הנישנוש שחנק אותי

 
עודכן 11:05 22/04/2008
לילך וולך

מחפשים משהו טעים להעביר איתו את הטעם של המצה? לילך וולך טעמה מגוון נישנושים כשרים לחג וחזרה בעיקר עם צרבת. מי אמר שיצאנו לחירות?

 
 
 
 
 
חג או לא חג - העם רוצה לנשנש משהו טעים, ורצוי שיהיה מגוון יותר ממצה רטובה עם שוקולד \ שמנת או גבינה. אין ספק שרשתות השיווק התארגנו מראש כדי לספק את הצורך הקיומי הזה, ובכל פינה ניתן להשיג חטיפים ושוקולדים העונים על כל דרגת כשרות אפשרית לפסח. אך השאלה הנשאלת היא - האם הם גם טעימים?

יצאנו לחרף נפשנו ולבדוק את המוצרים הכשרים לפסח החדשים. מה שהתחיל כהרפתקה מבדרת וחגיגת זלילה חופשית על חשבון מערכת נענע10, הפך במהרה למטלה חומצית וצרבתית. למרות כל זאת, חוקי המשחק הנוקשים דרשו שקבוצת המיקוד של הטועמים ילעסו את המוצרים עד הסוף, בליווי כוס מים לניחום ותו לא. לפניכם תוצאות הניסוי האנושי המרושע.
 

פריכיות מאורז קלוי בטעם תפוח קינמון

עיגולי הפריכיות היו נעימים למדי במירקמם, והתיימרו להיות בטעם תפוח וקינמון, אך בפועל אף אחד מהטועמים שלנו לא הצליח לאתר שרידים לטעם תפוחי. טסטר מספר 3 אף טען שהמוצר "חסר מעוף וחמוץ", כותבת שורות אלו חשבה שזהו שילוב משונה בין פריכית מלוחה לאבקת קינמון וחולה הצליאק שממילא מורגל בתחליפי קמח, גרס שהמוצר נע "בין גאונות לאסון" – והעניק ציון תואם שנע בין 2 ל-9.

תוצרת שופרסל, 50 גרם, מחיר: 5.99 ש"ח
ציון ממוצע – כנראה ש-7 נקודות ולא דקה יותר.
 

אפיפיות מצופות שוקולד כשרות לאוכלי לפתית

האפיפיות הללו הן פשוט הוופלים מצופי השוקולד החביבים עלינו בכל שאר החגים והמועדים; אבל האם הם יעמדו במעבר החד אל עולם הכשל"פ? הוופלים הנעימים הוגדרו כהצלחה, הטסטר טען שהמוצר אפקטיבי ומספק את התאווה לשוקולד, והעניק לו את הציון 8. כותבת שורות אלו התפרקדה בנחמה על המוצר, חשבה שהוא מזכיר את החטיף האגדי "טוב טעם", ולמרות שהוופל האוורירי מתפרק מעט, הוא עדיין טעים מאוד. ציון 10. מאחר וחולה הצליאק התמרמר על הכינוי הלא מחמיא שהענקנו לו הוא סירב לטעום.

תוצרת עלית, 400 גר', מחיר: 19.99 שקלים
ציון ממוצע: 9 נקודות
 

מארז מיקס של מקופלת, פסק זמן וכיף כף

מארז המיקס של חטיפי עלית הם מחובת שולחן החג, יחד עם תערובות פיצוחים, מאחר ובחגי פסח אחרונים סירבו כל אחד ממשתתפי קבוצת המיקוד לטעום מהם, הפעם הם נדגמו וצלחו את את המבחן הכללי בהצלחה יחסית. הטסטר טען שהכיף-כף והפסק זמן היו "כמו הרגיל" וזכו לתואר, "אדפטציה מעולה". המקופלת נשארה כמו תמיד כמובן, והמיקס זכה לציון מחמיא. כותבת שורות אלו החמירה, איתרה טעם לוואי, וחשבה שהוופלים מעט יבשים יותר וקשים מהרגיל. חולה הצליאק סיים את כל החטיפים שנשארו, מה שמביא אותנו להאמין שלמרות החרם הוא חיבב את התוצאה

תוצרת עלית, 200 גר', מחיר: 13.99 שקלים
ציון ממוצע - 8.5
 
 

צ'יטוס תירס בטעם בצל ושמנת

הצ'יטוס בטעם בצל ושמנת ובצורות מהממות של חיות ג'ונגל, היה המוצר היחיד שהמשכנו לאכול באופן וולנטארי גם אחרי הטעימה הרשמית. החדשות הטובות היו שמצאנו מדבקה בתוך השקית, החדשות הרעות היו שהטעם של הבצל והשמנת המשיך לטפס בוושט גם שעות ארוכות לאחר סיום הזלילה. הטסטר ציין שיואב צפיר היה צ'סטר צ'יטוס המקורי ושאג בקולו שהמוצר "מזניב!", בבקשה להרחיב הוא נאות להוסיף שהוא מאוד טעים ונתן לו ציון 10. כותבת שורות אלו שהשתלטה על שארית השקית חשבה שהמוצר מזכיר את הכיפלי הישן בצורת הכדורים, ושהוא טעים וממכר.

