יצא מהשכונה

 
 
עודכן 06:49 13/11/2009
שי שגב

בניגוד לתפיסה כי העראק שייך למשחקים בשש - בש בפאתי פיצוציה זנוחה, המשקה האניסי התקבל לאחוות הפרימיום הזחוחה. איזה עראק איכותי תוכלו למצוא בארץ ומה לעזאזל יש בדבר הזה, שאוהבים אותו או שונאים אותו מאד

 
 
 
 
 

העולם מתחלק לשני סוגי אנשים, אלו שאוהבים אניס ואלו ששונאים אותו. אניס וליקריץ היו מאז ומתמיד הצמד הבלתי נפרד של משקאות האניס. שניהם נמצאים על פלח בגלגל הטעמים שכותרתו היא "טעמים אניסטיים" ולשניהם הריח האופייני והמרוכז. טעמי אניס נמצאים בהרבה מזונות - הכל שאלה של מינונים. בטעימות יין, בתעשיית הבשמים ובעוד הרבה משקאות ומאכלים שמכילים בשומת של אניס, לעיתים בצורה מאופקת ומרומזת ולעיתים בצורה תוקפנית.

אוהבים שוש?

צמחי האניס המוכרים ביותר הם כמנון האניס, שמשתייך למשפחת הסוככיים, שומר פשוט, שוש קירח (המוכר גם כליקריץ – סוכריית שוש, לא סוס), ואניס הכוכב הסיני, שנחשב המין היחיד במשפחה אסייתית נידחת בשם אליצייצאה. לארבעת הצמחים האלה היסטוריה שמלווה את התרבות האנושית כבר עשרות אלפי שנים. זרעיהם ושורשיהם חצו יבשות ואוקיאנוסים, נרקחו מהם תרופות, מוצו מהם משקאות, הם נטחנו לתערובות תבלינים ונכתבו עליהם שירים וסיפורים.

 

מה הופך את משקאות האניס לכל כך אטרקטיביים?

אולי זהו הטעם המיוחד והנרכש, שכבר לאחר 2 כוסות של אוזו עם קצת נענע ולימונדה אתה כבר לא יכול בלעדיו, גם אם שנאת סוכריות ליקריץ מאז שאתה ילד. אולי זה המחיר הנמוך שמאפשר לך להעביר ערב מעולה וממושך בבר גם בלי להיפרד ממאות שקלים. אולי אלו התכונות המיוחדות של הצמח ששילובן עם האלכוהול יוצר שכרות קלילה ושמחה יותר בניגוד לשכרות הכבדה והחורפית-משהו של הוויסקי, או האנרגטית והאגרסיבית-משהו של הוודקה והטקילה.

אניס חוצה יבשות

כולנו מכירים את משקאות האניס. אצל הערבים ואצלנו זה העראק, אצל הטורקים זה הראקי, אצל היוונים זה האוזו, אצל הצרפתים זה פסטיס, ואצל הספרדים אניסאדו. ערבוב האניס עם האלכוהול הגיוני ממספר סיבות: השפעה מרגיעה על מערכת העיכול, נתפס כאפרודיזיאק, וכתיבול על איכות המים הנוראית לאורך ההיסטוריה. בשנים האחרונות, במסגרת השינוי החיובי בתרבות השתייה הישראלית, נחשף צרכן האלכוהול הישראלי בכלל וחובב האניס בפרט, למגוון משקאות רחב ואיכותי על טהרת הצמח.

 

טרנד היסטרי למרות הדימוי הבעייתי

שומר על פופולאריות ברחבי העולם
שומר על פופולאריות ברחבי העולם צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages

מתוך כלל משקאות האניס, משקה העראק נותן את האות לתחילת עלייה מטאורית בצריכת משקאות האניס – הכוכב העולה בשמי האלכוהול הישראלי בשנים האחרונות. הפופולאריות הגואה של משפחת המשקאות הללו הפכה אט-אט אך בבטחה לטרנד של ממש. קשה להאמין כי עד לפני מספר שנים, הנציגות של משפחת משקאות גאה זו בכל בר ממוצע, הסתכמה בבקבוקים ספורים של עראק או אוזו, גם הם מוצנעים היטב מעיני היושבים, בדרך כלל בתוך ארון סגור מתחת לכיור. דומה שהיום, כל הסטיגמות שליוו את משקאות אלה ודחקו אותם לתחתית ההיררכיה של עולם האלכוהול, הוזרמו כלאחר יד אל הביוב, דרך אותו כיור ממש.

מאין הגיע השם עראק?

מקור שמו של העראק נתון לוויכוחים, וכמו תמיד בעולם האלכוהול נקשרו לו אגדות וסברות. שני הסיפורים הרווחים טוענים: האחד שזהו עיוות של השם 'עיראק', הארץ בה הומצא המשקה, והשני (שהוא כנראה הנכון יותר), שהשם 'עראק' מגיע מהשפה הערבית ופירושו "זיעה". תרגיעו, אין ולו טיפת זיעה אחת בבקבוק )לפחות עד כמה שידוע לי) - הכוונה היא לתהליך סחיטת השמנים מצמח האניס/כוכב האניס. כשמכניסים את פירות האניס/זרעי כוכב האניס ללחץ אדים גבוה בחום רב הם מתחילים "להזיע" והשמנים מטפטפים מתוכם

 
 

מורה נבוכים - איך תשתו את העראק שלכם?

