איך תרצה את הסטייק שלך?

 
עודכן 20:38 24/04/2007
נענע אוכל

לא באמת חשבתם שניתן לכן לפסוע אל עבר יום העצמאות בלי להתייחס באופן נאות לסטייק, נכון? מוגש לכם בציונות, בית ספר לסטייק המושלם - איזה נתח, כמה זמן ומה לשיר לו

 
 
 
 
 
הסטייק, החבר הכי נחשק במנגל הישראלי המצוי וסמל הגבריות הישראלית בכל הדרו. והנה הסבר - אתם מכירים את התסריט שחוזר על עצמו בכל מנגל - הקהל רעב ומחכה ומחכה, ואז מתחילים לטפטף לו נקניקיות, פרגיות, כנפיים ושאר מוץ. אחרי שהילדים מנוטרלים (וחותמים את העסקה עם קלחי תירס) והפראיירים האחרים שבעו לחלוטין ונשבעים שעד ל"ג בעומר הם לא יאכלו כלום, מנדב המארח המלצה בקול מתחשב, לא להתמלא, כי תכף יגיעו הסטייקים.

הסטייק הוא כנראה אחד הסמלים החשובים ביותר בהפיכתו של עלם צעיר לגבר ישראלי (תואר נחשק, כמובן), יחד עם כרס, חריץ, מספר אישי ושערות בגב. אם זכית להגיע לסטייק בלי שדחסו לך נקניקיות קודם, אז תדע לך שהגעת לגבורות. הטכניקה הזו, של הגדרת מעמדות והיררכיה חברתית שוכללה לדרגת אומנות, בחמישים ותשע שנות המולדת, עד כדי כך שמביני דבר (נהגי מוניות, אולי, לא פחות) יכולים להבדיל גם בין סוגי סטייקים שונים והתאמתם למעמד החברתי. כך או כך, מכיוון שגבר ככל שתהייה, סביר שאין לך מושג איך עושים סטייק טוב, התגייסנו ואנו גאים להגיש את המדריך לסטייק המושלם (ולצלעות).
 

צילום ועריכה: גילי דנון

עורכת ערוץ האוכל: מאיה פלמון מעוז
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.