וודקה מהאגדות

 
כחלק ממתנות הקריסמס של לשכת הנשיא נשלחת מידי שנה הוודקה אל ראשי ה-ג`י 8 ומזכ``ל האו``ם
כחלק ממתנות הקריסמס של לשכת הנשיא נשלחת מידי שנה הוודקה אל ראשי ה-ג`י 8 ומזכ``ל האו``ם
 
עודכן 10:55 14/08/2009
שי שגב

דרך ארוכה עשתה הוודקה, מהגרסה הזולה הנמכרת בקיוסקים ומעורבבת עם משקאות אנרגיה, למשקה איכותי עם אחוז אלכוהול גבוה וטעם עדין, ההופך את השתייה לדרך נהדרת להעלאת המורל. אז מי אמר שלא שמח כאן?

 
 
 
 
 
אתם מגיעים לבר, מביטים לעבר מיצג משקאות הבקבוקים העומדים בצילו של הברמן. המבחר עצום, ובר ממוצע כולל עשרות אם לא מאות מותגים אלכוהוליים. באותו הרגע מגיעה השאלה הקיומית – מה לשתות?! התשובה נעוצה בידיו של יצרן האלכוהול אשר נאלץ למצוא פתרונות המבדלים את המשקה שלו מול ההיצע הענק המציף את הברים ואת מדפי חנויות האלכוהול.

התרבות האנושית שותה וודקה עוד מתקופת ימי הביניים, אך רק לקראת שנת 1975 מכירות הוודקה ברחבי עולם גדלו מעבר לכל משקה אלכוהולי אחר. מאז, הוודקה נשמרה כמשקה הפופולארי ביותר, תוך פריחתם של מאות מותגים, מוודקה זולה הנשתית על-ידי קבצנים בקצה הרחוב ועד לוודקה יוקרתית הנלגמת על-ידי יאפים במסיבות לאונג'.

מרוסיה באהבה
וודקה היא המצאה פולנית או רוסית, אך הוודקה המעולה, זו שזוכה בפרסים יוקרתיים ואף מתמחרת עצמה גבוה בשוק כמוצר "סופר פרימיום", אינה בהכרח וודקה ממזרח אירופה. קטל 1, גריי גוס, סירוק ושמות רבים נוספים, מגיעים ממדינות שבעבר לא קישרנו אותן עם ייצור וודקה: הולנד היא ארץ של ג'ין - ינייבר, ואילו צרפת היא ארץ של יין. בעבר הרחוק, הרוסים הם אלו שהסדירו את חוקי הכנת הוודקה, והחלו לפני מאות שנים לייצרה במיכלים של 12 ליטרים, אשר תומחרו במחיר הזהה לשתי פרות המפיקות חלב. המיסוי שנקבע לוודקה היה כה גבוה, עד שסיפק לצאר הרוסי 40% רווח מכלל הכנסות המדינה. הרבה סוגי וודקה נוצרו מאז, וגם הרבה יוצאי חבר העמים הגיעו לארץ. עם צריכה של כ-5 מיליון ליטר וודקה לשנה ובהיקף של כ-250 מיליון שקל בישראל בלבד, נוצר ביקוש רב בקרב העולים החדשים שכבר רובם וותיקים, ואלו מחפשים וודקה איכותית במחיר שווה נפש.

הטרנד העולמי בסצנת הברים היום, הוא ללא ספק וודקה איכותיות, מזוקקת היטב, נקייה וצלולה. וודקה כזו מעניקה לשותה חוויה אמיתית, ואף מונעת את תחושות ההנגאובר המשותפת למוצרים פשוטים ולא איכותיים. הצרכן העולמי החל לשנות מנהגי שתייה מקובלים, ובמקום לערבב וודקה זולה בקוקטיילים או עם משקה אנרגיה, יעדיף לשתות וודקה איכותית "נקייה" וללא תוספים. הצרכן הישראלי החל לשדרג עצמו מכוסית וודקה פשוטה שנמכרה עד כה בכ-20-30 שקל, לשותה איכותי ובריא יותר אשר נוהג להזמין וודקה סופר פרימיום ומוכן אף לשלם 38-44 שקל לכוסית.

משקה מנצח
השילוב של אחוז אלכוהול גבוה עם טעם חלש הופך את הוודקה לדרך נהדרת להעלאת המורל. בעולם אצילי וטקסי יותר, כנראה הייתה הוודקה תופסת מקום משני בגלריית המשקאות. עם זאת, בעולם של קלאבינג ושל צרכנות מהירה, משקה שניתן ללגום ממנו מספר מנות במהירות, מתקבל בברכה. מערכת היחסים עם הוודקה אינה "חונקת", בהשוואה למשקאות כמו וויסקי, יין וקוניאק, שדורשים ריכוז ומחויבות בכדי ליהנות מהם בצורה מיטבית. הוודקה פשוט שם בשבילנו, לבד או בחברה. נוסיף לזה את מחירה הסביר, המאפשר צריכת כמויות גדולות בלי לדאוג לחשבון הבנק, וזוכים למשקה מנצח.
 
מארז ייחודי שיעלה את המורל
מארז ייחודי שיעלה את המורל
עתה מגיעה לארץ וודקה הסופר פרימיום Legend of Kremlin. ההיסטוריה של הוודקה מתחילה כבר במאה ה-15 ומומחים טוענים כי למעשה מדובר בוודקה הרוסית הראשונה שנוצרה. בשנת 1430 נרקחה על-ידי נזיר בשם איזידור ששירת במנזר צ'דוב שממוקם בקרמלין של מוסקבה. הוא יצר פורמולה לייצור משקה אלכוהולי ששימש באותם זמנים כסוג של תרופה. הוודקה זוקקה תחילה בשיטת בריליאנד, ועם השנים שוכללו השיטות לטכנולוגיות חדשניות של זמננו.

משכרים את הג'י 8
ה-Legend of Kremlin עוברת תהליך של 8 זיקוקים דודיים, כדוגמת הקוניאק הצרפתי, ו-7 סינונים בפילטר מיוחד. תהליך ההופך את הוודקה לנקייה יותר ומשמר את טעמיה הדומיננטיים. כיום הוודקה מיוצרת במזקקת איטר שבעיר קאלינגראד וזכויות ה-Legend of Kremlin הן בבעלות משרדי נשיא רוסיה (הפדרל סטייט קרמלין), דבר שיצר פיקוח וקשר הדוק בין המזקקה למשרד הנשיא. המשקה הוא אף בן בית בפרלמנט הרוסי ובמשרדי הממשלה הרוסיים. כחלק ממתנות הקריסמס של לשכת הנשיא נשלחת מידי שנה הוודקה אל ראשי ה-ג'י 8 ומזכ"ל האו"ם.

מדי שנה גורף המשקה עשרות פרסים בתחרויות אלכוהול בכל רחבי העולם, ונחשב למאסטר של הוודקה. ניתן למצוא את ה-Legend בכל המקומות האקסקלוסיביים ברחבי העולם והיא מגיע במארז ספר מהודר, כשבדפיו הראשונים מופיע הסיפור ההיסטורי של הוודקה ובסוף הספר מחכה הוודקה במארז ייחודי. מחירה אינה זול, 299 שקל, אך היא בהחלט שווה כל שקל וכל טיפה משכרת.
 
עוד כתבות במדור אחוז אלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.