סופגניית הזהב 2007

 
עודכן 13:36 28/01/2008
יעל ניסקי, צילום: שירה גל

ציפוי שוקולד או מילוי קרם קפה? פיסטוקים או מרנג לימון? חסכנו לכם את ההתלבטויות והקלוריות, והושבנו את חברי מערכת נענע 10 למבחן טעימה ארוך, שכלל את מגוון טעמי הסופגניות הקיימות בשוק

 
 
 
 
 
אם עד עכשיו התכסתם בתירוץ הדיאטה, ונמנעתם ליצור קשר עין עם כל הנעשה בקונדיטוריות ובתי הקפה בזמן האחרון, אז הנה ספויילר: השנה מירוץ הסופגניות הוא חגיגה שלמה של טעמים, ציפויים ומילויים הזויים שונים - החל ממרנג לימון, דרך פסיפלורה חושנית וכלה בקרם חלבה, כשריבת התות נדחקת לשולי המדפים. אז נכון - כל סוגי הסופגניות מאיימים לנו על הצלוליטיס במידה שווה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שלא כולן, איך לומר, עושות טוב לחוש הטעם שלנו.

כדי לעשות סדר בטעמים בהם מלעיטים אותנו בחג, וכדי לחסוך לכם קצת בקלוריות מיותרות על המצאות לא מוצלחות - הושבנו את חברי מערכת נענע 10 לניסוי טעימה ארוך ומשמין. התוצאות - לפניכם.
 

אידלסון 10

יותר טובה מהאורגזמה של הנר השביעי
יותר טובה מהאורגזמה של הנר השביעי
ציונה הרשקוביץ, הבעלים האגדתית של קונדיטורית "אידלסון 10" בתל אביב, ציינה בפנינו כי בכוונתה להכין לקראת חנוכה סופגניות קלאסיות במילוי ריבה או ללא ריבה וכי אצלה לא תמצאו ריבת חלב, לא שוקולד ולא מילויים מוזרים אחרים, גם אם תרצו. הסופגניות בקונדיטוריה הן אולי "רק" עם ריבה – אבל איזה סופגניות אלה היו!

חברי המערכת נראו בזמן הטעימה כאילו זו הפעם הראשונה שהם טועמים סופגניה - הם לא חדלו להיאנח, להתמוגג ולהשמיע קרקורים ורעשים מוזרים של עונג עם כל ביס. ותאמינו לנו - מורעבים הם לא. עורכת ערוץ הסטייל טענה שהסופגנייה יותר טובה מה"אורגזמה של הנר השביעי", ולא מעט אחרים ביקשו למסור שהיא מזכירה להם את "הטעם של הסופגנייה של אמא".

הסופגנייה לא הייתה גדולה מידי ולא קטנה מידי, אלא בדיוק במידה לאדם אחד. הבצק היה קלאסי ולא שמן מידי. ריבת התות הרגישה ביתית – ולכן אנחנו מניחים שלא הוציאו אותה מצנצנת של "עסיס" מהסופר. כמות המילוי הייתה מדויקת ולא השתלטה על הסופגנייה, והזיגוג של הסוכר מעל היה מצוין. בקיצור - כל מה שרציתם מסופגנייה לחנוכה בתמצית אחת טובה.

ציון כללי: 10
 

פטיסרי מזרין

השף קונדיטור אלון גולדמן מ"מזרין" מציע השנה טעמים יוצאי דופן לצד הסופגניות הקלאסיות במילוי ריבת תות שדה. בין היתר תוכלו למצוא בקונדיטוריה סופגניות במילוי ריבת חלב עם ציפוי שוקולד חלב וקוקוס, סופגניות מלבי עם ציפוי שוקולד לבן ופיסטוק וסופגניות במילוי שוקולד מריר עם ציפוי שוקולד מריר. אבל לא בכך הסתיימו הטעמים הנועזים, תוכלו למצוא גם סופגניות במילוי קרם פסיפלורה ובציפוי שומשום וסופגניות פטל ופרג בציפוי פרג.
 
