איך מתכננים מטבח חדש?

 
לעצב את החלום שלכם
לעצב את החלום שלכם צילום: סמסונג
 
עודכן 15:44 02/06/2010

מעוניינים לקנות מטבח חדש? כל מה שתצטרכו לדעת עוד בשלב תכנון המטבח. איך מתקצבים? היכן כדאי לרכוש מטבח ועם מי כדאי להתייעץ על מנת להשיג תוצאות אופטימליות? כתבה ראשונה בסדרה

 
 
 
 
 

השינויים באורחות החיים בעשורים האחרונים, הובילו למהפך בתפיסת המטבח והוא הפך מחלל שהוא פונקציונאלי בלבד לחלל שהוא גם מעוצב וגם ייצוגי. כיום תכנון ורכישת מטבח הינם תהליכים מורכבים המלווים בציפיות, התלבטויות ובדיקות רבות, כרוכים בהוצאה כספית משמעותית ומצריכים הכנה מדוקדקת לצורך הצלחה מירבית.

קצב החידושים הטכנולוגיים והעיצוביים בענף המטבחים והאלטרנטיבות הרבות הקיימת בשוק, יכולים להיות מסחררים ומבלבלים עבור מי שרוצה לרכוש מטבח חדש.בהמשך הכתבה, נעזור לכם להפוך את התכנון והרכישה לממוקדים ויעילים יותר, נספק מידע שכדאי לדעת לפני שמתחילים בתהליך וטיפים להפיכתו לנעים ומוצלח. לפניכם שאלות של מיטב המומחים בתחום עם תשובות שיעזרו לכם בתהליך המורכב הזה:  

 

שאלה: מתי צריך להתחיל בתכנון המטבח?

תשובה: מטבח המתוכנן עבור דירה או בית חדשים, כדאי להתחיל לתכנן כחלק מתוכניות העבודה לבניית הבית כולו ובטרם הגשת התוכניות לאישור הבנייה. בבית או דירה לשיפוץ, יש להתחיל את תכנון המטבח מייד אחרי החלוקה הבסיסית של הבית לאזורים ציבוריים (סלון, מטבח) ופרטיים (חדרי שינה) במבנה. תכנון המטבח יכול להשפיע על תכנון הבית כולו. בשני המקרים יש להביא את תכנון המטבח לסיומו בטרם יוגשו תוכניות חשמל ואינסטלציה לקבלן או הגורם המטפל בכך (חשמלאי, שרברב וכד').

 שאלה: מהו הכלל החשוב ביותר בתכנון מטבח? 

תשובה: ארגונומיה היא מילת המפתח. מעל לכל, המטבח הוא בעצם "בית מלאכה" ומכאן שארכיטקטורת המטבח צריכה להיות כפופה לחוקים שיקלו על ביצוע המשימות השונות במטבח ויתאימו למי שפועלים בתוכו ולצרכיהם. תכנון ארגונומי הוא זה המתחשב בפרמטרים הקשורים במבנה החלל, תוך התאמתם לצרכי בני הבית ומאפייניהם: מספרם, גילם, כמה "טבחים" פעילים בבית, אופי וכמות השימוש של בני הבית במטבח לאורך היממה, האם "רק" מכינים מזון במטבח או שהוא גם מקום להכנת מזון והתכנסות, אופי ותדירות האירוח, האם שומרים בבית על כשרות ועוד.

טיפ: לפני תחילת תכנון המטבח, מומלץ לערוך דיון משפחתי על רצונות, ציפיות וצרכים אישיים ומשפחתיים הקשורים במטבח. כדאי לסכם את עיקרי הדברים ולייצר רשימת צרכים ודרישות אותה יש להבהיר לבעלי המקצוע
 

שאלה: כיצד מתקצבים את המטבח?

יש לקחת בחשבון: כמה אנשים יעבדו בה בעת בשטחי העבודה
יש לקחת בחשבון: כמה אנשים יעבדו בה בעת בשטחי העבודה צילום: סמסונג
תשובה: בשלב הראשון יש להחליט על תקציב כולל. ההחלטה צריכה לקחת בחשבון את הסכום המקסימלי אשר תוכלו להרשות לעצמכם להקציב למטבח החדש, תוך חשיבה ומידע כללי על הפריטים שיש לרכוש, על התשתיות שיש להכין ועל התשלום לבעלי המקצוע. בשלב השני, לאחר קביעת הסכום, יש לאסוף מידע מדויק ככל הניתן ולבדוק את ההיצע הקיים בשוק, להשוות אופציות ומחירים ולברר עלויות של עבודות ההתקנה והכנת התשתיות הצפויות.

