ריאליטי מלצרים

 
עודכן 09:15 10/03/2008
צ`ק פליז

גם במסעדה הכי משעממת בארץ, חיים המלצרים תחת משטר מצלמות אבטחה, ומדמיינים שהם בתוכנית ריאליטי נוצצת

 
 
 
 
 
צילום: אימג'בנק/GettyImages
צילום: אימג'בנק/GettyImages
כמעט בכל מסעדה בה עבדתי הותקנו בשלב זה או אחר מצלמות אבטחה. מצלמות אבטחה הן דבר חשוב במסעדה מסיבות ברורות מאליהן: למספר גדול של אנשים יש גישה ישירה לקופה, וכמובן במקרה של פריצה בלילה או שוד. אך משום מה נראה שעם הזמן המילה 'אבטחה' ננטשה בדרך, והמצלמות קיבלו משמעות אחרת. מישהו פעם אמר שכוח זה כמו סם, ממכר לחלוטין. אולי בגלל זה בעלי מסעדה רבים מחליטים לשחק אותה האח הגדול ולהתפרע עם תסביך השליטה שלהם.

"זה לא שאנחנו צריכים את זה", הם אומרים למתקין, "פשוט אם אתה כבר פה, אז תשים גם אחת במטבח, עוד אחת ככה על שטח המסעדה, ואחת בתוך הסיר הגדול הזה שם. בטח לא נשתמש בזה, אבל בכל זאת, הגעת מרחוק". וכך ממצלמות אבטחה שממוקמות מעל הקופה הפכה כל המסעדה למרושתת לחלוטין. ועם הטכנולוגיה של היום, כל בעל מסעדה יכול לשבת איפה שהוא רוצה בעולם, לצפות מהלפ-טופ איך מתנהלת המסעדה שלו, לעשות זום אין וזום אאוט כאוות נפשו. ג'ורג' ארוול לא היה יכול להיות גאה יותר אם היו שמים גם אחת בשירותים.
 

מעקב של 24 שעות

אז למה בכלל בעלים של מסעדה צריכים מצלמות? הם הבעלים, הם בטח שם כל הזמן. אז זהו, שלא. מסעדה היא לרוב השקעה, ולא נדיר כלל למצוא מסעדות עם ארבעה או חמישה בעלים שונים, שאף אחד מהם לא מנהל באופן שוטף את המקום. המקום משמש את חלקם כבסיס מבצעי לעסקים האחרים שלהם, ואת חלקם למקום מפגש עם החברה. אחרי הכל, מה יכול להיות יותר כיף מלשבת בבית הקפה הפרטי שלך, שעובד בדיוק כמו שאתה אוהב, ובנוסף להכל עוד מכניס לך משכורת?
מכאן מגיע בעצם הצורך בשליטה מרחוק. במסעדה עובדים הרבה אנשים צעירים, ואת רובם לא מעניין במיוחד העסק שלך. אין מה לעשות, יש לפקח עליהם. והם אכן מפקחים עליהם. מבט למצלמה, זום אין, כן, הוא עוד פעם לא מגולח. מבט למצלמה, זום אין, כמו שחשבתי, משתמשים בקיש החדש לפני שגמרו את הישן. הטלפון יכול לצלצל באמצע משמרת, על הקו הבוס, שואל למה השתייה עומדת על הבר כבר כל כך הרבה זמן. כן, אפשר לעשות זום אין כמעט על הכל, חוץ מעל מוסר בסיסי, כמובן. אם זה נשמע הזוי, זה רק בגלל שזה באמת הזוי, אבל לא פחות נכון. עובדה, יש לנו את זה על קלטת.
 

חייכו, עלו עליכם

מלצר ומארחת מופיעים למשמרת (צילום: אימג' בנק, getty images)
מלצר ומארחת מופיעים למשמרת (צילום: אימג' בנק, getty images)
אומרים שכוכבי ריאלטי בהתחלה מאוד מודעים למצלמות, אבל אחר כך מסתגלים אליהן ולמעשה מפסיקים לחוש בנוכחותם. אני יכול להגיד לכם ממקור ראשון שזה נכון. ואני לא סתם מדבר, אני כוכב ריאלטי כבר חמש שנים רצופות. כבר מזמן עליתי על זה שהמצלמות לא מיועדות באמת ללוודא שהכל מתנהל כהלכה, הן למעשה בידור מבוגרים, וככזה, לא רע בכלל. שאלתי מה יותר כיף מלשבת בבית הקפה הפרטי שלך? לשבת בבית, בטרנינג, עם כמה חברים ובירות, ולצפות בבית הקפה שלך מתנהל על גבי המסך. ריאלטי במיטבו. רק בלי פרסומות, ובלי אס. אם. אסים. אלא אם כן אתה רוצה לפטר מישהו. המבט היודע הזה שבעל המקום תוקע בך כשאת נכנסת לקפה, זה לא סתם. הוא יודע. הוא יודע בדיוק מה עשית עם תומר הברמן במחסן, ומה תומר עשה אחר כך עם יפעת בעמדת פינוי. הוא אפילו קרא את ההודעת טקסט כשהצצת בטלפון של תומר, הכל בעזרת פלאי הטכנולוגיה.

אז אם כבר יש כאן מצלמות, ואם כבר יש דרמות, למה לא לעשות מזה כסף? כלומר, שאני אעשה מזה כסף. ארגנתי כמה חברה בעבודה ואמרתי להם, "בואו נעשה ריאלטי משלנו". מלצר נולד, או הישרדות: האיים הקלאמריים, או america’s next top waiter. מה יש לנו להפסיד? וכך החלו המיונים. הפרס הסופר שווה, אגב, הוא התמחות באחת המסעדות הטובות ביותר בארץ, הבטחת הכנסה של 70 שקל לשעה בלי סופי שבוע, ותלוש לארוחה חינם בארומה. שווה אה? 20,000 איש נרשמו, ולאחר תהליך ארוך של מיונים עשרה גם הסכימו להחזיר לנו טלפון. קיבלנו אותם מייד. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני מתרגש. הצילומים מתחילים ממש בקרוב, אנחנו רק מחכים שקשת תחזיר לנו טלפון.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.