כפרות עליך, מלצר

 
עודכן 15:50 23/09/2007
צ`אק פליז

בין פרקי האלופה 2, ישב המלצר ועשה חשבון נפש על כל עוונותיו בשנה החולפת. היריעה קצרה מלהכיל, אבל לפחות זאת התחלה

 
 
 
 
 
אלף כפרות לא יספיקו (תמונה: SXC)
אלף כפרות לא יספיקו (תמונה: SXC)
יום כיפור יצא על סוף שבוע, אז החלטתי שהטור הפעם יסכם אותו, ולא יקדים אותו. אלו מילות הסיכום שלי. התכוונתי לבלות סוף שבוע ראשון בלי עבודה זה שנה וחצי, במרתון מענג של האלופה 2, לנשנש משהו ולהשלים פערים עם היקום הסובב אותי. פתאום התגנבה למוחי מחשבה טורדנית, שאולי עשיתי דבר או שניים שדורשים התנצלות. רשימה קצרה ללא ספק, בטח לא כזאת שתמלא טור? אז זהו, שלא ממש. הנה המובחרות שבסליחותיי, מי ייתן ואמצא כפרה.
 

לסבתא שלום, ברוך השם

נתחיל בסליחה הראשונה או כמו שאני קורא לה "פרשת הקפה הנטול". במשך תקופה די ארוכה לא היה לנו קפה נטול, פשוט לא היה. בוקר אחד הגיע לקוח וביקש הפוך נטול, ואני, שלא ידעתי שאין, שמחתי להיענות לבקשה. הוא כל כך שמח שיש לנו. משום מה הייתה לו בעיה למצוא במקומות אחרים. כשהאחראי משמרת ניגש אלי עידכן אותי שאין לא מצאתי בעצמי את הכוחות לאכזב אותו. מה כבר יכול להיות, מקסימום הוא לא יבין איך יש לו פתאום כל כך הרבה אנרגיה. אבל מה, מאז הוא הקפיד לחזור כל שבוע, ולבקש את ה"הפוך הנטול המצויין שלנו". כעבור כמה חודשים, שהגיע סוף סוף קפה נטול, חיכיתי בקוצר רוח שהלקוח יגיע. ביום הקבוע, איך שהוא מתיישב הנחתי לו על השולחן הפוך נטול עשוי לתפארת. כמה דקות אחרי הוא קורא לי ושואל: "תגיד, מה קרה לקפה שלכם היום, ממש נורא ואיום". לא ראיתי אותו מאז.

בחורה נוספת שמגיעה לה סליחה, היא ג. מלצרית חמודה למשעי שעובדת איתי. באופן עקרוני אני נמנע מלענות לשיחות מחברים לעבודה סתם כך, זה בדרך כלל נגמר רע. הפעם, מתוך היסח דעת עניתי, וזה אכן נגמר רע. ג התמימה שאלה אם אוכל להחליף אותה בעוד כשעה במשמרת לכבוד שובו המפתיע של החבר שלה מחו"ל. יצא שבאותה שעה דהרתי לי במסע קניות מפרך ברחבי קניון רמת אביב, וזה לא נשמע כמו תירוץ טוב לסרב, ובלי לשים לב נפלט שאני בדרכי לבקר את סבתי החולה.

מחלתה של סבתי (שמרגישה נהדר דרך אגב, אני אוהב אותך סבתא) התגלתה כמכרה זהב של ממש, כשנאלצתי לחזור לקניון לשם השלמה של מספר פריטים בשבוע שלאחר מכן. ג. כאבה את כאבי ושמחה לעזור. אז סליחה ג. ובאותה הזדמנות הייתי רוצה גם להתנצל בפני כרטיס האשראי היקר שלי, על שהורדתי אותו לזנות. אין מכונת אשראי בקניון שלא עברה עליו.
 

יתכן שפיברקתי רומן

אוקי, רציתי גם להתנצל בפני הבחורה המקסימה שהגיעה עם משפחתה לאכול ארוחת ערב, ומבלה כבר מספר ימים בפנימית א' בתל השומר. אמרת לי שאת אלרגית בערך עשר פעמים, ובאמת זכרתי שאין בזה אגוזים. הייתי בטוח לגמרי, לפחות עד שצפיתי בפרצופך מתנפח לממדים של מדינה קטנה. כנראה הייתי צריך ללמוד קצת יותר טוב למבחן על התפריט.

ואי אפשר לשכוח את אחראית המשמרת שלי. אחרי שתקופה לא קצרה היא ישבה לי על הווריד, החלו לצוץ כל מיני שמועות מרושעות עליה ועל המלצר החדש והמוזר. יתכן שנתתי למלצרית הכי רכלנית במסעדה להבין שמשהו קרה ביניהם. בכל מקרה, אני באמת מצטער על כל הצחקוקים המרושעים שנשמעו כל פעם שעברת ליד מישהי מהמלצריות.

מה עוד, מה עוד? טוב, הייתה גם הגברת עם השמלה האדומה שהחמאתי לה על ההריון, המדומה לחלוטין, כך הסתבר. והייתה גם הפעם שעברתי בשירותים והתעלמתי ממישהי שביקשה נייר דרך התא. לא נעים. בכל מקרה, נראה לי שזהו. איזה כיף, אני מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו, לחשוב שהסתובבתי עם המטען הזה כל השנה.עכשיו אני מוכן לחלוטין לשנה הקרובה, טבולה ראסה.

עד כאן עלי. אבל משהו אומר לי שאני לא לבד. שפכתם על הזקן המעצבן מרק? ירדתם על הלקוחה השמנה חזק? הכנסתם לילד הקרצייה לפסטה מקק? שתפו אותנו בתגובות למטה, ואולי תזכו במחילה הנכספת..
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.