הבלתי נסבלים

 
עודכן 10:04 16/03/2008
צ`ק פליז

מלצר בהפרעה מזהיר: אף אחד לא סובל את חובבי המזון האורגני. גם לא האנשים שמכינים להם את הקינואה. לקוחות שיש לגרש - הפרק הראשון

 
 
 
 
 
לכל מסעדה על פני הפלנטה יש קהל יעד מיוחד שעוזר ליצור את האפיון שלה - ישנן מסעדות כשרות לשומרים, מסעדות בשריות לקרניבורים ומסעדות סושי לפלצנים - באמת מבחר גדול, אי אפשר להתלונן. אך למרות זאת, נראה כאילו מפעם לפעם מסתננים למסעדות אנשים שלא באמת שייכים לשם. ומטרתם של האנשים האלה היא אחת – לאמלל את החיים של המלצר, של הטבח ושל המקום כולו, והם לא ינוחו עד שכולם יהיו על הברכיים, מתחננים שילכו כבר וימצאו מישהו אחר להציק לו. אלו הם הלקוחות שיש לגרש מהר, או בקיצור, לשל"ם: לשלם מהר ולעוף לי מהעיניים.
 

האורגניים

אורגניים בשבילי זה שם כולל לכל משוגעי הבריאות למיניהם. ובכל מה שקשור למשוגעי בריאות, יש דבר אחד שחובה להסכים עליו: להיות אורגני זה לוקסוס. אוכל אורגני יקר יותר וקשה יותר למצוא. בסך הכל זה הגיוני. אורגני מיועד למי שיש לו הזמן לחפש אותו והכסף לרכוש אותו, כלומר לבני האצולה, ולמי מגיע לחיות יותר אם לא להם?! אבל מדי פעם נקלעים לדי.אן.איי של אנשים רגילים לחלוטין כל מיני גנים אורגניים, והם בתורם, מצפים למצוא את שלל המטעמים במסעדות רגילות, שמיועדות לאנשים רגילים. נשים אלו (וסליחה, במקרה זה מדובר לרוב בנשים) עוד לפני שהספיקו להניח את שתי הלחיים על המושב, מתחילות לארגן לי הפיכה במטבח: "תשימו בסלט רק את הירקות האורגניים, ואם אין אז רק את מה שהגיע היום..", "את הביצה תעשה רק מהחלבון ובלי חמאה..", "סליחה? הסלמון שלכם הוא סלמון כלובים או סלמון בר?".

היות ויש יותר טיפוסים אורגניים מביולוגים מולקולרים, מעט מאוד אנשים יודעים באמת מה בריא ומה לא. האורגניים נשענים על מחקרים, ומחקרים בתורם, נשענים על מי שמממן אותם, שלרוב אינו יהודי עשיר וטוב לב שרק רוצה לפתור את בעיית ההשמנה של אמריקה. כתוצאה מכך, משבוע לשבוע מגיעות הנשים (טוב, נו, יש גם גברים כאלה. אני לא רוצה להתעסק באפליות), ומפתיעות אותי מחדש עם דרישות סותרות. אמנם אני די צעיר, אך כנראה הרגלי הלקויים עשו את שלהם, וקשה למידע חדש להיכנס לתוך המערכת.
 
הגברת עם העגבניות (אימג' בנק, getty images)
הגברת עם העגבניות (אימג' בנק, getty images)
עד שהצלחתי לזכור שהגברת עם הריח של השום אוכלת הכל עם הרבה שום כי זה כל כך בריא, פתאום היא מחזירה לי את הדג כי "לפי מחקרים אחרונים שום לא באמת מחזק את מערכת החיסון וכנראה אף מגביר את הסיכוי לחלות בחצבת". באמת, איך את משנה ככה פתאום? זה סימן ההיכר שלך, זו הזהות שלך! את הגברת עם הריח של השום, זאת שאנחנו מריחים עוד מהמגרש חנייה! בשבוע שאחרי הגברת עם השיער הסגול מתלבטת מאוד אם היא רוצה עגבניות בסלט, כי במחקר חדש שפורסם בארצות הברית גילו שבמידת ביטחון גבוהה וכמעט מוחלטת, עגבניות אולי כן או אולי לא גורמות לסרטן.

בשבוע שעבר הנקמה הייתה כולה שלי, כשזוג אחד ביקש את הסלט עם זרעי פשתן במקום אגוזי מלך. הא! צחקתי לעצמי. הם עוד לא יודעים שמשרד החקלאות ביפן פרסם הבוקר שזרעי פשתן מזרזים את תהליך ההזדקנות. מישהו הולך לחטוף במפגש השבועי של מועדון מודעי הבריאות העולמי, או איך שקוראים להם שם.

כשהמקום בו אתה עובד בורך בלקוחות כאלה, סבלנות היא בהחלט שם המשחק, ואני משחק לא רע בכלל. אבל כשמישהו שאל אותי אם בקפה אנחנו משתמשים בחלב פרה או בחלב עיזים אמרתי עד כאן והוצאתי להם חשבון מבלי שהם ביקשו. קפאין זה נורא לא בריא, ולא יקרה כלום אם הם ינוחו קצת.
 

בשבוע הבא: הצמחוניים – יש בכלל כזה דבר? ואם לא, למה אני כותב עליהם טור?

 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.