שגריר מעורר תאבון

 
עודכן 18:41 23/07/2007
מאיה פלמון מעוז

בין כל הספרים שמציגים בישול עדתי בארץ, עוד לא היה ספר כל כך ישראלי, כל כך יפה וכל כך מעורר גאווה כמו ספר הבישול הישראלי החדש, באנגלית, בהוצאת על השולחן. האמת, לא ידענו שאנחנו כאלה

 
 
 
 
 
כריכת הספר (תמונה: יח"צ)
כריכת הספר (תמונה: יח"צ)
התרגלנו כבר להצהיר שאין מטבח ישראלי. הפנמנו היטב שכל מה שאוכלים כאן גנוב ממקור אחר. הספר העונה לשם "ספר הבישול הישראלי החדש", או בשמו האנגלוסקסי "Tha Book of New Israeli Food", מבית על השולחן לא יוצא נגד המסקנה הזו, אבל מצייר אותה באור חיובי – מטבח ישראלי קיים, כפסיפס של מטבחים אחרים, ובכך יחודו.

אין מדובר בספר בישול. הספר אמנם מכיל בתוכו לא מעט מתכונים, אבל יותר מכל דבר הוא אלבום שמספר בצורה מרהיבה את סיפורו של המטבח הישראלי. את הספר כתבה (ברובו) וערכה ז'אנה גור, העורכת הראשית של מגזין על השולחן, והוא משובץ לכל אורכו בצילומים יפהפיים ומעוררי תיאבון של איילון פז. הוא יעמוד בכבוד רב על מדף ספרים לצד אלבומי קולינריה היפהפיים, שגם הם, ספרי תרבות שמסופרת דרך האוכל, ולא ספרי בישול.
 

מטבח עממי עם טוויסט

הספר, שכתוב בשפה האנגלית, מכיל שישה פרקים: סלטים, אוכל רחוב ושווקים, הנאות פשוטות (מרקים, פתיתים, עוף וכיוב'), גריל, שבת וחגים. בין הפרקים משובצים תחת הכותרת "סיפורים", תתי נושאים כגון ארוחת הבוקר הישראלית, שמן זית ועוד. פרק קצר (מדי) מונה חומרי גלם מיוחדים במטבח הישראלי, וכן תבלינים ותערובות והספר נחתם במספר מתכוני בסיס. בכל פרק דוגמאות ומתכונים, פשוטים ועממים לצד פרשנויות גורמה מודרניות. דוגמא מצוינת למקרה שכזה היא סלט חומוס בסיסי, או מסבחה, ולצידם מתכון לסלט שעועית בסגנון חומוס של ארז קומורובסקי. הרי לכם מטבח ישראלי.
 

שגרירות של טעם טוב

גוי תועה שיתקל באלבום הזה, יקבל תמונה שונה מאוד של ישראל. לא עוד גמלים וחיילים, אלא ארץ זבת חלב ודבש במובן הכי מפתה של המילה. ישראלי גולה לעומתו, יקבל מנה הגונה של געגועים כרוכים באריזה מהודרת. כך או כך, האלבום הזה יכול להירתם לשירות הסוכנות היהודית ומאמצי המדינה בתפוצות, ודרך המכנה המשותף הכי בסיסי של בני האדם באשר הם, ירכוש לנו אוהדים רבים ומזילי ריר, בקלות מעוררת השתהות.

לסיכום

אוכל הוא תרבות. אוכל הוא זווית ראייה על העולם, אמצעי תקשורת ואהבה גדולה. הספר הזה הוא הדרך הכי טובה להסביר את זה. כל מי שמרגיש כך, חייב עותק כזה בבית ומומלץ לא להחביא אותו על המדף אלא גלוי ומועד לדפדוף בכל רגע. לטעמי זו אחת המתנות היפות להביא לגויים וגולים, שבעיי חנוכיות, מזוזות ויתר תשמישי ארץ הקודש. הזמינו לכם 10 חתיכות ופזרו אותם לכל עבר.
 
The Book of New Israeli Food
ז'אנה גור
צילומים: איילון פז
בהוצאת על השולחן
מחיר: 179 שקלים
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.