יקב בשן - אורגני מהגולן

 
עודכן 10:39 12/08/2007
יוסי בן אודיס

זהו סיפור צרפתי ישראלי, של אהבה ליין ולארץ ישראל, שבסופו זכינו ליקב האורגני הישראלי הראשון. זה סיפור של חלום ציוני שהפך למציאות וליין משובח בכוסותינו

 
 
 
 
 
(תמונה: יקב בשן)
(תמונה: יקב בשן)
זהו סיפורו של יקב בשן, אשר התחיל מחלום על הקמת יקב ישראלי גאה המייצר יינות איכות והפרחת השממה.
החלום שעומד מאחורי הקמתו של יקב בשן קרם עור וגידים באמצע שנות השישים בכפר קטן בדרום צרפת, לא הרחק מהריביירה, שם נולד עמנואל דאסה, (היום אחד מבעלי היקב). אמו נולדה למשפחת כורמים וותיקה מאזור Cartoziol, הגובל עם צפון איטליה (אזור פיימונטה ), אשר התמחתה בגידול ענבי מוסקט ומהם שאב את אהבתו ליין.

בגיל 20 לאחר סיום לימודי האקדמיה לאומנות בפריז החליט עמנואל לעלות לארץ ישראל ולהגשים את החלום הציוני שכינן בו. את תחילת דרכו בארץ בילה בקבוצת יבנה, שם למד עברית והחל לעסוק בחקלאות, ולמעשה חזר לעסוק במקורות משפחתה של אמו.
הוא הקים את משפחתו במושב רמות מגשימים שברמת הגולן והחל את דרכו בתחום החקלאות האורגנית ועד היום נחשב למומחה בתחום גידולי מטעים אורגניים.

כמו כולנו, נקרא גם עמנואל לשירות מילואים, שם הכיר את אורי ראפ, לימים שותפו לחלום, לעשייה וליקב. לאורי הייתה אדמה ולעמנואל היה ידע וחלום, להגשים את החלום הציוני שלו, וביחד הם החליטו לפתח ולהקים חוות יין ביו אורגנית.
 

חלום הופך למציאות

היקב ממוקם בגובה של כ - 450 מטר מעל פני הים, באדמה הבזלתית העשירה של רמת הגולן בסמוך לגבול הסורי. בשנת 2000 נטעו את עשרים הדונם הראשונים, 10 דונם של קברנה סוביניון
ו - 10 דונם של מרלו. הכרם מטופל בשיטות אורגניות בלבד הכוללות הזנה ודישון על ידי קומפוסט וטיפול בתכשירים המאושרים על ידי גופי הפיקוח האורגניים. אין שימוש בחומרי הדברה וכימיקלים, ועל ידי כך נשמרת בריאות הקרקע, הגפנים, המגדלים וכמובן שותי היין.

בחודש אוגוסט בשנת 2004 נבצרו הענבים הראשונים, אשר מהם הפיקו את 5500 הבקבוקים הראשונים של היקב. פוטנציאל הייצור של יקב בשן כיום הוא כ-20,000 בקבוקים בשנה. השנה עומדים ביקב לפני נטיעה של כ- 80 דונם נוספים. בשנים הקרובות יגדל הייצור עד 80,000 בקבוקים בשנה.

מעבר לגידול ולייצור היין בשיטה ביו אורגנית, החליטו עמנואל ואורי כי כל תהליך עשיית היין יהיה ידידותי לסביבה על ידי שימוש בכוח אדם של תושבי ישובי הרמה, קצרין והגליל, יהודים, דרוזים ונוער עולה חדש מאירופה וארה"ב.
עיצוב התוויות נעשה אף הוא ע"י תושבת האזור.
 

היינות

מימין - איתן, משמאל - נווה (תמונה: יקב בשן)
מימין - איתן, משמאל - נווה (תמונה: יקב בשן)
היקב מייצר כיום שתי סדרות של יינות, סידרה גבוהה – איתן, וסדרה נמוכה יותר – נווה.
ההבדל בין הסדרות נובע משוני באיכויות בחלקות מסוימות בכרמים, אשר זוהו על ידי אורי ועמנואל. בעקבות ההבדל, הענבים האיכותיים מקבלים טיפול קפדני יותר גם בשלב התסיסה וההתיישנות בחביות (משובחות יותר ולאורך זמן רב יותר). סדרת נווה מיושנת בין 12 ל-14 חודשים בחביות, סדרת איתן מיושנת בין 18 ועד 24 חודש, בבציר הנוכחי – 2006. מחירי היינות נעים בין 65 ל-100 שקלים.

כמו כן מיוצר ביקב יין קינוח בסגנון פורט (90 שקלים), אשר הוא היחיד שאינו אורגני, מאחר והוסף לו אלכוהול שאינו אורגני. וכן שיכר שזיפים וחומץ בן יין אורגני, אשר ייצא למכירה לקראת החגים.
 
יקב בשן
מושב אבנ"י אית"ן שבדרום רמת הגולן, על דרך הגישה ל"מפל השחור" שבנחל אל-על.
יינות היקב משווקים על ידי "בציר חוויה של טעמים". דורין 050-8782161
לתיאום ביקורים ביקב (יש לתאם מראש) נאווה דאסה 054-6238881
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.