מלצר בהפרעה

 
עודכן 14:46 23/08/2007
צ`אק פליז

מסמך אנושי מזעזע - הצצה נדירה למוחו הסבוך של המלצר הארצישראלי המצוי. הלקוחות כביוטופ - טור חדש ולא מומלץ למי שביקורת עצמית היא לא הצד החזק שלו

 
 
 
 
 
כבר איתכם... (תמונה: ASAP)
כבר איתכם... (תמונה: ASAP)
לא פשוט להיות מלצר, לא פשוט בכלל. מלצרים, כמו רוב נותני השירות, הם שק חבטות, אבל פה מדובר בשק משוכלל - יש להם יכולת תנועה ולכן בכל פינה במסעדה אורבת להם הסכנה. מצד אחד הטבחים, שמאיימים בביתוק בתוליה של אמא שלהם, מצד שני אחראי המשמרת, שבטוחים שלהתעלל במלצרים זה חלק מהגדרת התפקיד שלהם. אבל את המקום הראשון צריך ללא ספק, להעניק ללקוחות. תודו, אתם לא יוצאים לאכול רק בשביל האוכל. עמוק בפנים, אתם קצת אוהבים שמישהו משרת אתכם, ומגיש לכם ומתעניין אם טעים לכם, וחלק בלתי נמנע מהכיף זה לדאוג שהוא ילך הביתה בוכה. נכון?!

מלצר הוא הדבר היחיד העומד בין החיה הטורפת לבין הבסיסי שבצרכיה, האוכל. מכאן הכל מתחיל - עצבניים היום? בטח התחלתם דיאטה חדשה, שונאים את העולם ואת החיים שלכם? סביר להניח שלא אכלתם כבר כמה שעות, התנהגתם בצורה גועלית לכל דבר ברדיוס של 50 מטר? כנראה דילגתם על ארוחת צהריים. רעב מסובב את העולם הרבה לפני סקס, אז פלא שמדובר בנקודת חיכוך עם אפס סיכויי הצלחה? וזה עוד לפני שלא היה מקום, נשפך עליך ויניגרט, המנה התעכבה או עוטרה בשערה חיננית.
 

טגן את הלקוח, נקמת המלצרים

לנו זה רק נראה פייר שפעם אחת, רק פעם אחת (בשבוע), ניקח את הלקוח, נגיש אותו על צלחת אובאלית למלצר וניתן לו להתחיל לחתוך, עם סכין סטייקים משונן, לפני שהוא מחזיר אותו למטבח כי הוא לא עשוי מספיק. הו, אם רק המלצרים יכלו לדבר, תחשבו איזה דברים הם היו אומרים, איזה כמות של ג'יפה הייתה נשפכת. אבל רגע, אנחנו יכולים לדבר, והאמת, אנחנו גם מדברים לא מעט - עליכם. החדשות להיום הן, שזה בדיוק מה שנעשה כאן, בפינתנו השבועית החדשה.
 

אה, אתה רעב? כאילו דה...

הפעם נדון בזן של לקוחות האהוב עלי במיוחד- אלה שברגע שאני מסיים לקחת את ההזמנה שלהם, מביטים לתוך עיניי וחיוך שובב על שפתיהם: "רק שתדע, אנחנו מאוד רעבים", הם מגלים לי. אהה, אתם מאוד רעבים, אז בגלל זה נכנסתם לכאן והזמנתם אוכל. סוף סוף הפאזל הושלם!

כעת, כשהובהרה מידת הרעב שלהם, קיימות בפני מספר אפשרויות: א': להגניב את ההזמנה שלהם לפני הלקוחות האחרים, שהזמינו עשר דקות קודם לכן. ב': להעלות רמת כוננות במטבח. ג': אולי מנה ראשונה על חשבון הבית, או ד': לדחוף את ההזמנה עמוק לתוך כיס הסינר ולשכוח ממנה עד שהם מתחילים לצעוק (מצחיק, אבל מסוכן. לא למתחילים).
 

שיט, נחש צפע

נכון, מלצר טוב יודע לגרום לכל שולחן להרגיש כאילו הוא שם רק בשבילו, אבל אם תואילו להסתכל מסביב תגלו שיש 20 שולחנות וחמישה מלצרים, אז תעבדו את הנתונים לבד. מדהים שאתם באמת חושבים שזה עוזר כשאתם מיידעים אותי ברמת הרעב שלכם. כאילו בדרך כלל, כשאנשים רגילים, ה"לא רעבים" מזמינים, אז הטבח ככה קולט את זה בזוית העין אבל לא באמת מפסיק לשחק בפלייסטיישן. לעומת זאת ברגע שנכנסת הזמנה של אנשים "רעבים" באמת, אז כל המסעדה עוברת לדום - הטבח נכנס לאטרף וזורק את ההזמנות של כולם הצידה, וכל הצוות מתמקד רק במנות שלכם. מקפיצים כונן מהבית ומכניסים את הברמן לעזור. כי או-מיי-גוד, אתם רעבים!

התסריט הזה נראה לכם סביר? כן, אה... זה לא אשמתכם, לא ידעתם איזה מערכות נכנסות לפעולה רק בגלל שאמרתם שאתם רעבים. אבל עכשיו כשאתם יודעים, בבקשה, בפעם הבאה תבדקו את עצמכם טוב טוב, ורק אם אתם באמת רעבים אז תגידו לי, כי חבל להקפיץ כונן סתם, אולי היו לו תוכניות וכאלה, והטבח כמעט שבר שיא בפיפ"א.
 
 

בפעם הבאה

מי שם לינגוויני בפסטה שלי? - סיפורם העצוב של כל אלה שאין להם מושג וחצי מה הם הזמינו.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.