כוסות. זה לא רק רוח

 
עודכן 19:41 21/08/2007
מורן עשור

אתם אוהבים יין וקונים אותו במיטב כספכם? תחסכו קצת ותיקנו לכם כוסות ראויות, זה עושה הבדל וככה עושים את זה נכון. מדריך להבנת כוס היין

 
 
 
 
 
(תמונה: יח"צ)
(תמונה: יח"צ)
קחו יין אדום או לבן שימו מעט בכוס פלסטיק, מעט בכוס זכוכית רגילה ומעט בכוס יין. עכשיו תטעמו משלושת הכוסות. הרגשתם את ההבדל? הטעמים של היין בכוס מהפלסטיק יהיו סגורים ואפילו יותר חמוצים לעומת הטעם של היין בכוס זכוכית רגילה, אך לעומת שניהם הטעמים של היין בכוס יין רגילה יהיו פתוחים ורכים.

הניסוי הקטן הזה הוא התחלת הבנת חשיבות הכוס בשתיית יין. ישנה השפעה אמיתית ומשמעותית של כוס היין על היין שתשתו. לא רק ליין אדום ולבן יש כוסות שונות, ישנן כוסות שמיועדות לזנים שונים של ענבים, ולכן תעשיה שלמה של סוגי כוסות בצורות ובאיכויות.

למה שקוף ועל רגל אחת?

קודם כל הבה נבין למה זכוכית - השקיפות של הכוס חשובה על מנת להתרשם מצבע היין, רק כוס זכוכית ללא חריטות עליה יכולה לתת לנו את פתרון לעניין.

ולמה רגל - כדאי להחזיק את כוס היין ברגל מכמה סיבות: הראשונה היא כדי לא לחמם את היין בחום הגוף, השנייה היא כדי למנוע תביעות אצבעות על הכוס, שלא יפגע בהסתכלות על היין, השלישית היא כדי להרחיק ריחות של בושם או ניקוטין ויכולים להפריע לארומות של היין. הסיבה לבסוף, צליל השקת הכוסות ארוך ומתנגן יותר כאשר מחזיקים את הכוס ברגל.
 

ועכשיו לצורת הכוס וחשיבותה לסוג היין

כוס בורדו - כששותים יין אדום, מומלץ לשתות מכוס רחבה, גדולה ומעט סגורה בשוליים, וזאת על מנת לפתוח את כל הארומות של היין בכוס. שטח הפנים הרחב מאפשר לטאנינים להשתחרר במהירות בזכות המגע עם החמצן. מסיבה זו, כוס כזו מתאימה רק ליינות בעל רמת טאנין גבוהה, כגון יינות מחבל בורדו שבצרפת, מענבי קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק שעברו יישון ארוך בחביות עץ אלון.

אבל לא לכל יין אדום יש רמת טאנינים כזו גבוה ולכן ישנן כוסות שמתאימות גם ליינות מאזורים שונים:
כוס בורגון – מתאימה ליינות לבנים מענבי שרדונה ואדומים מענבי פינו נואר. גם הכוס הזו גדולה ורחבה, אך שוליה פתוחים מעט כלפי חוץ, על מנת לתת לארומות להשתחרר בקלות יותר.
כוס אלזס - כוס נמוכה וצרה עם רגל גבוהה המתאימה ליינות לבנים מענבי גוורצטרמינר, ריזלינג ופינו גריס.
כוס שמפנייה, פלוט (חליל בצרפתית) - כוס צרה וגבוהה כמו חליל. צורתה המיוחדת נועדה כדי לשמור את הגזים של השמפניה בכוס, ובזכות גובהה נראות הבועות כשהן עולות במעלה הכוס.

החומר ממנו עשויה הכוס משפיע גם הוא על טעם היין וקריסטל הוא החומר המתאים ביותר.
 

כוסות לעשירים

את תורת מיון הכוסות והתאמתן לסוגי היין השונים ניתן לזקוף לזכות יצרן הכוסות הגדול בעולם -Riedel.
רידל, מפעל ליצור כוסות, הוקם לפני 250 שנה באוסטריה. קלוס רידל, דור עשירי במשפחה היה הראשון שהבין שעל מנת למצות את חווית שתיית היין חשובה הכוס. ב-1961 הוא הוציא את קטלוג הכוסות המהפכני הראשון, בו הציג כוסות בצורות שונות. מאוחר יותר ב-1973 יצא הקטלוג היוקרתי של כוסות סומלייה שנבנה בשיתוף עם איגוד הסומלייה האיטלקי שהתאים כל כוס לזן ענבים אחר.
כיום ממשיך ג'ורג' רידל את המסורת המשפחתית של עבודת יד מזכוכית קריסטל דקה בלבד.

על מנת לכבד את עצמכם בכוס איכותית שכזו, תצטרכו להיפרד מ-80 עד 240 שקלים לכוס. על איכות ללא ספק משלמים ורק דמיינו לכם את כאב הלב אם נשברת כוס כזאת.
מי שחפץ בכוסות עם תג מחיר קצת יותר ידידותי יכול למצוא כאלה של Spiegela או Swizel, שהן חברות בת של רידל.

לאחרונה הושקה בארץ סדרה חדשה של כוסות נושמות, של חברה גרמנית בשם Eisch, המייצרת כוסות קריסטל שעוברת טיפול בחמצן בסוף הייצור. התהליך מקנה לכוס יכולת חידרור מואצת ליין.
הכוס בעצם עושה את אותה פעולה שעושה דיקנטר רק שכאן הפעולה מהירה יותר - תוך 3 דקות היין מקבל את החימצון הרצוי, המרכך אותו והופך אותו נעים ומתאים לשתייה. מחירי כוסות אלו נעים גם הם בין 80 ל-300 שקלים לכוס.

לסיכום, מדובר בתורה שלמה עם השלכות רציניות על הכיס, אך זיכרו את הניסוי - אם אתם משקיעים ביין איכותי, תרצו להחמיא לו עם הכוס הנכונה ולהפיק ממנו את מירב ההנאה.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.