אבן שושן ללקוח העקשן

 
עודכן 13:47 18/07/2007
צ`אק פליז

המלצר שוב בהפרעה והפעם בגלל שאין לכם מושג מה הזמנתם, ושלחתם אותו חזרה עם המנה, היישר לזרועותיו העצבניות של המטבח. טוב נו, לפחות אפשר לצחוק על חשבונכם

 
 
 
 
 
להבא - זה, לינגוויני פירות ים (תמונה: ASAP)
להבא - זה, לינגוויני פירות ים (תמונה: ASAP)
לפני יומיים, פגשתי עמית למקצוע, שעובד בביסטרו תל אביבי שנפתח לא מזמן. הבחור כולו צהל וחלק עימי סיפור קטן ונחמד מהווי המשמרת האחרונה שלו. ובכן, בצהרי היום, נכנסה למקום אישה תמימה למראה. היא הכריזה על חיבה רבה לפירות ים, ולאחר עיון בתפריט העסקי החליטה להזמין לינגוויני פירות ים, שזה מעין ספגטי שטוח עם המון מולים, שרימפס וקלאמרי. חברי הנהן, וכעבור כעשר דקות חזר עם המנה לשולחן, בגאווה מוצהרת (זוהי אחת ממנות הדגל). בעודו מדלג לו בשמחה חזרה לעבר הבר, נזעקה האישה מאחוריו. כשהסתובב ראה את עיניה קרועות לרווחה ומבטה הביע כעס. "הכל בסדר?" שאל בתמימות. "זה לא מה שהזמנתי!" ירתה עליו הגברת חיצים של זעם, "מה עושה פסטה בלינגוויני פירות ים שלי?!".

אז נכון, מקרה זה אכן יתויג כחריג בהיכל התהילה הקולינארי, אבל המרחק בינו לבין מה שקורה במציאות היום יומית אינו רב. חייתם בעיוורון עד כה, אך כעת עיניכם עומדות להיפתח - ברוב המסעדות צריך להבין לא מעט באוכל אם אתה לא מעוניין להעזר בידיעותיו המפליגות של המלצר, וגם במקומות הסטנדרטיים ניתן למצוא התקלות. לא אחת אני נתקל בלקוח שמופתע למדי כשהוא מבין שהאסקלופ האקזוטי שהזמין הוא תאכל'ס חזה עוף, או אחר שמבקש שיוציאו לו את הקונפי מהשום ואם אפשר את החצילים אבל בלי הטרין כי נדמה לו שהוא אלרגי לזה.
 

טופס 17 לפלאפל ממול

פעם בכמה דקות, אנחנו המלצרים נתקלים בלקוחות שהקשר ביניהם לבין גורמה מקרי בהחלט, והעזרה הכי גדולה שאנחנו יכולים להגיש להם זה טופס 17 לפלאפל ממול. כן, כן, אתם יודעים מי אתם! מנגד כמובן עומדים אלה שמפחדים להתפדח, אבל גם לא רוצים לשאול ולאחר מאבק פנימי ארוך וגמגום של חצאי הברות הם מצביעים על המנה בתפריט, ומחכים שהמלצר יהגה זאת בשבילם, לאישור. זוהי שיטה בדוקה, אך היזהרו פן תיפלו על מלצר מרושע שיעשה לכם תרגיל, ירשום את המנה מבלי לחזור עליה, וישאיר אתכם תוהים לנצח.

מה, אתם מפחדים, שאם תגידו את זה לא נכון אז נצחק עליכם? בצדק, איך נראה לכם שאפשר להעביר שעות רבות ומפרכות שכאלה בלי לצחוק בדיוק על הדברים האלה? אתם יודעים כמה אפשר לצחוק על זה ששאל אם הרוטב הוא על שם הדודה רוזה? או מי זה סולומון הזה, שבכל מקום קוראים לפילה על שמו? או כל ניאנדרטל שמבקש אטריות, מטריף את השכל עד שנגמר הפרמז'ן במסעדה והפסטה שלו נראית כמו גוש גבינה מותכת ואתה רק רוצה לצעוק: "הלו, מקרוני עם צ'יז אפשר לעשות גם בבית".
 

תהיה טיפש ותשתוק

אאאאאא... (תמונה: Rayna Canedy, Dreamstime.com)
אאאאאא... (תמונה: Rayna Canedy, Dreamstime.com)
לא נעים לתקן, למרות שבינינו, מדובר בשליחות. אז מנסים לעשות את זה בשקט, מתחת לשולחן: אה, אתה רוצה את ההמבורגר עם א..מ..נ..ט..ל, אוקי. מקווה שרק התת מודע שלו ישים לב וילמד להבא.

לא מזמן נתקלתי בקבוצה שעמדה בפני מבצע הזמנת יין. לאחר מעבר מהיר על תפריט היינות, פצח אחד היושבים בשיר הלל על יין לבן של פלאם, כאילו לפחות דרך על הענבים בעצמו. אבל מה, הוא התעקש להגות את השם FLAM כמו פליים (להבה בלעז), שוב ושוב. למזלו רק אחת היושבות ידעה שהוא, איך לאמר – שוגה, והביטה בי בהבנה ובו בעצב, לסירוגין.

אך לצערי כי רב, בסופו של דבר, גם הלקוח הבור הוא לקוח. לא משנה איך תקרא לאוכל שלך הוא יבוא, מפתיע ככל שיהיה, על כנפי מלצרים. ולנו לא נשאר, אלא לדאוג שתופתע כמה שפחות, כי מנות חוזרות הן אחת מאבני היסוד ליחסים רעועים בין המטבח למלצר, שהם מאבני היסוד של מלצרים ממורמרים, לא אדיבים, נוטים להתקפי זעם ובקיצור – בהפרעה קלה. אז אם יורשה לי - אולי תואילו בטובכם לנטוש את הפאסון של הגורמה. דחילק, אחים שלי, אין לכם מושג, רדו מהעץ. תנו לנו לעשות את העבודה שלנו ולתקוע לכם את האוכל שמתאים לכם ושתצליחו לאיית אחר כך, כשתספרו לחברים בפריפריה שאכלתם לינגוויני פוטנסקה, קוקי סן ז'ק ומולרד קונפי. חלאס.
 

בפעם הבאה -

ארבעה שקלים ושלושים אגורות זה אכן 10%, אבל האם זהבאמת נראה לכם כמו טיפ??? מה נסגר איתכם אנשים?!
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.