תקועים בגרון

 
עודכן 15:05 30/03/2008
צ`ק פליז

כל מלצר חושש מהיום בו יתפגר לו לקוח באמצע המשמרת בגלל תגובה אלרגית למזון. מלצר בהפרעה יוצא בתחינה: מילא אתם אלרגיים, אבל מה זה אשמתנו?

 
 
 
 
 
הזמן קפא מלכת. כל גופו התכסה פריחה נוראית, והוא התנפח לממדים של הבלונים האלה מהתהלוכות שמראים בטלוויזיה. בשנייה הוא הוטח מהכיסא, נפל על הריצפה. שמעתי מישהו צועק מאחורי. אישה מבוהלת רצה לעברו, מתכופפת, מנסה לקבע לו את הראש. סירנה של אמבולנס; הפרמדיקים הגיעו, רגע אחד מאוחר מדי. הבחור הזה אכל את הארוחה האחרונה שלו. והיא הרגה אותו. אני לא זוכר מתי בדיוק זה התחיל, אבל מאז שאני זוכר את עצמי ממלצר, אני זוכר את עצמי מתעורר באמצע הלילה, זיעה קרה מכסה את גופי, ומודה לאל שזה היה רק חלום.
 
מולים זה פרי או ירק? (אימג'בנק/GettyImages)
מולים זה פרי או ירק? (אימג'בנק/GettyImages)
האלרגיים, אותם לקוחות שרגישים לסוג מסויים של אוכל, הופכים את כולנו לפחדנים. גם המלצר הוותיק ביותר הופך בנוכחותם לילד כאפות חסר ביטחון. כשהלקוח טוען, למשל, שהוא אלרגי לפירות ים, והמלצר בטוח במיליון אחוז שבשניצל עוף אין כל זכר לפירות ים - זה בעצם לא אומר כלום. באותו רגע מתחיל במוחו של המלצר הדיאלוג הבא: "שניצל עשוי מעוף עם פירורי לחם, שמן וביצה, אין קשר בין זה לבין שרימפס. התרנגולת בכלל באה מהאדמה, היא בחיים לא הייתה בים. אבל... מה אם כן יש קשר? מה אם זאת תרנגולת שגודלה על שפת הים? מה אם כדי לשרוד היא אכלה סרטנים וצדפות? מה אם הוא יתחיל להתנפח ולפרפר לי עכשיו על הרצפה?".

בשלב זה נותר רק דבר אחד לעשות – ללכת לשאול את השף. את הצעקות שתקבל במטבח יהיה אפשר לשמוע עד שולחן 32, וכנראה שגם הן ימצאו את דרכן לתוך הסיוטים שלך.

יש סוגי אלרגיה, שבעל כורחו, הופכים את הבן אדם לחתיכת נודניק. בעצם יותר מדוייק לומר שקודם האדם נולד נודניק, ועם הזמן פיתח את האלרגייה המתאימה לו, והיא יכולה להיות רק אחת או רגישות ללקטוז, או חוסר יכולת לפרק גלוטן.
 
הרגישים ללקטוז לא מתקרבים לחמאה, לשמנת ולחלב. כלומר, מהתחלה החיים שלהם לא משהו. ועכשיו זה הזמן להפוך גם אותך, המלצר התמים, לחלק מעולם הסבל שלהם. הלקוח הרגיש ללקטוז מציק למלצר מהרגע הראשון: "סליחה, יש במנה של הניוקי חמאה?". המלצר, שמעולם לא נתקל בשאלה, מחייך וממהר לבדוק את העניין. בהליכה מלאה חיוניות הוא חוזר לשולחן ומדווח ללקוח שיש. "אה, אוקי. ותגיד, באנטריקוט יש חמאה?" המלצר, מבסוט משאלה שהוא יודע עליה את התשובה, מחייך ואומר, "באנטריקוט? מה פתאום". "גם ברוטב?". הופה. אמנם מדובר ברוטב יין, אבל מי יודע. המלצר מבטיח לבדוק, וחוזר מייד עם התשובה. "אין גם ברוטב. להזמין לך את האנטריקוט?". "לא, לא רק רציתי לדעת. אז תגיד, מה עם הכבדים, שם יש?

מהצד השני יש את הלקוחות שרגישים לגלוטן. כלומר, לא קמח, לא לחם, לא בצק. הם אפילו יותר מסכנים מהלקטוזים, ולכן גם הפכו ליותר מתוחכמים. איך שהם מסיימים לעיין בתפריט הם מכתיבים למלצר רשימה של כל הדברים שמוצאים חן בעיניהם, ושולחים אותו למסע לגלות אם יש בהם קמח. כעבור שעה, לאחר שהורכבה בהצלחה ההזמנה, שנייה לפני שהמלצר נשלח לדרכו הלקוח נזכר במשהו: "אמרת שהציפ'ס נקי, נכון?", המלצר מהנהן לאישור, "אז, אני מקווה שזה לא מציק, אבל אתה יכול לבדוק אם מטגנים את הצ'יפס באותו מקום שמטגנים את הטבעות בצל?". ושנייה אחר כך, "סליחה, אתה יכול לראות אם הצלחת שבה שמים את הצ'יפס באה מאותו חלק של המדיח של הצלחת של הקמח?"
 
בעצם.. נזכרתי שאני אלרגי לרוקט( אימג'בנק/GettyImages)
בעצם.. נזכרתי שאני אלרגי לרוקט( אימג'בנק/GettyImages)
בואו נסגור את העניין אחת ולתמיד: לרגישים ללקטוז, הסיבה שהאוכל במסעדות כל כך טעים הוא כי דוחפים חמאה בנדיבות לכל דבר שרק אפשר. ולרגישים לגלוטן, הרשו לי לספר לכם משהו: מטבח הוא מקום נקי, אבל הוא בטח לא מקום סטרילי. גם כששוטפים את משטח העבודה בין הכנות, שאריות של חומרים עלולות להישאר ולחדור למזונכם. אם אתם לא רוצים לקחת סיכונים, פשוט תביאו את האוכל מהבית. אנחנו מבטיחים להתחשב.

אך זה לא נגמר בזה. כמו עם כל תופעה, יש גם את אלו שרוצים לתפוס עליה טרמפ. אלו הם השקרנים האלרגיים, או בקיצור, השקרלרגים. השקרלרג המצוי מזייף אלרגיה לפריט שאינו אוהב, כדי לוודא באופן מוחלט שהמרכיב הזה לא ימצא את דרכו למזונו. איך מזהים אותם? ובכן, אנשים אלו בדרך כלל אלרגיים לשילובי מזון, כמו חצילים במיונז - אבל אין להם בעיה לאכול אותם בנפרד. לא רק שהטיפוסים האלו מוזילים את ערכם של האלרגיים, הם גם מכניסים את כל עובדי המקום לסטרס מיותר. אז תקשיבו טוב: לזייף מחלה זה דבר מאוד מאוד חמור. בעיקר כשאחרי 10 דקות אתם כבר שוכחים לאיזה מזון אתם אלרגיים. יש אנשים שינסו לעשות ניצול ציני מכל דבר. פשוט בושה.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.