ואתם סוגדים

 
עודכן 09:54 15/12/2007
צ`ק פליז

כל אנטיפאט יכול להיות מלצר, אבל ברמן יש רק אחד. מלצר בהפרעה משרטט קווים לדמותו של המלך הבלתי מעורער של מקומות הבילוי

 
 
 
 
 
העולם מתחלק לשני סוגים. אלה שיש להם כסף, ואלה שאין להם כסף. אלה שאין להם כסף מתחלקים לשני סוגים: אלה שיעבדו במסעדה / בר / בית קפה מתישהו בחיים שלהם, ואלה שלא. אלה שיעבדו במסעדנות מתחלקים לשני סוגים: אלה שהם ברמנים ואלה שהם מלצרים. כמו במכשירים סלולריים, יש אפשרות ניוד בין התחומים. אלה שאין להם כסף יכולים להפוך לאלה שיש להם כסף. אלה שיש להם כסף יכולים להפוך לאלה שיש להם יותר כסף. אבל קיים תחום אחד בו אין שום שליטה על ההחלטה. ניתן לסכם אותו במשפט: ברמן הוא ברמן ומלצר הוא מלצר. וזהו.
 
צילום: אימג' בנק, getty images
צילום: אימג' בנק, getty images
אי אפשר לשנות זאת. מדובר בהחלטה גנטית – סביבתית לחלוטין שמעוצבת בשנים הראשונות, אך מרגע שנקבעה, זה סופי. זה לא כמו הומואים או דיסלקציה. זה באמת גנטי, אין פה שום בחירה אישית. ולכן בכל פעם שינוחו עיניכם על הבחור מאחורי הבר תוכלו להיות בטוחים שמקומו שם. כמובן שמדי פעם מצליחים להסתנן מתחזים. כאלו שאינם ברמנים בנשמה. כאלה שבכלל אמורים להיות מלצרים, או גרוע מכך, רואי חשבון. רוב מנהלי הבר מספיק מיומנים; הם מזהים ברמן אמיתי מקילומטרים, גם אם הוא עוד לא יודע זאת על עצמו. אבל מדי פעם מישהו מצליח לנצל רגע של חולשה ולהיכנס לבר. על מה אני מבסס את תיאוריית הגנום האנושי שלי? כיצד ההבדלים בין ברמן למלצר יכולים להיות באמת כל כך מהותיים?

לפני שאענה על השאלה הזאת, חשוב להבדיל בין ברמנים של מסעדות וברמנים של ברים. ברמנים של ברים הם סיפור אחר לגמרי. הם המלכים הבלתי מעורערים של המקום ופעמים רבות נחשבים יותר מהלקוחות. הבנים רוצים להיות כמוהם, הבנות רוצות אותם, וכולם רוצים לקבל שתייה חינם. הברמנים לא מחפשים משהו רציני. אבל גם הבנות מעוניינות בהם רק להלילה; עוד עשר שנים הם עם משקפיים, מכשיר שמיעה וחברים באלכוהוליסטים אנונימיים.

ועכשיו, כשהזזנו את זה מהדרך, אפשר לעבור לברמנים של מסעדות.

הדבר הבסיסי ביותר המבדיל בין ברמנים למלצרים הוא שברמנים הם אוהבי אדם. מלצרים לא אוהבים בני אדם, בכלל לא. התפקיד שלהם גם לא דורש זאת. להיפך, התפקיד מעוצב כך שמיום ליום מלצר ישנא יותר את הלקוחות שלו ובמהרה גם את כל בני האדם. באופן לא הגיוני בכלל, ככל שרמת המיזנטרופיה גדלה כך המלצר ייעשה טוב יותר במה שהוא עושה. זאת עד שלב מסוים, בו גדל הסיכוי שהמלצר יאבד עניין בעבודתו ויפתח עניין רב בלרכוש M16 גנוב ולרסס את כולם - זה בערך הזמן לעזוב את המקצוע. כל המלצרים יודעים זאת, התקווה היחידה בליבם היא לסיים את התואר קודם.
 
צילום: אימג' בנק, getty images
צילום: אימג' בנק, getty images
ברמנים, לעומת זאת, הם אוהבי אדם. הם אוהבים לקשקש, הם אוהבים להקשיב. יש להם הרבה סיפורים לספר והם אוהבים לחלוק את חכמת החיים שלהם עם הציבור הרחב. יש להם סיפורים שמיועדים להשיג מספרי טלפון (לזיין בחורות), סיפורים שמיועדים ליצירת קשרים לעתיד (סיפורים על זיונים של בחורות), סיפורים מהקיבוץ, סיפורים מהצבא. וכמו שלקוחות משגעים את המלצר כאילו אין מחר, כך לקוחות הבר מקיימים מערכת יחסים נעימה ומעשירה עם הברמן.

כמובן שזה לא בטעות, לקוחות שמתיישבים על הבר הם אנשים שונים לחלוטין מאשר לקוחות של שולחנות. לקוחות בר הם אנשים נעימים, סבלניים, טובי לב, שלא איכפת להם לחלוק את הבר עם עוד אנשים. כלומר, אוהבי אדם. ככה זה, ואף אחד לא אמר שזה פייר.
 
הברמן יושב במקדש פרטי, הבר. מדובר באיזור קדוש, שאין נכנסים אליו ואין יוצאים ממנו. הוא מוגן שם, כמו במגדל גבוה. מוגן מתלונות הלקוחות, מצעקות המטבח, ומנדנודי המנהלים. ממקדשם מפתחים הברמנים נקודת מבט פילוסופית על החיים. הם צופים משועשעים מכל מה שקורה שם, מחוץ לבועת הבר.

לברמן במסעדה אין מושג על התפריט. הם לא יודעים מה יש בו, לא יודעים ממה הוא מורכב או באיזה אוכל המסעדה מתמחה בכלל. ואף אחד לא מצפה מהם ליותר. מלצר, גם אם הוא חדש, יחטוף על הראש אם עשה טעות, אבל אם מתברר שמדובר בברמן גם המנהל הכי עצבני יתרכך ויחייך. "אוי, תומר, שוב התבלבלת בין מדיום לוול דאן.. מה יהיה איתך גבר? חבר'ה זה בסדר, תומר שוב התבלבל... קטעים איתך..."

מצד שני, באלכוהול הם כן מבינים, ובשונה ממלצרים, הם גם מצליחים למכור אותו. כשהמלצר ממליץ, זה נחמד. אבל כשהברמן ממליץ, זה כאילו שהשף בכבודו ובעצמו ניגש אליך לשולחן והציע לבשל לך את סעודת חייך.
 
 
אז אם חלמתם להיות ברמנים ולא מקבלים אתכם - עכשיו אתם יודעים למה. לכו ללמוד חשבונאות, תמיד יהיה מישהו במשרד שישמח שתכינו לו קפה. לתוספת עניין נצלו את חבריכם ומשפחתיכם כדי לברמן בברית הקרובה. אולי זה לא בדיוק הדבר האמיתי, אבל לפחות הרווחתם תחביב מגניב.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.