על 4 כוסיות דיברה

 
עודכן 19:53 26/03/2007
יפעל ביסטרי

על עראק, על וודקה, על ייגר ועל ברנדי. כך תעברו את ליל הסדר על ענן של אלכוהול איכותי וכשר לפסח

 
 
 
 
 
ׁ(תמונה: ASAP)
ׁ(תמונה: ASAP)
חג הפסח הקרב ובא נושא עימו, לצד הציפייה הדרוכה לארוחות הדשנות, גם חששות כבדים לגבי התפקוד הפיסי והנפשי במהלך הארוחה ובעיקר לאחריה. בשונה מחגים אחרים, מחויבים החוגגים לעבור מסלול כלל לא פשוט בטרם ירוויחו את ארוחתם. מפגש משפחתי הומה, השתתפות פעילה כפויה בקריאת ההגדה והציפייה מורטת העצבים ל"שולחן עורך" הם מנת חלקם של מרבית החוגגים, בטרם יזכו למלא את צלחתם בכל הטוב שרק סבתא יודעת להכין כמדי שנה. אם מוסיפים למסכת התלאות את ההתמודדות עם תוצאות ארוחות החג, ובפרט הקרב המתחולל בין מערכת העיכול לבין המצות, הרי שבמובן מסוים לא ברור לאיזו מן חירות הוציאנו הקדוש ברוך הוא.

ואולם, מתברר שלחכמי ישראל מלאו לפחות 18 שנה כאשר הגו את מהלכו של חג האביב. כיוון שידעו הם את נפש בני עמם קשה העורף, שילבו במהלך ארוחת ליל הסדר לא פחות מארבע כוסיות יין, או במילים שגם בני דורנו יכולים להבין – שתייה חופשית כל הערב. כמובן שעל פי המסורת שהתוו לנו אותם חכמים, עלינו למלא את הכוסיות ביין. ואולם, הן מתוך אהבת אלכוהול, הן משום שצריך לגוון קצת את החג הזה והן לשם התמודדות עם הקשיים שתוארו לעיל, להלן מספר המלצות למילוי הכוס באופן קצת אחר.

בין מהדרין לכופרין

לפני שמגיעים להמלצות עצמן, מן הראוי להקדים ולשפוך אור על ענייני קדושה. כידוע, לא כל משקה שאינו חמץ הינו גם כשר לפסח. לפיכך, יאלצו המהדרין להסתפק במבחר מצומצם ביותר של משקאות כשרים לפסח הנושאים היתר רבני. אלו מביניכם שמסתפקים ב"לא חמץ" יגלו כי למרות חסרונם הטראגי של ויסקי ובירות, ישנם משקאות רבים אחרים שאינם מופקים מדגנים (חיטה, שעורה, שיפון, שיבולת שועל וכסמין) ומתאווים לשמח אתכם במהלך החג. לחוטאים מביניכם אשר מבשלים חמץ בחלב אימו אפילו ביום הכיפורים, ודאי שלא נוכל לעזור במסגרת כתבה זו ויהיו שיאמרו שרק אלוהים יוכל, רחמנא ליצלן.
 

כוסית ראשונה

הסדר מתחיל ונדמה שלא תזכו להגיע לארוחה ב-40 שנה הקרובות. על רקע המולת קריאת ההגדה וקיבתכם המקרקרת היכנסו בשעריה של ממלכת האפרטיפים. ודאי תשמחו לשמוע שרבים מבין המשקאות פותחי התיאבון מופקים מענבים או מפירות אחרים ולא מדגנים, ולכן הם אינם חמץ. כך לגבי חלק ממשקאות האניס, וביניהם עראק (מותגי העראק של יוסף גולד ובניו אף כשרים לפסח), אוזו, ראקי ועוד; ורמוטים (מרטיני/צינזאנו ביאנקו/רוסו); וקמפרי כמובן.