אריסטוקרטיה עם אניס. עראק יירוס
אריסטוקרטיה עם אניס. עראק יירוס צילום: יח"צ

עראק נחשב למשקה אפרטיפי, זאת אומרת משקה ששותים אותו לפני הארוחה. למרות שאחוז האלכוהול בו גבוה מאד40%-53%, שותים את העראק נקי בלי קרח, אז הוא אינו אפרטיף, אבל אם שותים אותו בצורה הקלאסית - כוס גבוהה, 4-5 קוביות קרח ומים קרים עד לגובה שפת הכוס - אחוז האלכוהול יורד לסביבות 20%-25%, ואז קיבלתם משקה אפרטיפי לכל דבר. עראק נקי יוגש בכוס שוט, ועראק עם קרח יוגש בכוס אולדפאשן.

עראק ישראלי

עלית הארק, אלוף הארק, אמיר הארק – מהמותגים הבולטים של "יקב הגליל" בבעלות יוסף גולד ובניו. "יקב הגליל" הינו מהיקבים הראשונים בארץ, ומתקיים כחברה משפחתית משנת 1824. מכירות העראק של החברה מהוות קרוב ל-90 אחוז ממכירות העראק בישראל, ובכללם כמות גדולה של "אוהדים מסורים", שכל ניסיון להמיר את דתם ולהציע להם עראק מסוג אחר מועד לפורענות.

עראק פרימיום

אך עתה חל טרנד חדש על-ידי חבר'ה צעירים בעלי יוזמה: ערק יירוס – Ierous (ירושלים ביוונית). עראק יירוס מיוצר בשתי דרגות ייצור: דרגת סטנדרט הכוללת עראק רגיל ודרגת עראק פרימיום שכוללת טעמים שונים. בסיס האכוהול מופק מענבים, עראק הסטנדרט עובר זיקוק כפול ונעשה בו שילוב של ענבים ומולסה. ערק הפרימיום עובר זיקוק משולש ולהכנתו משתמשים ב-100% ענבים. העראק כשר למהדרין.

ערק יירוס מיוצר בטעמים המזוהים עם טעמים אקזוטיים ייחודיים לאזורינו, כתמרים ותאנים ואנשי החברה מבטיחים כי טעמים נוספים וייחודיים יפותחו כל הזמן ויצאו לטובת ציבור אוהבי העראק בישראל.

ערק יירוס הוקם לפני כשלוש שנים על ידי שלושה צעירים ירושלמים: מיכאל גינוסר (25), יעל גינוסר (24) ואסף שחם (25). השלושה קיבלו את המתכון לעראק מבעל קונדיטוריה ירושלמית ותיקה שהתמחה בייצור משקאות אניס. בשונה ממותגי עראק אחרים בארץ, עראק יירוס עשוי מרכיבים טבעיים בלבד. האניס ממנו מורכב הערק הוא טרי בניגוד לעראק הקיים העשוי מתמציות. כמן כן, גם הפירות המוספים לעראק בכדי להעניק לו את טעמיו השונים עשויים מחומרים טבעיים וטריים.

מחיר עראק יירוס המומלץ: 90-95 שקל לבקבוק של 750 מ"ל בכל הטעמים.

 

עראק ירדני

ערק חדאד – ערק ירדני חלק ומצוין, הקרוי על שם אחד מ-12 בניו של ישמעאל. זהו העראק הירדני הנמכר ביותר ובהתאם הפך פופולרי מאוד בישראל בשנים האחרונות. בין מותגיו ניתן לציין את ה"סילבר", ה"גולד איגל" וה"ספיישל". מותגים ירדנייים נוספים הינם "אל-כארמה" ו"גולדן-איגל". רמת האלכוהול של העראק הירדני נעה סביב ה- 50 אחוז.

עראק לבנוני

ערק זחלאווי- נחשב לעראק האיכותי ביותר ולפאר היצירה הלבנונית בתחום האלכוהול. הן בשל החומרים ממנו הוא מיוצר, והן בשל תהליך הייצור הקפדני הכולל שלושה זיקוקים ויישון של חלק מהמותגים בכדי חרס גדולים. הביקבוק מתבצע לרוב ברמת אלכוהול אחידה של 53 אחוז.
חשוב לדעת שמחירי המותגים השונים של העראק הזחלאווי גבוהים משמעותית ממותגי העראק האחרים, אולם התמורה בהחלט משתלמת.

 

מתכון לעראקינייה:

עראקינייה - קוקטייל מומלץ שתפס ויתפוס חזק מאוד בקיץ הקרוב והוא מעין חיקוי של הקפירינייה הברזילאית רק שבמקום קשאסה מוזגים עראק, כל השאר כרגיל. האניס והחמצמצות הלימונית משתדכים מצוין.

מרכיבים:

1 מנה (60מ"ל) עראק
1 ליים/לימון בינוני
2 כפיות סוכר (רצוי סוכר חום)
5-6 קוביות קרח

אופן ההכנה:

- חותכים את הליים/לימון (עם הקליפה) לקוביות קטנות ומכניסים לכוס אולד פאשן.
- מפזרים את הסוכר על הליים/לימון ומועכים את הלימון בעזרת מכתש ועלי כדי שהמיץ יתערבב עם הסוכר.
- מוסיפים את העראק ומערבבים היטב. את הקרח גורסים/כותשים/שוברים ומוסיפים למשקה עד לגובה שפת הכוס. מערבבים שוב עד שהקרח מתערבב היטב עם העראק והלימונים ומגישים.

עוד כתבות במדור אחוז אלכוהול >>

 
עוד כתבות במדור אחוז אלכוהול
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.