מלצר בהפרעה - תרצו יין?

 
עודכן 13:48 18/07/2007
צ`אק פליז

יחסי הגומלין בין מלצרים ללקוחות מעורערים תכופות עקב סוגיית היין. אתם לא מבינים כלום ואנחנו צריכים למכור. קבלו את הדין, הכל יהיה יותר פשוט

 
 
 
 
 
איזה יין תרצו? (תמונה: ASAP)
איזה יין תרצו? (תמונה: ASAP)
בכל מסעדה או בית קפה, המלצר הכי שווה (גם בעיני הבוס וגם בעיני יתר המלצרים) הוא זה שמוכר הכי הרבה בקבוקי יין, והכי יקרים.
מה הופך את היין לכל כך חשוב? דבר ראשון, גם יין זול הוא יקר - בטח שיותר משלוש דיאט קולה ומים מינרליים (אלא אם כן אתה אוכל בשיפודיה באזור ואז היין זול באופן חשוד, אבל המים מהברז, כך שהחוקיות במשוואה נשארת). יין נראה נורא מתוחכם על השולחן וגורם לסועדים להרגיש מיוחדים שזה תמיד עובד לטובתך, אבל בעיקר - יין עושה אנשים שמחים. וכשאנשים שמחים גם מנות בינוניות נראות כמו מהז'ורנל, גם 43 שקלים לקינוח נראה הגיוני, והמלצר האיטי זה בעצם עיוות בתפיסת המרחב שלך.

אבל הרי החדשות - הדבר היחיד שלקוח ממוצע מבין ביין זה שצריך לשתות אותו, והדבר היחיד שמלצר ממוצע מבין ביין, זה שצריך למכור אותו.
 

בחירה גורלית

למלצרים יש ריטואל קבוע למזיגת יין. שימו לב,זה בדרך כלל מהצד הלא נכון, לא לפי הסדר הראוי ובדרך כלל אם לא שפך על מישהו אז הוא לא השלים את המהלך.

גם ללקוח כמה טקטיקות בתחום הזמנת היין: טקטיקת השקדן עם התירוץ - תחילה הוא מביט בתפריט היינות לאורך זמן עד שאיתר בהצלחה את היין הזול ביותר. כעת הוא יזמין אותו, אבל לא בגלל המחיר כמובן. למעשה מדובר בצירוף מקרים פלאי: אם היין הכי זול הוא מייקב ישראלי - זה בגלל שהוא פטריוט; אוסטרלי – יש לו שכן אוסטרלי; צרפתי – בשביל זה לא צריך תירוץ, יתר חבריו לשולחן מתוחכמים כמעט כמוהו ויודעים שיין צרפתי הוא תמיד טוב; ספרדי - שנת הבציר נורא נכונה לו מבחינה נומרולוגית; צ'ילה – מאז הטרק האחרון (ב"למטייל" בסנטר), הוא קרוע על יינות צ'יליאנים וכמובן אם בחר באיטלקי זה בגלל שטוני סופרנו שתה בדיוק כזה בעונה השלישית.

טקטיקה נוספת היא טקטיקת ה"כמעט הכי זול". זוהי הטעיה מחוכמת, בה הוא בוחר ביין השני הכי זול כדי להטעות את חבריו. חבר יקר, טקטיקת הכמעט שלך, רק כמעט עבדה עלי, אני מכיר אותך ומכיר אנשים כמוך – אתם קמצנים, אין לכם מושג, יין בכלל לא טעים לכם אבל פוזה בא לכם לדפוק.

טקטיקה אחרונה ששמורה למקרים קיצוניים בלבד - הלקוח הלחוץ צווח "הנה, ציפור!" ומנצל את הסחת הדעת החטופה להזמנת היין הזול בתפריט (כאן אין צורך ללכת על השני הכי זול, כולם במילא מחפשים ציפור, רק המלצר ממתין להזמנה שלך (הוא הרי מכיר אותך, זוכר?!).
 

השכלה גבוהה

אופס (תמונה: ASAP)
אופס (תמונה: ASAP)
כל מלצר עובר הכשרה בסיסית במכירת יין, והדבר הראשון שאומרים לו שם הוא go for the kill: המלצר, איש מכירות מנוסה וחסר מצפון (שזה בעצם הניסיון הרלוונטי), ימכור יין גם לאשה בהריון, זקנה בת 90 שבאה לאכול קרואסון שקדים ב-9:00 בבוקר, בוגר תוכנית שניים עשר הצעדים שלא נגע בטיפה המרה כבר 562 ימים, או קבוצה של בנות 16 שחוגגות את סוף הבגרות בלשון.

