זה לא עסק

 
עודכן 18:41 12/10/2007
צ`ק פליז

טריק שיווקי מדהים או ניצול ציני על חשבון הלקוח? מלצר בהפרעה חושף את הסודות שמאחורי הארוחה העסקית

 
 
 
 
 
הו, ארוחות עסקיות, הדרך של כל לקוח להרגיש לרגע כמו איש עסקים, והדרך של כל מלצר להרגיש לרגע כמו עבד. רגע ארוך, שנמשך לרוב בין שתים עשרה לחמש אחר הצהריים. כמה אני אוהב ארוחות עסקיות, במיוחד בקיץ, כשחם, במיוחד בחוץ. עת פותחים את דלתות המסעדה בשתים עשרה אפס אפס כובד רב מורגש באוויר. רק שנייה קודם לכן המזגן עוד הורגש בשיא עוצמתו, המסעדה מסודרת למשעי, שקט מופתי. כולם מחייכים, מאושרים, מגוהצים ונקיים. מלצרים ומלצריות מחליפים חיוכים תמימים, כאילו לא היינו פה כבר. אולי היום הכל יהיה בסדר. וברגע שאחרי, עם פתיחת דלתות המסעדה, החום פורץ פנימה כמו נפתחו שערי הגיהנום.
 

המפץ הגדול

הו אלוהים, הם באים (asap images)
הו אלוהים, הם באים (asap images)
עשרות אנשים כבר מקובצים ברובע המסעדות של הרצליה פיתוח, צובאים על הדלתות, צמאים לקצת חופש מהמשרד, מורעבים למשהו לתקוע בו את השיניים, מכורים לתחושת הנמנום המסממת שתבוא עם סיום הארוחה, כאשר כל הדם יתנקז למערכת העיכול ולרגע לא יצטרכו לחשוב על יום הנישואין המתקרב, דיון השכר במשרד או החותנת שבאה לביקור בשבוע הבא. המלצרים מצמצמים את עיניהם ומשמיעים קולות גרגור שקטים, מהבטן, תוך כדי צפייה בעדר הפילים המשתלט אט אט על כל שולחן פנוי, מעקם, מפיל ומזיז, תובע אותו לעצמו. הגיע הזמן לצאת לקרב.
 
למה, בעצם, הומצאה הארוחה העסקית? טוב, התשובה על השאלה הזאת די פשוטה. אולי השאלה שצריך לשאול היא מה משמעות הארוחה העסקית? למי בדיוק זה משתלם? ללקוח? Think again.
הארוחה העסקית אולי החלה כתרגיל שיווקי מדהים של מסעדות שביקשו לקבל יתרון יחסי על פני המתחרים על ליבם של עובדי המשרדים, אלה שאמנם עוד לא מנהלים גדולים, אך רוצים להרגיש כאילו הם כבר בדרך. ואין ספק שארוחה צנועה במסעדה מהודרת אומרת מנהל יותר מאשר סנדוויץ מהבחורה עם היבלות שמסתובבת עם העגלה בין המשרדים. אבל מאז העסקית עברה כמה וכמה גלגולים עד שהפכה לנורמה. היתרון השיווקי אבד לעולמים אך המסעדנים נתקעו עם הדיל, ומכאן עד לשימוש ציני במושג הדרך קצרה עד מאוד.
 

הסוד

עובדים בשיטת המנה הקרה (asap images)
עובדים בשיטת המנה הקרה (asap images)
אז מהי המשמעות האמיתית? הסוד של עסקית הצהריים הוא שבמציאות של היום, מסעדות רבות היו קורסות תחת הלחץ ומתמוטטות לאחר שעת צהריים קדחתנית במיוחד. לכן, ישבו המסעדנים הרשעים וחשבו תוך כדי עישון סיגר ריחני: "איך נפתור את בעיית הלחץ בצהריים ואת בעיית העסקית גם כן?" א-הא! שתיקה השתררה בחדר, ורעיון המנה הראשונה נולד.

גם העסקית הגרועה ביותר, זאת שלא כוללת אפילו שתייה ונמכרת במחיר המנה העיקרית, כוללת מנה ראשונה. תחשבו על זה, רוב האנשים בצהריים לא רוצים לאכול מנה ראשונה גם ככה. אבל עם העסקית הם חייבים. כי בינינו, מי יוותר על אוכל חינם. אז מקבלים יותר אוכל ממה שרוצים, משלמים אותו דבר על המנה העיקרית, ומרגישים כאילו זה באמת משתלם.

אך המנה הראשונה הקטנה (ולרוב העלובה) הזאת היא כל העומד בין המסעדה לבין אבדון. תעשו חשבון פשוט: מאה אנשים נכנסים למסעדה בפרק זמן של רבע שעה. כולם ממהרים, כולם רעבים ולכולם יש בקשות מיוחדות. הדרך היחידה של מטבח להתמודד עם כמות כזאת של הזמנות היא על ידי סינון קפדני. והדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי להכריח את כולם לקחת מנה ראשונה. והמנה הזאת לרוב פשוטה, מוכנה מראש וקרה (או סיר מרק שיושב על האש). וכך, בזמן שהלקוח משחק עם החסה ומטפח אשליה שהוא לא מחכה, עומלים במטבח על המנות העיקריות. טוב, לפחות הייאוש נעשה יותר נח.

במקרים שבהם העסקית ניתנת במחיר נמוך ממחיר המנה, המסעדה מפצה בדרך אחרת. מישהו שם למעלה כנראה מאמין שהלקוח כה מוכה אשליות בגלל גודל הרעב והלחץ לחזור למשרד, שלא ישים לב שהסטייק שלו הצטמק פלאים לכחצי מגודלו המקורי.
 
 

זה לא אנחנו - זה אתם

אך האם יש לרחם על הלקוחות המסכנים? אף לא לרגע. המטאפורה "עדר פילים" יועדה כמחמאה כדי לרכך את ליבכם. הרשו לי לומר לכם בלב שלם, שכל טריק מלוכלך שאתם קורבנותיו מגיע לכם. כשעובדי ההיי טק בהרצליה פיתוח יורדים לאכול, הם לא רואים מסעדות, הם רואים חדר אוכל גדול עם הרבה אגפים. כרטיס הפלאים מהמשרד הוא אמצעי התשלום, ואם הם שכחו כסף קטן, אז זה באמת לא נורא. הם הרי פה כל יום, לא?! אז בפעם הבאה שאתם רוצים לאכול צהריים, תעשו לעצמכם טובה ותנו הזדמנות לבחורה המיובלת עם הסנדוויצים. לפחות אצלה אתם יודעים בדיוק מה כלול.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.