גבר, אישה, אוכל, שתייה

 
עודכן 14:12 12/02/2008
צ`ק פליז

זה התחיל בהתלמדות והמשיך במשמרות משותפות וקיפול כסאות לתוך הלילה. מלצר בהפרעה שופך אור על חיי האהבה של האנשים שמפנים לכם את הצלחת

 
 
 
 
 

בחור פוגש בחורה

הוא חדש, היא מעבירה לו את ההתלמדויות. מלמדת אותו הכל מההתחלה, לפי הספר. מראה לו דבר אחר דבר ברצינות תהומית, כאילו מדובר בפרוייקט האטום ולא בהגשת קפה. איך מנקים את העמדה, איך מפעילים את המחשב, איך פורסים את הלחם. הוא לוקח את כל הסיפור קצת פחות ברצינות. הוא בא להנות, והעבודה היא רק תופעת לוואי נעימה. היחס שלו קצת ציני, ויש לו מן חיוך כזה, ממזרי, שמעלה לה את הפיוזים ומקבע את הפרצוף שלה בקרח. אבל בפנים משהו אצלה קצת נמס. היא שואלת אותו מה הדבר הראשון שעושים כשלקוח נכנס, הוא אומר לה מתחבאים. חיוך מתחמק לה בין השפתיים. היא מטה את פניה לצד שלא יבחין. הוא מבחין, בטח מבחין.
 

(לא כל ה)התחלות מתוקות

את באה לפה לעיתים קרובות? (צילום: asap images)
את באה לפה לעיתים קרובות? (צילום: asap images)
ההתלמדויות נגמרות, הוא לא ראה אותה מאז אותה ראשונה. עם כל שטף התפריט והפרטים קצת שכח ממנה בכלל. משמרת ראשונה עוברת בסדר, מעט טראומות. משמרת שנייה הוא פוגש אותה, היא בדיוק מסיימת. היא דווקא כן זכרה. התעניינה ללא עניין מתי הוא עובד, מסיבות מקצועיות כמובן. הוא לא כל כך מגיב אליה. היא מנמיכה ציפיות. עם הזמן מתחיל לעבוד איתה יותר. דווקא נחמד להם. היא עוזרת לו ברגעים קשים והוא מצחיק אותה כל המשמרת. פתאום עושים סגירה ביחד. בשעות המאוחרות המסעדה שקטה. יש זמן לדבר; הכוכבים מאירים בשמיים בזמן שהם מקפלים את הכיסאות.
 

הסכם סודיות

אין כמו התחלות. ואם כבר התחלות, אז שיהיו אסורות. עיניהן מצטלבות בכל הזדמנות. גוף נוגע בגוף במעברים. הם מתנדבים לסגור ביחד, מופיעים אחד במשמרות של האחר ללא סיבה. "הכי טוב שאף אחד לא ידע" הם מחליטים ביחד. הרגעים הכי טובים קורים כשהם מוצאים את עצמם לבד לשנייה ארוכה מאחורה בעמדת לחם. אם רק הקירות יכלו לדבר.
 

נכנס יין

עוד דקה הם גם יספרו ללקוחות (צילום: asap images)
עוד דקה הם גם יספרו ללקוחות (צילום: asap images)
עובר כבר חודש. יש כבר פגישות סודיות מחוץ לכותלי המקום, בבתי קפה אחרים. כולם כבר יודעים-לא-יודעים. במסיבת ל"ג בעומר הם שותים קצת יותר מדי. פתאום זה נראה בסדר, וההתלטפויות נעשות תכופות. מחליטים לעשות את זה רשמי. מגיעים יחד איזה ערב אחד. חלק אדישים, חלק מפרגנים. שולחים את זאתי שלא מפחדת לשאול שאלות קשות. מאחורי הגב לכולם יש מה להגיד, גם לאלה שאין להם. "מעכשיו זה כבר לא בידיים שלנו", היא אומרת. "יהיה בסדר", הוא מחייך ומנשק.
 
 

כל הדברים הטובים...

עוברים כמה שבועות. כל הרוחות נרגעו. גם שלהם. קצת קשה לראות אחד את השני כל היום וכל הלילה. הויכוחים נעשים יותר תכופים. הוא רוצה לבלות עם חברים בערב, היא רוצה ללכת לסרט. בעמדת לחם הוא מחכה לרגע הנכון, אבל אין לה זמן, צריך לגשת לשולחן חמש.
 

...מגיעים לסוף

חמודה, למה את בדיכי? (צילום: asap images)
חמודה, למה את בדיכי? (צילום: asap images)
הפרידה לא קלה. היא בוכה, הוא לא מביט בעיניים. היא כועסת והוא מקלל בשקט. יום אחרי כבר יש משמרת ביחד, מבקש מחבר להחליף ומצליח להתחמק לכמה ימים. לא שזה משנה, היא כבר התקשרה להודיע שהיא חולה. לאט לאט החדשות מתחילות לדלוף, וסערה עולה שוב. כולם משתתקים איך שאחד מהם נכנס. דווקא עכשיו היה נחמד להיעזר אחד בשני. לפני שהיא נכנסת היא נושמת כמה נשימות עמוקות. הוא נכנס וישר מתבדח כרגיל, כאילו כלום לא קרה. קשה להתרכז בשולחנות, והמנהלת שמגלה הכל אחרונה מפרידה ביניהם במשמרות.
 

כשדלת נסגרת

ברגע של ייאוש היא מתקשרת לאקס. הוא בא מייד והם מעבירים ערב ועוד ערב ביחד. היא יודעת שעכשיו צריך לסיים את זה שוב, ומחכה לעיתוי הנכון. וגם לקצת אומץ. הוא מגיע למסעדה שבוז. כבר לא כיף פה, הגיע הזמן להמשיך הלאה. הוא קולט מישהי יפה בעוברו. כמה דקות אחרי המנהלת שולחת אותו לשולחן שלה, היא המתלמדת החדשה שלו. הוא מחייך את החיוך המפורסם.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.