבנדיקטין הספיק ללכוד את מבטכם. מבט מקרוב יחשוף את האותיות D.O.M המתנוססות על הבקבוק, שמשמעותן "אלוהים הטוב האדיר" (Deo Optimo Maximo), והמוסיפות את הנופך הדתי והמיסטי לטעם האלוהי. בחלקה האחר של צרפת, נראה שהעניינים מעט יגעים יותר. ביחס למשקה הנפלא הממלא אותם, בקבוקי השארטרז הרגיל עונים לכל היותר על ההגדרה "סתם בקבוקים". למרבה הצער, אפילו היחס המועדף ממנו נהנה ה- V.E.P הנפלא, מסתכם בפקק שעם.

איך שותים את זה

הן השארטרז והן הבנדיקטין הם משקאות שנהוג לשתות "נקיים", מבלי לערבב עם תוספות כלשהן. יתר על כן, המלצת היצרנים להנאה מרבית מהמשקה היא לגימתם מכוס סניפטר, המשמשת לברנדי וקוניאק. בדרך זו מתגלה ארומת הטעמים והניחוחות בשלל הדרה. יחד עם זאת, אחת הדרכים המקובלות להגשת שארטרז היא בשוט קפוא, לרוב אף כדז'יסטיף, תוך ניצול מגוון המרכיבים הצמחיים המסייעים לפעולת העיכול.

למרות ההעדפה הברורה לשתיה נקייה, יש לשני המנזרים מה לומר גם בתחום הקוקטיילים. אחד הקוקטיילים הידועים בעולם הינו ה-B&B, שכשמו כן הוא, משלב ברנדי ובנדיקטין. הקוקטייל הפך לפני שנים להצלחה כה גדולה, עד כדי כך שהחברה החליטה לייצר בעצמה מוצר המכיל את הקוקטייל כמשקה הומוגני. בהתאם למעטה החשאיות האופייני, גם זהותו של הברנדי הספציפי אינה ידועה אם כי איכותו גבוהה.

השארטרז, מצידו השני של המתרס, ידוע כמרכיב דומיננטי במגוון שלם של קוקטיילים מתוחכמים או מתחכמים (תלוי את מי שואלים). החל מ"מוס שארטרז" (שארטרז ירוק עם שוקו חם), דרך ערבובים שגרתיים יותר עם מיצי הדר, וכלה ב"שאטל" - שארטרז צהוב עם ויסקי מאלט(!). אם לא די בכך, הוא אף מופיע במתכונים רבים במטבח הצרפתי.

בשורה התחתונה

גם אם אתם לא ממש אנשים של ליקרים (מי הם האנשים האלו?), יתכן שהבנדיקטין העתיק והשארטרז האלמותי עשו לכם תיאבון. אם ערב אחד תחליטו להפקיר את עצמכם לחסדי הליקרים, הרי שעם הבנדיקטין המדויק והפופולארי ועם השארטרז הנועז והעוקצני, אתם נמצאים בידיים טובות.

אַ ווֹטְרֵה סַאנְטֵה! ["לחיים" בצרפתית].

בנדיקטין, האתר הרשמי
שארטרז, האתר הרשמי
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.