הברקה לאוהבי הקוקוס
הברקה לאוהבי הקוקוס
כל הסופגניות שנוסו היו אסתטיות למראה, בעלות בצק נימוח ואוורירי, בטעם של סופגנייה קלאסית ולא שמנונית מידי. הדעות היו חלוקות בין הנסיינים בעיקר בכל הקשור למילויים והציפויים השונים של הסופגניות. הסופגניות שצברו את הציונים הגבוהים היו במילוי ריבת חלב עם ציפוי שוקולד חלב וקוקוס, וסופגניות פטל ופרג בציפוי פרג. הסופגניות במילוי ריבת חלב הוגדרו כטעימות מאד והרגישו לחלק מהנסיינים קצת כמו טעמו של כדור שוקולד ביתי. הקוקוס השתלב מצוין עם הבצק ונתן קונטרה טובה למתיקות של ריבת החלב - ללא ספק, הברקה לאוהבי הקוקוס.

סופגנית הפטל והפרג בציפוי פרג נחלה הצלחה אדירה אף היא והפתיעה את הנסיינים בטעמה, למרות שחלקם חששו ממנה (לא כל יום יוצא לאכול סופגנייה עם ציפוי פרג). המילוי היה מתוק- חמצמץ והארומה של הפטל הורגשה בו, כך שהשתלב מצוין עם טעם הבצק. ציפוי הפרג נתן קראנצ'יות כייפית בכל נגיסה והשילוב הזה היה יוצא מהכלל.

סופגניות במילוי ריבת חלב עם ציפוי שוקולד חלב וקוקוס – ציון: 10
סופגניות פטל ופרג בציפוי פרג – ציון: 10
 
 
שילובים לנועזים
שילובים לנועזים
מספר סופגניות קיבלו דעות לכאן ולכאן. לדוגמה סופגניית השוקולד המריר, שטעם המילוי הזכיר מעט טעם של דני שוקולד, למרות שהציפוי זכה להצלחה יתרה. סופגנית המלבי, שהייתה בציפוי פיסטוקים, הייתה אהובה מאד על חלק מהנסיינים ובלתי אפשרית לאכילה על ידי אחרים. חלקם זיהו את בושם מי הורדים במילוי הקרם וחלקם לא הצליחו לזהות את הטעם הייחודי וטענו שמדובר ב"מילוי וניל". כנראה שצריך להיות קצת יותר אנין בשביל הסופגנייה הזאת.

הסופגנייה שצברה את הניקוד הנמוך ביותר הייתה במילוי קרם פסיפלורה ובציפוי שומשום. למרות שהיא עוררה סקרנות, התברר כי המילוי הצהבהב היה חסר טעם של פסיפלורה טבעי, חמצמץ ולא טעים. השילוב עם השומשום גם הוא הוגדר על ידם כ"לא מוצלח".

סופגניות במילוי שוקולד מריר בציפוי שוקולד מריר – ציון: 8
סופגניות מלבי – ציון: 8
סופגניות במילוי קרם פסיפלורה ובציפוי שומשום – ציון: 5
 

רולדין

הסופגניות של רולדין מגיעות במארז יפייפה ומרשים של 8 יחידות, אותן ניתן לבחור אותן ממספר רב של טעמים מגוונים. בין היתר, הרשת מציעה סופגניות קלאסיות, סופגניות במילוי שוקולד, סופגניות חלבה-אייריש קרים וסופגנית פיסטוק. הבצק של כל הסופגניות של רולדין התקבל היטב על ידי הטועמים והוגדר כבצק טעים של "סופגניה אמיתית". הבצק לא היה שמנוני מידי והגודל של הסופגנייה היה מספק ובמידה הנכונה. גם במקרה של רולדין הדעות נחלקו לכאן ולכאן בכל הקשור למילויים והציפויים השונים של הסופגנייה. החלטנו לטעום חלק מהטעמים המיוחדים ששלחה לנו הרשת כדי לעשות קצת סדר במגוון הרחב והמבלבל.
 
הסופגנייה שקיבלה את הציון הגבוה ביותר הייתה במילוי ובציפוי שוקולד. המילוי הרגיש כקרם שוקולד חלב-אגוזים והיה בכמות שלא משתלטת על החיך. הציפוי היה בטעמו קצת יותר מריר. אוהבי השוקולד שילבו את חוות דעתם בתוספת גניחות ואנחות הנאה. סופגנייה נוספת שצברה ניקוד נאה למדי הייתה במילוי ובציפוי וניל. המילוי הוגדר כקרמי, אם כי יש שטענו שמדובר ב"דני וניל". הציפוי החיצוני היה מורגש יותר בארומת הווניל שלו, אך בכלליותה הסופגנייה הוגדרה כהצלחה של שילוב טוב ולא מתוק מידי בין טעמי הציפוי והמילוי לבצק.

