אוזני המן - מבחן טעימות

 
אוזני המן, מיקי שמו
אוזני המן, מיקי שמו צילום: יח``צ
 
עודכן 11:57 05/03/2009
חגית מוסקוביץ ורחלי קרוט

מבחן טעימות אוזני ההמן של nana 10 יוצא לדרך. הרחנו, טעמנו, ליקטנו פירורים והתוצאות לפניכם: דודו אוטמזגין מגן העיר צועד בראש, ובתחתית הטבלה, אידלסון 10 ושלזינגר. הטו אוזן

 
 
 
 
 
גדולות וקטנות, ממולאות בפרג קלאסי או במילוי מסלה, הגיעו אוזני ההמן אל מפתננו ועמדו במבחן טעימות, שמנה רבים מחברי המערכת. אידלסון 10, שלזינגר, טאטי, שמו, חטאים מתוקים, דודו אוטמזגין, רולדין ובן עמי, כולם העמידו אוזני המן, שנשפטו על פי מספר קריטריונים:

- פריכות הבצק
- טעמו של המילוי
- מקוריות
- התרשמות כללית
 

הזוכה הגדול:

תשאלו את דודו. דודו אוטמזגין
תשאלו את דודו. דודו אוטמזגין צילום: יח"צ
קונדיטוריה מהודרת בגן העיר העונה לשם "דודו אוטמזגין", שכמו אחיו לנשק, מיקי שמו, עשה גם הוא את דרכו מהקריות אל העיר הגדולה וזכה להצלחה לא קטנה, בייחוד בזכות עוגות השמרים האיכותיות, פרי עמלו. במבחן עמדו לטעימה אוזני המן במילוי גבינה וצימוקים ואוזני המן פרג שזכו לניקוד סופי של 4.3 מתוך 5. המקוריות קיבלה אמנם 3.8, אך במבחן הפריכות קיבל דודו את הציון 4.4

במקום השני:

את המקום השני והמכובד גרפה מסעדת "טאטי", ששלחה אוזני המן במילוי: שוקולד, אגוזים ותמרים, לפחות על פי חוות דעתם של הטועמים. טאטי, שזכתה בציון סופי העומד על 4.1 , זכתה אמנם בציון נמוך על מקוריות העומד על 2.9, אך בגזרת הפריכות, ובזהה למקום הראשון, גרפה ציון גבוה של 4.4.
בשורת ההערות הגיבו הטועמים בנדיבות רבה: "מילוי נדיב וטעים", "הבצק פריך ואוורירי", ו"דומה מאד למילוי הונגרי. מצויין".
 

במקום השלישי:

מיקי שמו, האיש והאימפרייה
מיקי שמו, האיש והאימפרייה צילום: יח"צ
למקום השלישי והמכובד, הגיעו לא פחות מאשר שלוש מתמודדות: הקונדיטורייה של מיקי שמו, "SHEMO", ששלחה זרועותיה לרמת אביב, מלבד איזור חיפה והקריות, "חטאים מתוקים" היושבת בשבזי 27 נווה צדק, אך מופצת ברשתות מזון רבות וקונדיטוריית "בן עמי", בניצוחה של הקונדיטור, בן עמי ברתיני שביט. כולן זכו לניקוד 4.0, ולציונים גבוהים בקטגוריית הפריכות וטעם המילוי. על חטאים מתוקים רשמו הטועמים: "המילוי היה טעים, אך לא התעלה מעל חבריו" ואילו על "בן עמי" הגיבו הנסיינים "שמנוני מדי".

במקום הרביעי:

לאחר שגרפה את המקום הראשון במבחן טעימת הסופגניות, הגיעה רשת "רולדין" למקום הרביעי בלבד עם ציון כללי של 3.6. למרות ארבעה מילויים שונים בטעמי: מסאלה, פרג, שוקולד ותפוז, זכתה רולדין לניקוד נמוך על מקוריות העומד על 2.6 לבד. הטועמים, כך הסתבר, התקשו לזהות את טעם התפוזים והשוו את הרשת לקונדיטוריה שכונתית זולה. עוד נכתב בהערות כי טעם השוקולד מזכיר את טעמו של שוקולד "השחר" במובן הרע של המילה ואוזן ההמן היתה בעלת טעם חמאתי חזק. דווקא בגזרת הפריכות זכתה רולדין לציון הגבוה ביותר העומד על 4.5.
 

במקום החמישי:

קונדיטוריית "שלזינגר" שהציבה מגוון רחב של טעמים: שוקולד, תמרים, אגוזים ופרג חלקם נטולי סוכר, לסובלים מבעיות סוכרת, זכתה לציון סופי העומד על 3.4. בקטגוריית המקוריות זכתה לציון נמוך למדי העומד על 2.0. לטועמים היה בהחלט מה לומר במיוחד על המילוי: "יותר מדי בצק עד במגיעים למילוי", "באופן מפתיע השוקולד ללא הסוכר היה יותר טעים מאחיו הסוכרתי", ו"מילוי השוקולד היה קשה מדי".
 
 

במקום השישי והאחרון:

למקום האחרון עם ציון סופי של 3.2, הגיע בית הקפה - קונדיטורייה, אידלסון 10, בבן יהודה 252, ת"א. הטועמים שניקדו את רמת הפריכות ב-3.4 לא אהבו את המילויים שזוהו על ידם כחלווה, פרג ואגוזים, וידעו להגיד כי "מילוי האגוזים צמיגי, יבש וקשה. חבל".
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.