מלצר, רופא וכלכלן

 
עודכן 13:23 26/01/2008
צ`ק פליז

את הדברים שתלמדו במהלך משמרת ממוצעת במסעדה לא ילמדו אתכם באף אוניברסיטה. מלצר בהפרעה מגלה איך עושים תואר במדעי החיים משולב עם טיפ

 
 
 
 
 
עם סיום שביתת המרצים לא נשאר אלא להביט אחורה ולתהות - מה באמת למדנו בשלושת החודשים האחרונים? יש כאלה שלמדו שאפשר לישון עשר שעות רצוף, לאכול משהו, ולחזור לישון עוד עשר. יש כאלה שלמדו כמה טובים יהיו החיים שאחרי התואר, והרבה שלמדו שלחשבון הבנק שלהם, מלבד מינוס, יש גם פלוס.
 
למישהו יש מחשבון? (asap images)
למישהו יש מחשבון? (asap images)
כאשר כל כך הרבה אנשים תלויים במוסד האקדמי בשביל להגשים את עצמם, שאלה אחת עולה מעל כל השאר: האם אנחנו באמת צריכים את זה? האם לא קיימת דרך אחרת ללמוד, לרכוש מקצוע, להשיג תחושת שייכות אמיתית? ודאי שיש. אני מתכבד להזמין אתכם ללימודי תואר (ראשון) במלצרות. לא, לא, בתואר זה לא לומדים כיצד למלצר. הרי מלצרות אינה עבודה אמיתית. בתואר זה לומדים קשת רחבה של תחומים תוך כדי עבודה - גם כסף וגם לימודים והכול בסביבה מאתגרת, מעניינת ופורה. להלן חלק מהתחומים עליהם תלמדו בדרך להשלמת התואר.
 

המחלקה הריאלית

בבית הספר לסטטיסטיקה תלמדו כיצד לנבא אם יהיה ערב חלש או חזק. במסגרת הלימודים תערכו סקרים על מספר הפעמים המירבי שלקוח קבוע יכול לפקוד את המסעדה ביום עסקים אחד, וכמה משמרות רצוף ניתן לאכול את השניצל מהתפריט עובדים מבלי לגרות את רפלקס ההקאה. בחוג למתמטיקה תלמדו כיצד לחשב את מתן הטיפ, להוסיף 15 אחוזים, לחלק את התוצאה לחמישה כרטיסי אשראי ומהי הזווית המדוייקת בה נדרש להחזיק את המגש כך שכוס הקפה תיפול בדיוק על הלקוח שהשאיר לכם עשרה אחוזים.

בחוג לכלכלה תלמדו האם באמת יותר משתלם לקחת את העסקית וב"מבוא לסוציולוגיה" תלמדו מי ישלם על מי, מתי הסבתא משלמת על כל השולחן ומה זה אומר על העיזבון שלה.

בפקולטה לרפואה תגלו כמה זמן לוקח לאמבולנס להגיע במקרה של שוק אנאפילקטי (אלרגיה חמורה למזון) וכמה דם יכול טבח לאבד לפני שיהפוך לחסר הכרה לאחר שהכניס בטעות את היד לתוך הקוצץ ירקות.
 

המחלקה ההומנית

כמובן שעולם המלצרות מציע גם קורסים להומניים שבינינו. בחוג לספרות תחקרו את רבי המכר שאנשים קוראים בבתי קפה, ואם תהיו מספיק חטטנים גם את רבי המכר הנכתבים בבתי קפה בימים אלו.

בחוג לתזונה נלמד האם שתי ראשונות באמת משביעות כמו עיקרית אחת, והאם ניתן לאזן את רמת הקלוריות בארוחה של המבורגר וצ'יפס על ידי דיאט קולה.

בקורסים מתקדמים בתקשורת תילמד הטכניקה לתקשר עם פה מלא אוכל ו"עבודה באמצעות הידיים – שפת הסימנים למתחילים".

בפקולטה למשפטים תלמדו כיצד להתמודד עם תביעות של לקוחות ממורמרים (שבכלל לא עושים את זה בשביל הכסף) ובקורס על השלטון המוניציפלי תגלו את גובה הקנסות על עישון במקומות ציבוריים ועל השארת המקום פתוח לאחר השעה שתיים עשרה בלילה בקרבת שכונת מגורים.
 
 

וזה לא הכול

מלצר מדופלם (עיבוד תמונה: asap images, sxc.hu)
מלצר מדופלם (עיבוד תמונה: asap images, sxc.hu)
בבית הספר לחינוך נלמד שיטות מודרניות לחינוך לקוחות סוררים, ובבית הספר לרפואת שיניים נחקור את ההרגלים בהם נעזרים הישראלים בכדי לשמור על הגיינת הפה במסעדות, הידוע גם בשם "חיטוט בפה בעזרת חפצים שונים 101".

אחת מהתוכניות המעניינות המוצעות היא התוכנית למדעי החיים, בה חוקרים במחלקות השונות כיצד חיידק ידידותי עשוי לגרום להרעלת מזון (ביולוגיה), איזה ריחות מייצרים מאכלים שונים בתהליך העיכול (ביוכימיה) ומהי הדרך הטובה ביותר להירגע אחרי משמרת (המחלקה למדעי הצמח).

בלימודי דתות נגלה מה קורה כאשר אדם מסורתי מגלה שהפירה שאכל לצד סטייק עסיסי עשוי עם חלב וחמאה. ובחוג לפסיכולוגיה, עזבו, אני לא אדע מאיפה להתחיל.

אז מהרו להירשם בבית הקפה הקרוב לביתכם. ואם אי פעם הרגשתם קצת יותר מוכשרים מהאחרים, זה בטוח בגלל שלמדתם כל כך הרבה יותר. אמנם הקורות חיים שלכם לא ירשימו אף מקום עבודה, אבל את האמת שבפנים אף אחד לא יוכל לקחת מכם.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.