מדריך טיולי יין בישראל

 
עודכן 12:45 26/08/2007
מאיה פלמון מעוז

שביל היין הוא אלבום שחוגג את היין הישראלי המשתבח. מתנה נהדרת לחגים והזדמנות לשחזר את הסרט "דרכים צדדיות" בגרסת ארץ ישראל

 
 
 
 
 
כריכת הספר (תמונה: יח"צ)
כריכת הספר (תמונה: יח"צ)
אם גם אתם ראיתם את הסרט "דרכים צדדיות" וחלמתם בהקיץ על חוויה שכזאת, הספר הזה הוא בדיוק בשבילכם. אמנם לא מדובר בטיולים במרחבי קליפורניה, אבל גם בישראל אפשר להעביר כמה וכמה שבתות בשיטוט בנופים המשתנים ושתייה ערה של יין טוב.

שביל היין הוא ספר מעט מיסיונרי. אם אתם לא בקיאים ביין, לא יודעים כלום על יקבים ישראלים ומעולם לא חשבתם שיש הרבה מה לדעת, דפדוף באלבום יגרום לכם להבין שנתח נכבד מהחיים נחסך מכם עד כה. בשביל מי מכם שיפנים את המסר, מוגשות לכם כאן אפשרויות ליותר מ-100 טיולים, טעימות והצעות כיצד להכיר לעומק את סצנת היין הישראלית, המכובדת למדי, יש לציין.

המהדורה החדשה, הרביעית במספר נפתחת במספר פרקים שסוקרים את תחום היין הישראלי. בין הנושאים: יין בימי קדם, ההיסטוריה של היין הישראלי, אזורי יין בארץ, זני ענבים והרגלי שתייה. פרק נרחב מגדיר יקבי בוטיק מה הם, נסביר את הבסיס הדרוש כדי לפתוח יקב בוטיק ולהתחיל בייצור עצמי של יין. ישנו הסבר על משמעות היין הכשר, ורשימת מונחים מעולם היין, שיאפשרו למתעניין החדש להבין על מה מדובר.

אחרי שער ארוך ורב תוכן זה, מגיעים לבשר האמיתי של הספר – סקירה של יקבי ישראל. 102 יקבים זכו להופיע כאן, והם מחולקים לפי אזור גיאוגרפי. כל יקב קיבל שני עמודים, בהם מסופר סיפורו של היקב, סיפורו של היינן וכן מפורטים היינות המיוצרים בו. תוכלו למצוא את כל פרטי היקב וכן היקף הייצור שלו. לא תמצאו כאן חוות דעת על איכות היין, זו אינה כתיבה ביקורתית, אלא כזאת שמטרתה לערוך היכרות אובייקטיבית עם היקב, הסיפור מאחוריו והיינות.
 
השיטה הזו מאפשרת לקוראים ללמוד על קיומם של יקבים אחרים מלבד אלה שמיוצגים על מדפי חנויות היין, כאשר כל יקב בספר מקבל את אותו אורך היריעה, ולא משנה אם הוא מייצר 1,000 בקבוקים בשנה או מעל מליון. הספר חושף סצנה ערנית מאוד, מגוונת ומעניינת של ייצור יין ישראלי, ומפתה לטעום ולדגום ממנו. העדר הביקורתיות הוא סוג של חיסרון, אך ניתן להתנחם בקיומה של סלקציה מסוימת בידיעה שלא כל היקבים בארץ זכו להיכלל בספר. בכל זאת קחו בחשבון שעדיין יתכנו אכזבות, אבל קחו את זה כחלק מהעניין.

לסיכום, מדובר במסמך חשוב שעושה כבוד ליין ולייננים הישראלים. לספר מצורפת מפה של הארץ, בה מסומנים היקבים שמופיעים בספר, ואנחנו ממליצים להתייחס לספר כאל מדריך לטיולים בארץ. בחרו לכם אזור וטיילו דרך היקבים שלו, מובטח לכם טיול מרווה ומעניין. רק תרוקנו את הבגאז' לפני, מי יודע עם כמה ארגזים תחזרו הביתה.
 
שביל היין
אליעזר זקס וירון גולדפישר
הוצאת קורדינטה
מחיר: 149 שקלים
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.