כוסית שנייה

הערב מתקדם והעניינים מתחממים. הילדים שואלים בתמימות "מה נשתנה?" בזמן שרבי עקיבא מסביר כמדי שנה מדוע על הים לקו חמישים ומאתיים מכות. לכו תסבירו לבן זומא, שכל מה שמעניין אתכם עכשיו זה לתקתק עוד חמישה עמודים עד לשולחן עורך, ובינתיים לחסל את כל המתאבנים שהונחו על השולחן (כרפס במי מלח וחצי מצה עם חרוסת). מה שותים בינתיים? ובכן, את הכוסית השנייה נקדיש לשתיינים הכבדים יותר, אלו שאפרטיפים לא מניחים את דעתם. נכון, ויסקי לא תוכלו לשתות, וכך גם לגבי רוב מותגי הוודקה המופקים מדגנים. לעומת זאת, רום המופק מקני סוכר וטקילות איכותיות שלא מכילות דגנים (טקילות "פיורו" המכילות 100% אגבה כחולה), יהוו פיתרון לא רע בכלל עבורכם. במידה והצעה זו יקרה מדי (והיא יקרה), ו/או אם אתם פשוט מתים לוודקה, ישנן שתי אפשרויות: האחת (השפויה) – לוקסוסובה, וודקה פולנית המופקת מתפוחי אדמה. השנייה (ההזויה) – וודקה ישראלית כשרה לפסח אשר בהחלט ראויה היתה להתווסף לעשר המכות.
 

כוס שלישית

שרטראז ובנדיקטין, צמד חמד (תמונה: נועם מורבצ'יק)
שרטראז ובנדיקטין, צמד חמד (תמונה: נועם מורבצ'יק)
זהו. אתם מפורקים. שוב לא יישמתם את "די דיינו", שוב לא עמדתם בפני הפצרותיה של סבתא לנסות עוד קצת מזה, ומעט מזה (כאילו שבאמת הייתם צריכים שכנוע נוסף), שוב אתם נמרחים על הספה בסלון וכאילו לא שומעים שסבא ממשיך להקריא את ההגדה. חברים וחברות, ההגדה חייבת להימשך. כדי לאפשר לכם לעשות זאת, הקדישו את הכוס השלישית למשקאות הדז'סטיף שנועדו בעיקר לסייע בעיכול הארוחה. רוב הדז'סטיפים מורכבים מצמחים ועשבים ללא מעורבות של דגנים. יחד עם זאת, דעו כי חלק ניכר מהמרכיבים במשקאות רבים הינו חסוי כסוד מסחרי, לכן אי הימצאות הדגנים הינה בגדר השערה סבירה ולא תורה מסיני. בהנחה שלקחתם את הסיכון, מלאו את הכוס השלישית בייגרמייסטר, שארטרז או פרנה בראנקה, שתו בהסבה לשמאל והשיבו חיים בגופכם. כמו כן, זכרו כי בסוף תגיעו לשיר הפסיכדלי חד-גדיא, ורצוי להיות מה שיותר מבושמים כשזה קורה.

כוס רביעית

כמו כל דבר טוב ששומרים לסוף מגיעה הכוס הרביעית. אין דרך ראויה יותר לסיים את ערב החג מאשר לגימת כוסית של קוניאק משובח. בדיוק כמו יין, גם ברנדי (ובכלל זה – קוניאק) מופק מענבים ועל כן אינו חמץ. המהדרין יסתפקו בברנדי ישראלי כשר לפסח, בעוד אלו שדי להם ב"לא חמץ" יוכלו ליהנות משלל המשקאות הנפלאים שעולם הברנדי יכול להציע, בלא חשש לדגנים. סיום לא פחות קלאסי ומעט יותר מתוק מגיע בדמותו של ליקר הבנדיקטין המופלא, המופק מסלק סוכר.

מעבדות לשכרות

סדר פסח הגיע לסיומו. הוא שהוציאנו מעבדות לחירות, ידע גם להובילנו מחירות לשכרות. הצצה חטופה בשלל המשקאות המפורטים לעיל – שאינם חמץ, עשויה להפיח תקווה בלבכם, חובבי הטיפה המרה אשר בוחרים לכבד את מסורת ישראל. לסיום, בקשה קטנה: אנא ישמו את ההמלצות בחכמה ואל תערבבו משקאות. המערכת מסירה כל אחריות לתוצאות גמיעת ארבע כוסות יין, שלוש עראק-אשכוליות, שני שוטים של טקילה וצ'ייסר של שארטרז רק כי מותר. הרי לא לחינם גרסו חז"ל: "מִינֵי שיכר לא תערבבון פן תפרוץ קיבתכם מגרונכם וראשכם סחרחר עליכם יומם וליל".

חג שמח ושכר!
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.