תראו מי בא לבקר

 
עודכן 12:09 12/01/2008
צ`ק פליז

נתקלתם בביקורת מסעדה אוהדת? לפני שאתם רצים לבדוק אותה בעצמכם, מישהו צריך לספר לכם איך זה באמת עובד. מלצר בהפרעה

 
 
 
 
 
אם מסעדה היא יצור חי, מארג של אנשים ודברים שיוצרים יחדיו מן עולם כזה, יש דבר אחד שכל מסעדה חוששת ממנו ומתרגשת ממנו בו זמנית, רוצה בו באותה המידה בה היא מעדיפה שלא תיאלץ לפגוש בו. האדם החשוב ביותר בעיני המסעדה, אויבה הטבעי והנצחי – מבקר המסעדות.

מבקרי מסעדות, כמו מבקרי הסרטים והתיאטרון, נחשבים לאובייקטיבים ולבלתי נגיעים. חיילים בשליחות האמת, חושפים אותה ללא רחמים וללא סנטימנטים בכל מקום בו הם פוגשים בה. אבל בשונה מסרט או מהצגה, שנראים אותו דבר גם כשהמבקר מגיע וגם כשלא, מסעדה יכולה להפוך את עורה לחלוטין עבור הלקוח הנכון. וכשאני אומר להפוך את עורה, אני מתכוון לכך בצורה מילולית.
 
עם כניסתה לתפקיד, עוברת המארחת תחת סיווג סודי ביותר תדריך ארוך המפרט את כל שמות מבקרי המסעדות, קלסתרוניהם ומבחר השמות הבדויים בהם הם משתמשים מפעם לפעם. צוותי חשיבה ממפים את המסעדות עליהן כתבו המבקרים בחודשים האחרונים, מסווגים לפי ז'אנרים, ערים ואיכות, ויוצרים רשימת ימים בעלי סיכון גבוה. הם מנסים לנתח את דפוסי הבחירה הבלתי מודעים של המבקרים, ופעמים רבות יודעים מה תהיה המסעדה הבאה עוד לפני המבקר עצמו. רגישות מיוחדת נוצרת עבור אנשים ששמם הפרטי הוא ג' או י', שנודעו כמלווים רשמיים של מבקרי המסעדות. ברגע שאותר יום כזה, והזמנה נרשמה ביומן על אחד השמות החשודים, המסעדה נכנסת לכוננות מיוחדת.

עם הגעת המבקר למסעדה, המארחת – שנישארה ערה כל הלילה לשינון תווי הפנים – מבצעת את הזיהוי הסופי. עוד היא מברכת אותו "בבקשה, מר ברוקוליבסקי" יד ימינה מחליקה באלגנטיות אל מתחת לקופה ולוחצת על הכפתור האדום. אזעקה נשמעת במטבח וההודעה נמסרת למנהלי משמרת באות מיוחד.
 
סעמק, איפה הכושי? (asap images)
סעמק, איפה הכושי? (asap images)
קירות המסעדה מסתובבים, מחליפים את המשפחות קשות היום עם הילדים המנוזלים באריסטוקרטים בריטיים עם ילדים מחונכים שיובאו במיוחד לצורך זה. המלצרית הנחמדה והמחוצ'קנת נעלמת במפתיע, ובמקומה מופיע מלצר אפרו אמריקאי פוליטיקלי קורקט ששומרים במחסן בקופסא מקרטון במיוחד לימים אלו. שחקן שנורא דומה לאיך קוראים לו, נו, זה מהטלוויזיה, נשלח להסתובב עם בגדי שף בוהקים ומוכתמים קלות בהבעה כעוסה בין הסועדים (הרי ידוע ששפים טובים חייבים להיות כעוסים), וזורק משפט למטבח כל כמה דקות, משהו כמו 'נו, צריך להשרות את זה עד סוף הבישול'.

לסיום, השולחן הכי טוב במסעדה, שלא היה שם דקה קודם לכן, מופיע בפתאומיות במקום קיר שהוזז אחורה. וכל זה קורה מהרגע בו המארחת מקמרת את שפתיה לחיוך ועד שהוא מושלם, השיניים שהולבנו באותו הבוקר מסנוורות קלות את המבקר ואת זוגתו ב', כך שאינם שמים לב למתרחש סביבם. כל הדבר הזה שנקרא מסעדה מוקדש כעת כדי להפוך את שהותו של המבקר למושלמת.

כאשר אדון המבקר מתיישב לשולחנו, מייד הוא נפעם מסידור הפרחים המסתורי הנח על שולחנו. אך סידור זה אינו רק מסתורי, אלא גם ערמומי, שכן טומן בחובו מיקרופון קטן. יחד עם מצלמות האבטחה יושבים מנהל המסעדה והשף וצופים בכל הנעשה בשולחנו, צופים את רצונותיו של המבקר עוד לפני שהוא מנסח אותם לעצמו.
 
הפרחים? הם היו פה כל הזמן (asap images)
הפרחים? הם היו פה כל הזמן (asap images)
עוד לפני שטיפה אחת טיפטפה מסנטרו צרור מפיות בקיפול אוריגמי של ברווז הנחלים מוצאות את דרכן לשולחנו. עוד הוא נוגס בפיסת הבגט האחרונה שלו סלסלה טרייה מתייצבת ליד הפטה.

באופן מסורתי, מבקר המסעדות טועם מבחר גדול של מנות. ביס אחד מספק לו לקליטת כל טעם וניואנס, ולמרות שהוא אוכל מנות רבות תמיד נשאר לו מקום לקינוח. הטריק: הוא רק טועם. זוהי לא ארוחה לשם הארוחה. זוהי עבודה. כאשר הוא מבקש לשלם מגיע חשבון שנשמטו בו פריטים רבים. לא שזה משנה יותר מדי, כי בכל מקרה המערכת ששלחה אותו היא זו שמשלמת.

כשיצא מהמסעדה, יסתובב וירשה לעצמו מבט אחרון, כולל. יצמצם את עיניו כנגד קרני השמש, ויצעד לתוך הרחוב, בדרך לכתוב עוד ביקורת מצויינת.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.