אבל זוגות בבליינד דייט הם קורבנות קלאסים - אפשר לשכנע אותם לעשות כמעט הכל. המלצר יגיע לשולחן ואפילו לא יציע, אלא פשוט יודיע: "אז איזה יין תרצו עם הארוחה?" כמובן שהם לא רוצים, אבל הגבר רוצה לצאת גבר (לראשונה בחייו) והבחורה בת 39 ולא יכולה להרשות לעצמה פאדיחות. הבחור מנסה להיזכר באיזה שם של יין שנתקל בו ובמקביל הוא מנסה לחשוב על תירוץ לצאת מהברוך. עכשיו זה רק עניין של תזמון והרגע הנכון, והוא חמקמק מאוד, הוא מיד כשהוא מלהג "אדום" ולפני שהוא מספיק לסגור את הפה.

אז המלצר ימליץ על המרלו הכי יקר. הבחור, שכבר יוצא לו עשן מהאזניים עקב יתר פעילות מוחית, מהנהן בהסכמה והבחורה מצאה בעל. כשהמלצר המנצח נעלם, היא מבינה שתהייה חייבת לתת לו לגעת לה בחזה (לפחות), והוא מבין שפסיד 150 שקל אמנם, אבל היום הוא יגע בחזה של אשה (לפחות ולראשונה). כשהוא יחזור היא תבקש גם דיאט קולה והוא גם סן פלגרינו (כי עדיף ללכת על בטוח. רק אלוהים, תעשה שזה יהיה דומה למים).
 

יין אדום לבן שכזה

אז מה בדיוק המלצר שלכם יודע על היין שאתם שותים? האמת היא שבעלי מסעדות משקיעים בחינוך המלצרים שלהם לא מעט מאמצים, הבעיה היא בחלוקה: כ- 90% מהמאמצים מושקעים באיך למכור יין, מה שמשאיר רק 10% להכרות עם מה שמוכרים. נכחתי בעשרות הדרכות יין למיניהן, וכולן בלי יוצא מן הכלל נגמרו במצלרית (או המלצר) החדשה רוקדת על הבר בלי חולצה ובעדר מלצרים (תמיד רק מלצרים) שיכורים מריעים לה.

בעצם מכיוון שמלצר לא מבין שום כלום ביין (מלבד כאלה שלמדו וזכו בתואר "סומלייה", ואבוי לכם אם תזמינו ממנו משהו מלבד יין), מלצר מוצלח בתחום נמדד פשוט ביכולת האלתור: תופתעו, אבל על אותו הבקבוק אפשר להגיד הרבה דברים סותרים, תלוי למי מוכרים. אז הוא ימכור לכם, ויצעד לו בהבעה מנצחת להקליד את ההזמנה, כל המלצרים האחרים יסתכלו בו בהערצה ובעל הבית ישמע צלצולים של קופות רושמות בדמיונו. כן כן, זומברתם.
 
 

אפשר לחלוץ לך?

סגורים על חליצה? (תמונה: SXC)
סגורים על חליצה? (תמונה: SXC)
לפעמים מגיעים סועדים עם בקבוק יין מהבית. התירוץ הרשמי הוא שהם שמרו אותו לאירוע מיוחד, הסיבה האמיתית היא שהם פשוט מזומברים לפרקים על ידי מלצרים מנוסים, ונקעה רגלם.

אבל לא פראיירים אנחנו, על דמי חליצה שמעתם? את הכסף שלא עשינו עליכם עם בקבוק יין, נעשה עליכם עם לפתוח לכם אותו ולמזוג אותו. 30 שקלים קנס למי שניסה לבוא לנו בהפוכה. הופ, שוב זומברתם והפעם זה היה יותר כואב. כי תבינו, להביא בקבוק יין למסעדה זה כמו להביא למסעדה סיר חמין ועוד לבקש לחמם אותו לפני ההגשה. ולמה שזה יטריד את המלצר ולא רק את הבעל בית – תחשבו אתם כמה מוסיף לטיפ בקבוק יין ממוצע.

לעתים רחוקות מדי לטעמי אכן מזדמן מישהו שיודע דבר או שניים על יין, ולמרות שלא תוכל לתקוע אותם בטכניקה הרגילה, איתו יותר קל – הוא פשוט רוצה לשתות, הוא רוצה לשתות יין טוב, והוא מוכן לשלם מה שצריך, כי ארוחה בלי יין זו חצי ארוחה. אני קורא בקול נרגש לעוד אנשים להרחיב את ידיעותיהם על יין ולקרב אותנו בצעד נוסף לשלום בין המלצרים לבני האדם. אמן.
 

בפעם הבאה -

כשאתם מחזירים מנה כי לא בא לכם עליה, לאן בדיוק אתם מציעים שנדחוף אותה?
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.