על הסכין: הסכו"ם המעוצב שתרחיקו מהאורחים

 
כך עושים מיזוג
כך עושים מיזוג צילום: מתוך האתר של קטרין הינטון
 
עודכן 12:10 04/03/2010
חגית מוסקביץ ישעיהו

סביר להניח שהסכינים והמזלגות האלו לא ראו סלט או בשר מימיהם ואפילו המארחת האולטימטיבית תשאיר אותם בארון. קבלו הצצה עולמית לסכו"ם מעוצב במיוחד

 
 
 
 
 
פעמים רבות נחשבים פרטי הסכו"ם לתכשיטים או פרטי אספנות הזוכים למחירים התואמים את הקטגוריה. בכל שנה מתקיימת בפרנקפורט, גרמניה, תערוכה המביאה את החידושים והעיצובים הנחשבים ביותר בעולם בתחום המטבח והאירוח, עיצובים שבד"כ הראשונים להכריז על מגמה הזוכה לחיקויים אצל יצרנים רבים ואף לאדפטציה לקהל עממי יותר, שיהיה מסוגל לרכוש את המוצרים וגם, למרבה הפלא, לעשות בהם שימוש.

רון ארד, מעצב ישראלי ואדריכל הפועל בעיקר מלונדון, חבר למותג הנחשב WMF והצליח להעלות על הנס את הדגל הישראלי בתערוכה בפרנקפורט כשהוא מציג את PIROUETTE, סכו"ם מרחף שאינו נשען על המשטח. הסכו"ם יושק לראשונה בארץ בחודש אפריל ברשת "קלאסיקה".
 
קטרין הינטון, מעצבת תכשיטים וכלי כסף נודעת הפועלת גם היא בלונדון, מציגה את הפרשנות שלה בשילוב הסכו"ם על משטח האכילה, כשהיא מוצאת את הדרך כיצד להנגיש את האומנות ולהפוך את כלי הכסף המעוצבים לשמישים יותר. בין היצירות שלה ניתן לראות סכו"ם המתמזג עם הצלחת ונשפך ממנה, מזלג וסכינים הנבלעים האחד בשני, וגם סכו"ם מעוצב הניתן לתלייה.
 
 

לאכול ב-2015

בלוג בשם" the design blog" חושף כיצד נאכל ב-2015. בין החידושים המוצגים בו ניתן לראות סכו"ם המתלבש על האצבעות, פיוז'ן בין מזרח למערב, הצ'ופסטיק והסכו"ם המערבי, כנראה כחלק ממגמת האמריקניזציה שסוחפת את תחום המזון במזרח הרחוק כולו. עוד מוצגים בבלוג סכו"ם פונקציונאלי במיוחד, כזה המאפשר לפלפל ולהמליח את האוכל באופן אישי ומיידי ולהימנע מהמשפט "תעביר לי בבקשה את ה...".
 
כיצד יראה הסכו"ם שנאכל בעזרתו בפסח 2015? הסכו"ם האישי הראשון הומצא במאה ה-16 ע"י האיטלקים, ומאז מעטים מאד השינויים שחלו בו, כנראה שזה אומר לנו משהו על האופן שבו אנחנו נוטים לשנות את דפוסי האכילה שלנו.
 
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.