סופגניות שוקולד בציפוי שוקולד – ציון: 9.5.
סופגניות וניל – ציון: 8.5
 
המארז מבפנים - מאכזב
המארז מבפנים - מאכזב
בכמה מקרים, למרות ערכה האסתטי של הסופגנייה ויופייה החיצוני, שילוב הטעמים בה לא הרגיש במקום, או שהשתלט עליה יתר על המידה. הסופגנייה במילוי קרם שמנת וציפוי שוקולד נתקלה בלא מעט סימני שאלה - המילוי אמנם היה אוורירי ובטעם שמנת מוצלח, אך ציפוי השוקולד נחל אכזבה והוגדר כ"ציפוי עוגה" רגיל למדי. שילוב הטעמים הזה בסופגנייה הוגדר כ"מאכזב".

כך גם במקרה של הסופגנייה במילוי שוקולד ובציפוי שוקולד עם סוכריות. במקרה זה, נטען כי המילוי והסוכריות השתלטו לחלוטין על הסופגנייה עד כי קשה ליהנות מחוויית הסופגנייה עצמה. סופגנייה נוספת שנחלה תבוסה הייתה בטעם פיסטוק. מרבית הטועמים חוו עיוותי פנים בזמן הטעימה, והחליטו לוותר על התענוג אחרי ביס אחד. הטענה היתה לציפוי והמילוי הירוקים אין טעם של פיסטוק טבעי, אלא של וניל או שוקולד לבן מתוק מידי. היו שטענו שמדובר בכלל בטעם של מרציפן, שהוא כידוע, מגעיל לכל חיך, למעט עבור המופרעים קולונארית, וזו כבר בעיה שלהם.

סופגנייה במילוי קרם שמנת וציפוי שוקולד – ציון: 7
סופגנייה במילוי שוקולד ובציפוי שוקולד עם סוכריות – ציון: 6.5
סופגנייה במילוי וציפוי פיסטוק – ציון: 5
 

אינגליש קייק

לרשת הקונדיטוריות מספר טעמים חדשים שניתן לרכוש גם במארז בונבוניירת סופגניות, בין היתר, סופגנייה קלאסית במילוי ריבת פובידל שזיפים, סופגנייה במילוי קרם חלבה, סופגנייה במילוי קרם לימון וציפוי מרנג, סופגניות שוקולד וסוכריות וסופגניות פונדנט קפוצ'ינו. הבצק בכל הסופגניות הוגדר על ידי הנסיינים שלנו כבצק איכותי ולא שומני מידי וענה על הציפיות מסופגנייה קלאסית טובה. החלטנו לטעום כ- 5 מהטעמים השונים והמיוחדים שהיו במארז.
 
בונבוניירה? לא ממש
בונבוניירה? לא ממש
שלוש סופגניות קיבלו את ציונים גבוהים - שוקולד בציפוי שוקולד וסוכריות, מילוי קפוצ'ינו וסופגנית החלבה. המילוי השוקולדי הוגדר על ידי הטועמים כעשיר ואיכותי, והשילוב עם הסוכריות הוסיף קראנצ'יות בלי להשתלט על טעם הסופגנייה. יש שטענו שמדובר בטעם של "עוגת יום הולדת" – אבל על הפן החיובי של המילה.

הסופגנייה במילוי קפוצ'ינו הגיעה בציפוי מתוק של פיסטוקים והוגדרה כהצלחה באופן מיידי. כך גם הסופגנייה במילוי קרם חלבה הייתה אהובה. המילוי היה בכמות מספקת, יש שטענו שהוא מעט משתלט- אך עם נוכחות טובה ולא מייגעת מידי, כמובן, לאוהבי החלבה.

סופגניות במילוי קפוצ'ינו – ציון: 9.5
סופגנית שוקולד בציפוי שוקולד וסוכריות – ציון: 9
סופגנית חלבה - ציון: 9

שתי סופגניות נחלו אכזבה בקרב נסיינים המערכת הרעבים. אחת מהן היא סופגנייה במילוי קרם וניל וציפוי שוקולד לבן, שהוגדה כניסיון ליצור קרם שניט, כשהתוצאה נעה בין וניל איכותי לדני וניל, תלוי את מי שואלים. הציפוי, לעומת זאת, הרס טוטאלית את החוויה, מאחר שהיה מתוק מידי וחסר ארומה.

