האם שמן הזית מהול?

 
שמן וטוב לו
שמן וטוב לו צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages
 
עודכן 11:56 08/02/2009
אורי שביט, על השולחן

כיצד נדע אם שמן הזית שברשותנו, מזויף או מהול? יצאנו לבדוק ולהציץ בתוך הקנקן של השמן המבוקש במדינה? האם באמת טוב שם משמן טוב?

 
 
 
 
 
שמועות שמסתובבות בשוק על שמן זית מזויף שלחו אותנו לבדוק את חומר הגלם שאין למטבח שלנו קיום בלעדיו.
 

מה בדקנו?

לצד חיבתנו העזה לשמן זית ועל אף שגשוגו של הענף, מרחפת מעל הבקבוקים השאלה התמידית - אמיתי או מזויף? מהול או טהור? האם הכתית באמת מעולה ומצדיק את מחירו?

איך בדקנו?

רכשנו 9 בקבוקי שמן זית כתית מעולה של יצרנים שונים, כולם ישראלים, כולם נמכרים במרכולים: זיתא, ג’האשן, יד מרדכי, ברכה, זיתי הצפון, טעמי המסיק, סבא חביב, מושב אחיה וזיתון. במעבדות “בקטוכם” בדקו עבורנו אם מדובר בשמן זית אמיתי ולא מהול; אם השמן איכותי וראוי למאכל, על פי התקן הישראלי; ואם אכן מדובר בשמן זית מסוג כתית מעולה, שלפי התקן הישראלי, אמור להכיל לא יותר מ-1% חומציות.
 

התוצאות

אינו משתבח עם הזמן
אינו משתבח עם הזמן צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages
כל שמני הזית שבדקנו הכילו שמן זית אמיתי בלבד ונמצאו ראויים למאכל בהתאם לתקן. שמונה מהם גם הכילו אחוזי חומציות המתאימים להגדרה של כתית מעולה. בשמן “טעמי המסיק” נמצא אחוז חומציות גבוה יותר - 1.4%. אגב, על התווית של הבקבוק מצוין כי הוא מכיל 0.8% חומציות בלבד.

הקץ לחשדנות

בסך הכל מצבנו מצוין. השמנים טהורים וראויים למאכל, ורק אחד מתוך תשעה חרג מתקן הכתית המעולה.

חשיבותה של חומציות

דירוג השמן נקבע לפי אחוזי החומציות. ככל שהיא נמוכה יותר, הטעם משתבח והאיכות נשמרת לאורך זמן רב יותר. שמן כזה גם בריא יותר. לפי התקן הישראלי, שמן כתית מעולה לא יכיל יותר
מ-1%. אם הוא מכיל 2%- 1% מדובר בשמן כתית בלבד. עם זאת, חשוב לציין, שחומציות עלולה לעלות עם הזמן, במיוחד אם השמן אוחסן שלא כראוי, וזאת אכן טענתו של היצרן.
 

בדקו זאת בעצמכם

שימו שמן
שימו שמן צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages
השמן נראה לכם חשוד? ככה תוכלו לבדוק אותו בבית:

מבחן המקרר - שמן זית איכותי שתכניסו למקרר יתגבש תוך שעות ספורות. אם הוא נשאר נוזלי או מתגבש בחלקו, יש סיכוי גדול שהוא מהול או באיכות ירודה.

מבחן השכבות - מערבבים את השמן עם מעט מים ומעט נוזל לניקוי כלים, מנערים היטב ומתבוננים. אם התקבל תחליב אחיד, השמן תקין. אם נוצרות שכבות נפרדות, כנראה שמדובר בשמן מהול.

אינו משתבח עם הזמן

אורך החיים של שמן זית קצר יחסית - לרוב עד שנה, ובתנאי אחסון מצוינים מעט יותר. כך תאחסנו את שמן הזית שלכם לשמירה על איכות מרבית:

שומרים על טמפרטורה של 18-16 מעלות, ממש כמו יין.
נמנעים מחשיפה לשמש האור מפרק את השמן, לכן גם מומלץ לרכוש אותו בפח או בבקבוק כהה.
לא חושפים לחמצן בקבוק פתוח יש לצרוך במהירות. אם פותחים פח של כמה ליטרים, מומלץ למזוג את השמן לכמה בקבוקים ולאטום.
 
 

תגובת “טעמי המסיק”

“השמן שיוצא מהמפעל שלנו עומד בכל התקנים של משרד הבריאות ומועצת הזיתים, נבדק בביקורות פתע על ידי מעבדות של משרד הבריאות, ומעולם לא נמצא חורג מאחוזי החומציות. הבעיה היא שזהו מוצר רגיש, ומרגע שהוא יוצא מהמפעל אין לנו שליטה על אופן האחסון. מספיק שבקבוק יאוחסן באופן לקוי אפילו לזמן קצר, על מנת שהחומציות שלו תעלה. אנחנו משקיעים מאמצים בהקפדה על תנאי האחסון ובהסברה. את החקלאים אנחנו מחייבים להקפיד על משך זמן קצר מהמסיק ועד להגעת הזיתים לבית הבד, כמו גם על אחסונם הנאות (לא משאירים מתחת לעץ או בשמש וכד’). לרשתות וללקוחות הפרטיים אנחנו מסבירים איך לאחסן את השמן. אתם מוזמנים לבוא למפעל, לבחון את תנאי הייצור הקפדניים ולקחת דגימה מהשמן שמאוחסן אצלנו. אני משוכנע שהוא יעמוד בתקן”.
 

מאת: אורי שביט | מתוך גיליון 216, פברואר 2009 - "פנטזיית חורף"

 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.