תוצרת עלית, 60 גר', 3.69 שקלים
הציון הממוצע שניתן לחטיף, ללא השתתפותו של הצליאקי הנודד - 10 נקודות, ללא חישוב צרבת.
 

חטיף אורז בטעם צ'ילי מתוק - want want

למרות שמדובר במוצר המסקרן ביותר, שמשלב חטיף דל שומן, אפוי ו"בטעם נפלא" כמו שהשקית מספרת; בפועל התגלה want want, יותר כ- don't don't. דיסקיות תפוחות של אורז, מצופות ציפוי חרפריף, וזיגוג טיפות על בסיס אבקת סוכר היוו את מבחן האומץ הגדול ביותר שהיה עשוי למוטט אפילו את וויקה מ"הישרדות". הצליאקי שחזר ובגדול טען ברגש ש"עדיף לאכול משהו שמצאת ברחוב, כל עוד לא מצאת בטעות את זה". הטסטר אמר שעדיף להתנצר ואני סתם חשבתי שזה נורא ואיום.

תוצרת לא ידועה, 100 גר', מחיר: 8.99 שקלים.
ציון ממוצע לאחינו הסינים – 3 נקודות
 

חטיף אנרג'י דגנים ושקדים כשר לפסח

באופן אישי אנחנו חושבים שהדרך היחידה לקבל אנרגיה זמינה בחגים היא ממצה מרוחה בנוטלה, אבל האנשים הבריאים מאנרג'י חשבו שכדאי להתייחס גם לאלו שבריאותם ותקינות פעולות המעיים שלהם חשובה להם. הצליאקי חשב ששינו לבלי הכר את המוצר, וזו נפילה תלולה מן המקור. כותבת שורות אלו חשבה שהחטיף בעל מירקם משונה וריח סינטטי של טופי, ואילו הטסטר גילה חוסר עקביות - טען שהחטיף נורא, אבל לאחר רגע רצה לאכול עוד ולבסוף התפשר עם עצמו על הציון 7.

תוצרת אנרג'י דיילי, 132 גר', 15.99 שקלים.
ציון ממוצע – 6 נקודות
 

חטיף קליק כריות במילוי נוגט מצופים שוקולד חלב

קליק הכריות החזיר לנו את האמונה באדם וביכולת שלו להנדס מזון. הכריות המוכרות שצפות בקערת החלב שלנו על בסיס ארוחת בוקר מזינה, צופו בשוקולד כדי להשמין אותנו עוד מעט יותר מן הרגיל, והחליפו קמח לבן בקמח מצה. הצליאקי חשב שזו הצלחה אדירה, הטסטר קימץ בסופרלטיבים אך פירגן במספרים, טען שהחטיף "נחמד" ונתן לו ציון 9, ורק הנודניקית, (אמתכם החרופה), חשבה שהחטיף גרגירי ונתקע בטוחנות, ולפיכך המוצר קיבל אצלה 7 נקודות ולא יותר.

תוצרת יוניליוור, 75 גר', 6.49 שקלים
ציון ממוצע - 8 נקודות
 

עוגת הבית שוקולד עם אגוזים

בשלב זה, מוכרחים להודות, קבוצת המיקוד היתה מובסת משהו, והשתוקקה למבנה נפש בולמי שיאפשר לה לתקוע אצבע בגרון ולסיים כבר עם הסבל. למרות כל זאת, נוסתה עוגת השוקולד אגוזים שנראתה מבטיחה כל כך במדפי הסופרמרקט. הצליאקי פרש סופית מן המירוץ, ונותרו רק הטסטר שרטן שהעוגה "ספוגית" והמשיך לפרשן את כעסו ב- "סתם, ממש סתם". אחרי אלו נגמר הפירגון המספרי והעוגה קיבלה את הציון 6. כותבת שורות אלו חשבה שהעוגה מעט צמר- גפנית במירקמה, אבל טעימה למדי, והעניקה לה את הציון 8.

תוצרת אסם, 400 גר', 14.99 שקלים
ציון ממוצע – 7 נקודות, וגם זה בקושי.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.