סופגנייה נוספת שנחלה כשלון חרוץ היתה במילוי קרם לימון וציפוי מרנג. הסופגנייה הזאת מאד יפה, והמרנג אמנם היה טעים- אך המילוי גרם לזעקות שבר ומחאה. הנסיינים לא קיבלו בברכה את אלמנט ההפתעה שבטעם הלימון, שהיה מתוק מידי והוגדר ככבד ואינטנסיבי. אם ציפיתם לטעם של פאי לימון – כדאי אולי שתאכלו פאי לימון ולא תצפו לקבל אותו בתוך סופגנייה, החיבור פשוט לא היה מוצלח.

סופגנייה במילוי קרם וניל – ציון: 7
סופגנייה במילוי קרם לימון וציפוי מרנג – ציון: 5
 

לחמים

מאפית לחמים, השוכנת ברחוב החשמונאים בתל אביב, הולכת על שיטות מסורתיות גם בכל הנוגע לסופגניות. הם מציעים סופגניות קלאסיות בשלושה מילויים - ריבת תות שדה, שוקולד וקרם פטיסייר וריבת חלב. בנוסף, המאפיה מציעה סופגניות אפויות בשלושת הטעמים. כל הסופגניות קטנות ועדינות, דבר שהווה יתרון לרוב הטועמים ששמחו שיכלו לאכול מספר סופגניות שונות, למרות הדיאטה. המראה שלהן הוא אסתטי, כמעט אישי, ומעורר תיאבון והבצק בכולן היה אוורירי, רך וטעים ולא שמנוני מידי. בסך הכל, סופגנייה קטנה ומתוקה למשעי עם טעם של בית. בין הסופגניות של מאפית לחמים, היו שקיבלו ציונים טובים יותר והיו כאלה שהדעות לגביהן היו חלוקות.
 
קטנות וחמודות, לא יותר מזה
קטנות וחמודות, לא יותר מזה
הסופגנייה שקיבלה את הציון הגבוה ביותר הייתה סופגנית השוקולד. הציפוי שלה היה ציפוי מריר ואיכותי שהשתלב טוב עם טעם הבצק והמילוי. המילוי עצמו היה בכמות נאה, ומרקמו קרמי ועדין במידה, אם כי לא היה לו טעם חזק כמו הציפוי ויש שטענו כי כדאי לחזק את טעם הקקאו שבו. מאידך היו כאלה שאהבו את הטעם העדין ואת העובדה שלא השתלט על הסופגנייה כולה.

סופגנית ריבת החלב נחלה הצלחה חלקית בקרב הנסיינים. למרות שהייתה התלהבות מהבצק של הסופגנייה בכללותה, המילוי הוגדר כפחות איכותי מהמצופה. נטען כי ריבת החלב הייתה מתוקה, אך לא מספיק חזקה בטעמה, חלבית מידי ויחסית די "רגילה".

הסופגנייה שלא צלחה את הנסיינים שלנו הייתה דווקא הסופגנייה הקלאסית במילוי תות, שהוגדרה כסתמית ובעלת טעם של ריבה מצנצנת בסופרמרקט.

סופגנית שוקולד – ציון: 9.5
סופגנית ריבת חלב - ציון: 8
סופגנייה במילוי ריבת תות – ציון: 6

למאפית לחמים יש גם סופגניות אפויות עם אותם מילויים של הסופגניות המטוגנות שציינו. במקרה זה הדעות היו אף יותר חלוקות. היו שטענו שמדובר בהברקה של ממש, היו שאהבו את העובדה שהסופגנייה לא שמנונית כל כך והיו שלא שמו לב בכלל שמדובר בסופגנייה אפויה. למרות שהסופגנייה האפויה של "לחמים" בסך הכל מהווה מאפה בריוש איכותי, היו שלא הסכימו לקבל כלל את האופציה הזאת כסופגנייה לחג באופן עקרוני. חלקם טענו שהסופגנייה לא מעבירה את חווית הסופגנייה האמיתית של חנוכה, והיו חייבים לחוש בטעם הטיגון. עבורם הסופגנייה הזאת לא סיפקה את הסחורה.

סופגניות אפויות בטעמים שונים – ציון: 7
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.