מועדון ארוחת הבוקר

 
עודכן 18:21 22/12/2007
צ`ק פליז

מלצר בהפרעה מספר על הטיפוסים של ארוחות הבוקר: הנודניקים, הקמצנים, המפונקים ואלו שבאו מרחוק. אז איך אתם אוהבים את הביצים שלכם?

 
 
 
 
 
למי מכם לא מתחשק פעם בכמה זמן לפנק את עצמו? אין כמו לקום בבוקר, לפתוח את המקרר, להסיט את קורי העכביש, לגלות על החלב תמונה של ילד נעדר מ- 1985, ולהחליט: "לא עוד! הבוקר אני מפנק את עצמי בארוחת בוקר". ארוחות הבוקר לנצח יהיו אבן הפינה של בתי הקפה בארץ. אחרי הכל, לא קיימים מקומות רבים בהם בחורה ענוגה שלגמרי אאוט אוף יור ליג תחייך אליך דבר ראשון על הבוקר, ולא תצפה ממך לחייך חזרה.
 
צילום: paul goyette, פליקר
צילום: paul goyette, פליקר
עסקית הבוקר היא כבר מזמן דבר שבשיגרה. מקום שלא מציע קפה ומיץ עם ארוחת הבוקר ייתקל בהרמת גבה רצינית מלווה בנהמה. יש דברים שאיתם לא מתעסקים. בטח לא על הבוקר. וכך מדי בוקר מאות אנשים נוהרים לבתי הקפה בעיר, מי לארוחת בוקר מפנקת עם חברה טובה, מי לפגישת עסקים זאת או אחרת, מתיישבים ומקבלים את תפריט הבוקר העמוס בכל טוב.

אז נכון, יש סוגים רבים של ארוחות בוקר - אבל באופן מפתיע משהו, זאת שרוב האנשים לוקחים היא לא פריטטה, ולא אגס בנדיקט, ברוב המקרים מדובר במה שנקרא 'ארוחת בוקר ישראלית'. לא נדיר לשמוע במסעדות אמירות כמו: "____ (השלם את החסר) יש לי גם בבית". אבל כשזה מגיע לארוחת בוקר, ניכר שאנשים שכחו איך מדליקים את הגז. קצת לא נעים להגיד, אבל לקוחות מוציאים את מיטב כספם עבור ביצה, סלט קטן וקוטג'. טוב, אני קצת מגזים. לפעמים מדובר בגבינת שמנת. אולי להכין מרק בטטה זה פחות אלמנטרי, אבל אין דבר פשוט יותר בעולם מלהכין חביתה בבית, ואני מדבר בתור אחד שזורק את הפסטה אל התקרה כדי לבדוק אם היא מוכנה.
 
יש שני דברים שמעצבנים במיוחד בארוחות הבוקר. הראשון הוא, איך לא, הקומבינות. מסתבר שארוחת בוקר היא דבר מאוד אישי. פעם לא היו לאמהות ספרים שאמרו איזה ארוחת בוקר הכי טובה לכל שלב התפתחות של הילד. כל אמא עשתה מה בראש שלה, וכל אחד גדל על משהו אחר. תעשה לי את הביצה רק מהלבן, תעשה לי עם מעט שמן, בלי שמן, ביצה אחת, שלוש ביצים. תחליף לי את הסלט לעוד שתייה ואת השתייה לעוד גבינה ואת הגבינה לגבינה אחרת. כן, ככה אתם נשמעים. הדבר השני אך המעצבן לא פחות הוא הנטייה להתחלק בארוחת הבוקר. שתי חברות, הכי קמצניות, מאלה שלא נותנות לצלם את הקלסרים באוניברסיטה, פתאום הופכות לי למושבה שיתופית. זאת תיקח את המיץ, זאת את הקפה. ואם החביתה לא תשביע, נתקע פחמימות על חשבון הברון. מלצר, תביא עוד לחם מחיטה מלאה. והמלצר דופק ספרינטים הלוך חזור בשביל חשבון שבמקרה הטוב יוצא ארבעים ושניים שקלים. האם אי פעם הייתה סיבה טובה יותר להתעורר בשש בבוקר?
 
היום האולטימטיבי לארוחות בוקר הוא ללא ספק יום שישי. כולם בחופש, נהנים, רוצים לחגוג את תחילת סוף השבוע. אני יוצא אליכם בקריאה נרגשת: בטח, אולטמטיבי. אבל תאכלו בבית! או למאותגרי הבנה: כולם בחופש. כולם רוצים להתפנק. כולם הולכים לבתי קפה.

כדי להסביר את זה, אני אקח אתכם לרגע למקום אחר. תחשבו על יום שמש יפה, יום שבת, אדם קם בבוקר ואומר: "איזה יופי! ביום כזה צריך להיות בחוץ, בואו נוציא את כל המשפחה לטיול". שעה לתוך הטיול הוא עדיין תקוע בפקק של המדינה, ואם זה לא מספיק גרוע, עם המשפחה שלו. ברדיו מספרים על שבירת שיא מטיילים ארצי. זה בערך ממצה את מהות ההליכה לבית קפה בשישי בבוקר. אין מקום לזוז, אין לאן לברוח ואין מלצר באופק. מתי כן כדאי ללכת לבתי קפה? באותו יום שמש, כשאתה תקוע בפקק בדרך לטיול. אז אתה מת להיות בבית קפה, אבל כל בתי הקפה שוממים, בטוחים שהגיע יום הדין, תוהים לאן כל האנשים נעלמו.

לסיום ארצה לטפל בבעיה שוודאי מטרידה חלק גדול מציבור הקוראים. בערך פעמיים - שלוש ביום נכנסים אנשים לבית קפה באחת בצהריים ושואלים אם עוד יש ארוחות בוקר. יש כמה מקומות מהממים שמגישים ארוחות בוקר כל היום, אך ברוב המקרים, ארוחת הבוקר מסתיימת בשתיים עשרה אפס אפס. אפס אפס זה אומר שגם בשתיים עשרה ועשרה אין כבר ארוחות בוקר. ולרוב גם בשתיים עשרה ודקה. ותמיד מנסים לשכנע: אולי רק עוד אחת, אני ממש רוצה, באתי מרחוק, אבא שלי גוסס משחמת הכבד, ותמיד הם הולכים הביתה בבושת פנים. אני רוצה לפתור את הדילמה אחת ולתמיד: אין לנו באמת סיבות הגיוניות. זה לא עניין טכני, אין בעיה עם המטבח, ולא, לא עברנו למתכונת צהריים. האמת, מדובר פשוט ברוע לב, רוע לב טהור. ואתם יודעים מה? מגיע לכם. יש לכם את החוצפה להתעורר בשתיים עשרה בצהריים כשאנחנו מתזזים פה משש בבוקר, ועוד לנפנף בזה? אין ארוחת בוקר. Come back next year!
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.