כשהנתונים בידיכם, יש לבחון האם הסכום שקבעתם בשלב הראשון הולם את הקיים בשטח ואת הציפיות שלכם מהמטבח אותו אתם מתכננים. צירוף סכומי הפריטים והעבודות הכרוכות בהתקנתם, מול כוונות ויכולות כלכליות, יקבעו את סדר הגודל של התקציב. במהלך הבדיקות וההשוואות כדאי לבחון גם מקורות מימון, אפשרויות אשראי אצל הספקים, ואפשרות של פיצול פריטי הרכישה או ביצועה תחת קורת גג אחד.

 השאלה: היכן כדאי לרכוש מטבח? 

תשובה: מומלץ לבחור בחברה מוכרת ומנוסה הידועה ביכולותיה, בשימוש בחומרים איכותיים, ברמות גימור טובות, בשירות ובמקצועיות. באולמות התצוגה של חברות המטבחים ניתן להתרשם ממגוון הדגמים ומאיכותם וכן ללמוד ולהתרשם מפתרונות אחסון שונים, אופציות להעמדת ארונות, ניצול פינות ומשטחי עבודה, טכניקות ייצור, סוגי חומרים, מבחר צבעים, פתרונות תאורה, ציוד סניטרי וחשמלי נילווה ועוד. אם מבצעים את הרכישה אצל נגר, יש לפנות לנגר המתמחה בתכנון מטבחים ומכיר את כל המורכבות הקשורה בתהליך.

טיפ: מומלץ לבקר בבתים של לקוחות אשר רכשו מטבח מהחברה או מבעל המקצוע מהם אתם מעוניינים לרכוש ואשר מותקן בביתם לפחות שנה. בביקור תוכלו לבחון את מצב המטבח לאחר תקופת שימוש ולברר האם בעלי הבית מרוצים, האם התגלו פגמים, האם נזקקו לשירות ואם כן - האם קיבלו שירות טוב.
 
 

האם כדאי להתייעץ עם מתכנן מטבחים?

השקעה מינימלית עלולה לעלות לכם לעיתים בהוצאה מקסימלית
השקעה מינימלית עלולה לעלות לכם לעיתים בהוצאה מקסימלית צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages

תשובה: בהחלט. מתכנן מטבחים מקצועי ומיומן יספק הכוונה, ייעוץ ותכנון טובים ונכונים. הוא ייעל את התהליך, יאפשר תוצאה טובה יותר ויוביל לחיסכון בעלויות. במטבח יש מערכות תשתית רבות כגון מים, ביוב, חשמל וגז אשר יש לשלבן באופן אופטימלי עם שאר מרכיבי המטבח. מתכנן מקצועי ומנוסה יקח את כל הפרמטרים האלו ואחרים בחשבון בעת תכנון המטבח וימנע החלטות שגויות ותקלות שעלות תיקונם עלולה להגיע לסכומים גבוהים. 

שאלה: מה להביא לפגישה עם מתכנן המטבחים? 

תשובה: פגישה ראשונה עם מתכנן מטבחים עשויה להמשך כשעתיים ולכן רצוי לקבוע אותה מראש ולפנות לה את הזמן הנחוץ. לפגישה יש להגיע מצוידים בתוכניות המטבח ורצוי גם בתוכנית הבית כולו וכן במרב הנתונים שיסייעו למתכנן להציע לכם פתרונות התואמים את דרישותיכם. חשוב לבדוק כי מסרתם למתכנן כל האינפורמציה הנחוצה וכי הוא מבין את הצרכים והטעם שלכם ועומד במסגרת התקציבית שהוכתבה לו.

טיפ: לפני הפגישה עם מתכנן המטבחים, מומלץ לחשב את שטחי האחסון הרצויים לכם. ניתן כאינדיקציה, לחשב את שטחי האחסון הקיימים במטבח הנוכחי ועליהם להוסיף את הכמות החסרה לה זקוקים. 

בכתבה הבאה >> הכל על שלב הביצוע. מיקסום מקומות האחסון במטבח, שימוש בחומרים נכונים לארונות, מיקומים נכונים של הכיור, הכיריים והמקרר, ותאורה שתביא לתוצאות אופטימליות.

הכתבה באדיבות מגזין TREND

 
עוד כתבות במדור המטבח של המחר
 
רשימת קניות
רשימת קניות
המרת מידות
המרת מידות
טבלת קלוריות
טבלת קלוריות
הדפס מתכון
הדפס מתכון
שלח לחבר
שלח לחבר
xxx
 
פעולות אחרונות
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.